Informacje o trzęsieniu ziemi: Light Mag. 4.9 Trzęsienie ziemi


Lekki Mac.  Trzęsienie ziemi 4.9 - Południowy Pacyfik, 128 km na wschód od Kokobo, Papua Nowa Gwinea, środa, 18 października 2023 o 17:49 (GMT +10)

Trzęsienie ziemi o sile 4,9 w skali Richtera na głębokości 115 km

18 października, 08:03 UTC: Pierwszy raport: GFZ po 14 minutach.
18 października 08:08: Głębokość hipocentrum przeliczona z 10,0 do 59,0 km (6,2 do 37 mil). Lokalizacja trzęsienia ziemi została skorygowana o 19 km (12 mil) w kierunku E.
18 października 08:13: Teraz korzystam z aktualizacji danych z USGS

Aktualizacja: środa, 18 października 2023, 08:06

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,1 nawiedziło po południu około 96 km na wschód od Kokopo w Papui-Nowej Gwinei.

5.1 Trzęsienie ziemi 18 października, 17:49 (GMT +10)

5.1 Trzęsienie ziemi 18 października, 17:49 (GMT +10)

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,1 w skali Richtera nawiedziło Papuę Nową Gwineę w pobliżu Kokobo w dystrykcie Kokobo w prowincji Nowa Brytania Wschodnia 17 minut temu – podało Niemieckie Centrum Badań Naukowych o Ziemi (GFZ).
Trzęsienie ziemi miało miejsce w środę, 18 października 2023 r. o godzinie 17:49 czasu lokalnego, na płytkiej głębokości 10 km poniżej epicentrum w pobliżu Kokobo w dystrykcie Kokobo we wschodniej prowincji Nowa Brytania w Papui Nowej Gwinei. Płytkie trzęsienia ziemi są odczuwalne bliżej powierzchni niż głębokie trzęsienia ziemi. W miarę jak sejsmolodzy będą przeglądać dane i udoskonalać swoje obliczenia lub gdy inne agencje będą publikować swoje raporty, dokładna wielkość, epicentrum i głębokość trzęsienia będą mogły zostać zweryfikowane w ciągu najbliższych kilku godzin lub minut.
Nasza służba monitorująca zidentyfikowała drugi raport z sieci sejsmografów obywatelskich RaspberryShake, który podał, że trzęsienie miało siłę 5,1 w skali Richtera.
Ze wstępnych danych sejsmicznych wynika, że ​​trzęsienie ziemi mogło nie spowodować znacznych zniszczeń, ale wiele osób mogło odczuć lekkie drżenie w obszarze epicentrum.
Słabe wstrząsy odczuwalne były w oddalonym o 96 km od epicentrum Kokobo (26,3 tys. mieszkańców) i oddalonym o 110 km Rabaul (8,1 tys. mieszkańców).
VolcanoDiscovery automatycznie zaktualizuje wielkość i głębokość, jeśli ulegną one zmianie, i będzie śledzić inne istotne wiadomości o trzęsieniu ziemi. Jeśli jesteś w okolicy, prześlij nam swoje wrażenia za pośrednictwem naszego mechanizmu raportowania rzeczywistość lub przez Nasza aplikacja mobilna. Pomoże to zapewnić dodatkowe aktualizacje z pierwszej ręki każdemu na całym świecie, kto chce dowiedzieć się więcej o tym trzęsieniu ziemi.

Jeśli byłeś lub nadal jesteś w okolicy podczas trzęsienia ziemi Pomóż innym, przekazując swoją opinię i Zgłoś to tutaj.

Pobierz aplikację Wulkany i trzęsienia ziemi Uzyskaj jeden z najszybszych alertów sejsmicznych online: Android | iOS
Jeśli poczułeś to trzęsienie ziemi (lub byłeś blisko epicentrum), Podziel się swoim doświadczeniem i prześlij krótki raport „poczułem to”! Inni użytkownicy chcą o tym usłyszeć!
Jeśli nie czujesz trzęsienia ziemi Nawet jeśli jesteś w okolicy, Proszę zgłosić! Twój wkład w naukę o trzęsieniach ziemi, analizę zagrożeń sejsmicznych i wysiłki łagodzące jest cenny. Możesz użyć lokalizacji swojego urządzenia lub mapy, aby wskazać, gdzie byłeś podczas trzęsienia ziemi. Dzięki!

Dane dotyczące tego samego trzęsienia ziemi zgłoszone przez różne agencje

Informacja: Kiedy wiele agencji zgłasza to samo trzęsienie ziemi i publikuje podobne dane, możesz mieć większe zaufanie do danych. Obliczenie parametrów trzęsienia ziemi z niemal optymalną dokładnością zajmuje zwykle kilka godzin.

READ  Poprawa dobrobytu ludności tubylczej poprzez nowoczesną wioskę rybacką w Papui

Prochowiec. głębokość Miejsce Dowód
4.9 115 km 128 km na wschód od Kokopo, Papua Nowa Gwinea USGS
4.9 115 km Terytorium Nowej Irlandii, Papua Nowa Gwinea Shake Malinowy
5,0 108 km Terytorium Nowej Irlandii, Papua Nowa Gwinea GFZ
4.9 10 km Papua Nowa Gwinea: Terytorium Nowej Irlandii, PNG IRYS
5.1 118 km Terytorium Nowej Irlandii, Papua Nowa Gwinea GeoAu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *