Indonezyjski Klub Lotniczy odwołuje Festiwal Aerokultury po katastrofie samolotu BST

Tempo.co, DjakartaIndonezyjski Klub Lotniczy (IFC) odwołał Festiwal Aerokultury i Przygód zaplanowany na 24–26 maja 2024 r. w Tanjong Lesung w Bandon. Międzynarodowy festiwal, przygotowywany od miesięcy, został odwołany 19 maja po tym, jak samolot należący do klubu lotniczego rozbił się na stadionie BST Sunburst w południowym Tangerang.

„Zawody zostały przełożone, nie wiemy, kiedy zostaną wznowione” – powiedział w piątek prezes IFC Sigit Samsu. Początkowo impreza ma na celu promocję turystyki Banten.

Sigit wyjaśnił kilka powodów odwołania Festiwalu Aerokultury i Przygód. Po pierwsze, Sigit powiedział, że IFC opłakuje obecnie śmierć dwóch starszych pilotów, kapitana Tsuandy, kapitana Bulu Termawana i technika Farida, w katastrofie lotniczej.

Po drugie, IFC nie powinna wykonywać operacji lotniczych, dopóki Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (KNKT) nie opublikuje wyników śledztwa w sprawie incydentu.

Festiwal Aerokultury i Przygody

Festiwal Aerokultury i Przygód łączy działania kosmiczne, w tym latanie, pokazy spadochronowe i motocykle trójkołowe. Ponadto wydarzenie zgromadziło fanów kultowego samochodu Land Rovers Series Colony z wielu miast Indonezji.

Festiwal ma na celu gościć kluby lotnicze z Indonezji i zagranicy, takie jak Malezja, Singapur, Tajlandia i Australia.

IFC opłakuje stratę 2 starszych pilotów i inżyniera

Sigit powiedział, że IFC jest głęboko zasmucona śmiercią dwóch starszych pilotów i inżyniera w wypadku lekkiego samolotu w BST 19 maja 2024 r.

Lokalnie organizacja latającego klubu uczestniczyła w organizacji pogrzebów trzech członków IFC. „Pogrzeby, w których uczestniczyliśmy, zakończyły się dopiero we wtorek wieczorem” – powiedział Sigit. Według Sigita kapitan Tsuanda został pochowany w Cirebon, kapitan Bulu Darmawan w Ambarawa, a inżynier Farid Bandung.

„Dziękuję za uwagę, kondolencje i modlitwy. Obecnie prowadzimy dochodzenie w sprawie KNKT” – powiedział.

Jonyanyi Hartjono

Wybór nauczyciela: Singapore Air zmienia politykę dotyczącą zapinania pasów bezpieczeństwa i zmienia trasę po incydencie z turbulencjami

READ  Caterpillar, Chevron, Apple i inne

Kliknij tutaj do zrobienia Dostawać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *