Można oczekiwać, że Polri rozładuje napięcie podczas wyborów: oficjalnie

Dżakarta (Antara) – Zastępca głównego inspektora generalnego policji krajowej (BOLRI) Teddy Prasetyo nalegał, aby dział public relations BOLRI usprawnił działanie „systemu chłodzenia” i zmniejszył napięcia podczas wyborów w 2024 r.

„Oczekuje się, że (dział public relations Polri) wzmocni jedność i solidność oraz sprawi, że Indonezja będzie naprawdę bezpieczna, uczciwa i dobra” – stwierdził w oświadczeniu opublikowanym tutaj we wtorek.

Stwierdził, że resort powinien dołożyć wszelkich starań, aby zapobiec zagrożeniom bezpieczeństwa publicznego i zapewnić pokojową atmosferę podczas wyborów.

Złożył takie oświadczenie podczas analizy i oceny działu public relations Polri, zatytułowanej „Poprawa zarządzania mediami cyfrowymi przez public relations policji krajowej w celu wsparcia realizacji pokojowych wyborów w roku 2024”.

Powiedział, że podczas wyborów w 2024 r. dział public relations Bolri odegra rolę w radzeniu sobie z negatywnymi treściami w mediach społecznościowych zawierającymi dezinformację. Wyjaśnił, że dokona tego poprzez ciągłe rozpowszechnianie dokładnych informacji i zwiększanie umiejętności cyfrowych obywateli.

„Policja Public Relations powinna w dalszym ciągu uczyć społeczeństwa umiejętności cyfrowych (aby zachęcać ludzi)” – dodał.

Podkreślił, że pracownicy public relations Policji Krajowej powinni być w gotowości 24 godziny na dobę. Ponadto powinny zwiększyć koordynację z policją regionalną oraz prowadzić działania zapobiegawcze i egzekwowania prawa na szerszą skalę.

„Wybory w 2019 r. to lekcja dla nas wszystkich i przypomnienie, że wybory w 2024 r. są ważne dla przyszłości narodu indonezyjskiego. W jaki sposób wybory w 2024 r. zadecydują o przyszłym sukcesie Indonezji” – powiedział Prasetyo.

Według niego Komenda Główna Policji poprzez swój Dział Public Relations powinna zachęcać liderów społeczności do koordynowania wysiłków na rzecz bezpiecznego i spokojnego przeprowadzenia przyszłorocznych wyborów.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Wzmocnienie lokalnego bezpieczeństwa przed wyborami: Policja w Greater Dżakarta
Powiązane wiadomości: Policja spodziewa się czarnych kampanii przed wyborami: Minister

READ  Po latach opóźnień Indonezja jest pierwszym krajem Azji Południowo-Wschodniej wyposażonym w pociąg pociskowy

Przetłumaczone przez: Fianda R, Kensu
Autor: Rahmat Nasushan
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *