Indonezja Immigration tworzy balijską grupę zadaniową do radzenia sobie z nielegalnymi obcokrajowcami

Tempo.co, DjakartaIndonezyjska Dyrekcja ds. Imigracji Ministerstwa Prawa i Praw Człowieka powołała grupę zadaniową Bali Besik, której zadaniem jest rozprawienie się z zagranicznymi turystami, którzy naruszają regionalne zasady i przepisy. Pod numerem infolinii 081399679966 Balijczycy mogą zgłaszać skargi dotyczące obcokrajowców okazujących brak szacunku i niezgodne z prawem zachowanie na wyspie.

„Głównym problemem z obcokrajowcami na Bali jest to, że duża liczba zagranicznych turystów po niskich kosztach często stwarza problem” – powiedział dyrektor generalny ds. Imigracji Silmi Karim w komunikacie prasowym z czwartku, 20 lipca 2023 r. „Ponieważ Bali należy do kategorii tanich miejsc turystycznych, przyciąga turystów z„ cienkimi ”kieszonkami”.

Według danych Biura Regionalnego Ministerstwa Prawa i Praw Człowieka na Bali, od stycznia do czerwca 2023 r. deportowano 163 cudzoziemców za nieprzestrzeganie przepisów ustawowych i wykonawczych obowiązujących w Indonezji.

Silmi ma nadzieję, że Podstawowa Grupa Zadaniowa Bali zmniejszy liczbę naruszeń praw i przepisów przez cudzoziemców na Bali.

Dodał, że podstawowa grupa zadaniowa Pali pozostanie w mocy do 31 grudnia 2023 r. Grupa zadaniowa obejmuje Dyrekcję Generalną ds. Imigracji, Wydział Imigracyjny Bali Ministerstwa Prawa i Praw Człowieka, Urząd Imigracyjny Nura Rai, Urząd Imigracyjny Denpasar, Urząd Imigracyjny Singaraja, Centrum Imigracyjne i Centrum Imigracyjne.

„Grupa zadaniowa ma na celu inicjowanie co miesiąc 100 operacji kontroli imigracji, aby nie zakłócać działalności turystycznej” – powiedział Silmi. „Wierzę, że dzięki tej grupie zadaniowej Bali Besik (wielki Bali) naprawdę może zostać zrealizowany”.

Riri Rahayu

Wybór nauczyciela: Bali deportuje Amerykanina, który zdewastował radiowóz

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  Minister potwierdza budżet państwa na rok 2024 zapewniający utrzymanie wzrostu i stabilności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *