Harden został wyrzucony, ale Nets nie mieli Embiida do strzałów z biodra

NOWY JORK (AP) – James Harden miał bezpośredni kontakt z biodrem gracza Nets podczas zamachu. Kopnięcie Joela Embiida do innego gracza wylądowało w bezpiecznym miejscu.

Dlatego Harden został wyrzucony, a Embiid wyrzucony w czwartkowym meczu nr 3 w Filadelfii, która wygrała 102-97..

Podczas gdy Harden dryblował, Royce O’Neal pilnował wyciągnął rękę i uderzył O’Neilla, który w bólu padł na dwór. Po tym, jak sędziowie przejrzeli grę i przyjrzeli się dowodom, gdzie O’Neal został trafiony, ogłosili Hardenowi faul otwarty 2, automatyczne wyrzucenie.

„W oparciu o punkt bezpośredniego kontaktu z miednicą dochodziło do punktu nadmiaru i rozładowania” – powiedział Tony Brothers, prezes grupy.

Dwa kwartały temu 76ers prawdopodobnie mieli szczęście, że Embiid nie otrzymał takiej samej kary.

Podniósł nogę Nets centruje biodro Nicka ClaxtonaGorzej wyglądająca, ale mniej ekstrawagancka jedynka niż gra Hardena.

Claxton wykonał wsad, a Embiid upadł na kort po tym, jak go sfaulował. Następnie Claxton powoli nadepnął na Embiida, kopiąc jego nogę w górną część nogi Claxtona, zanim obaj koledzy z drużyny podbiegli.

Po wideorecenzji Embiid został ukarany rażącym faulem 1.

Embiid początkowo żartował, że nie pamięta tej sztuki, ale powiedział, że wie, że nie może brać udziału w kolejnych walkach po tym, jak to się stało.

„Można było zobaczyć, co robili przez cały mecz, próbując uzyskać ode mnie odbicie” – powiedział Embiid. „Jestem bardzo cenny, zwłaszcza po pierwszym.

„Zrozumiałem, że jestem zbyt cenny, by wchodzić w to”.

Kibice Nets, wściekli, że dwukrotny mistrz strzelców nie został wyrzucony, wiwatowali po tej decyzji. Draymond Green z Golden State został wyrzucony Centrum Kings Domantas Sabonis został zawieszony w meczu 2 serii Warriors przeciwko Sacramento do meczu 3 po nadepnięciu na niego.

READ  Powiązane przywództwo | Zapytanie biznesowe

„Kontakt został uznany za niepotrzebny i biorąc pod uwagę punkt kontaktu ze stopą, nie osiągnął poziomu przesady” – powiedział Brothers.

Trener Nets, Jack Walk, nie może uwierzyć, że Embiid nie został zwolniony.

„Nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek widział faceta, który celowo kopnął kogoś w miejscu, w które nikt z nas nie chciał kopać ani celować, a on nadal grał” – powiedział Vaughn. . „Nigdy wcześniej tego nie widziałem. Gra i facet mogą grać dalej. Celowo”.

Claxton otrzymał faul techniczny za nadepnięcie na Embiida i został wyrzucony w czwartej kwarcie, kiedy odebrał drugi błąd techniczny.

___

AP NBA: https://apnews.com/hub/NBA i https://twitter.com/AP_Sports

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *