TNI pomaga rozwijać Kudai Kartanegara jako magazyn żywności dla Nusantharas

SAMARINDA (ANTARA) – Narodowe Siły Zbrojne (TNI) wspierają rząd dystryktu Kudai Kartanegara (Kugar) w jego wysiłkach na rzecz rozwoju dystryktu jako magazynu żywności dla nowej stolicy (IKN) Nusantary.

Nusantara jest obecnie budowana w częściach dystryktów Gukar i North Benajam Pasar w prowincji East Kalimantan.

„Zapewniamy wsparcie, pomagając mieszkańcom w otwieraniu pól ryżowych i kopaniu studni, aby zapewnić rolnikom odpowiednie zaopatrzenie w wodę” – powiedział kapitan Vasquido z dowództwa okręgu wojskowego 0906/Kugar w oświadczeniu otrzymanym od dowództwa ośrodka wojskowego 091/ASN. Samarinda we wtorek.

Podkreślił, że dystrykt Kukar to główny obszar produkcji żywności we wschodnim Kalimantanie, wytwarzający 66 952 ton z łącznej liczby 132 022 ton ryżu wyprodukowanego w prowincji w zeszłym roku.

Waskito dodał, że w uznaniu tego wkładu samorząd zamierza uczynić z Kukar magazyn żywności przyszłej stolicy Indonezji. Powiedział, że indonezyjska armia jest gotowa pomóc w realizacji tej wizji.

Obecnie w ramach projektu TNI Kariya Bhakti żołnierze skupiają się na kopaniu studni w celu nawadniania pól ryżowych w wiosce Manungal Jaya w podokręgu Sepulu.

„Projekt TNI Kariya Bhakti ma na celu pomóc rolnikom w zaspokojeniu ich zapotrzebowania na wodę do nawadniania pól ryżowych w wiosce Manungal Jawa, ponieważ zaopatrzenie w wodę pól uprawnych we wsi opiera się wyłącznie na opadach deszczu” – dodał.

Dodał, że jego biuro pomyślnie wykopało studnię przeznaczoną dla rolników w wiosce Sambar Chari w podokręgu Loa Glu.

Według niego generał armii Maruli Simanjuntak odwiedził wioskę 20 lutego 2024 r., aby otworzyć studnię.

„Oczekuje się, że studnie będą dostarczać rolnikom wodę nawet w porze suchej, co zwiększy ich roczną produkcję. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wysiłkom Kukar stanie się bankiem żywności IKN” – dodał.

Powiązane wiadomości: FEF zwiększa zainteresowanie uczniów Nusantary językiem angielskim: OIKN
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Miasto Nusantara zaprojektowane w oparciu o zasady zielonej gospodarki: OIKN

READ  Sześć transakcji NFL, które chcielibyśmy zobaczyć: Bradley Chubb do Cowboys, Brandin Cooks do Packers

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *