Tesla podniosła ceny w USA po szóstej obniżce cen w tym roku

20 kwietnia (Reuters) – Tesla Inc (TSLA.O) podniosła w czwartek amerykańskie ceny swoich pojazdów elektrycznych klasy premium Model S i X, zgodnie ze swoją stroną internetową, chociaż są one o 20% niższe niż na początku roku po roku. Obniżka cen w celu zwiększenia popytu.

Tesla obniża ceny na całym świecie od stycznia, szczególnie w celu zwiększenia wolumenu swoich samochodów masowych, crossovera Model Y i sedana Model 3, w tym sześciokrotnie w USA do wtorku.

Model S Blight i Model X Blight Tesli — wydajne wersje tych modeli — kosztują teraz 107 490 USD, w porównaniu z 104 990 USD, jak pokazała strona internetowa firmy.

Cena Modelu X wzrosła teraz o około 2,6% do 97 490 USD, podczas gdy cena Modelu S wzrosła o około 2,9% do 87 490 USD.

Jednak ceny wszystkich czterech modeli są od 16% do 23% niższe niż na początku roku.

Tesla na początku tego miesiąca obniżyła ceny zarówno Modelu S, jak i Modelu X o 5000 USD, po tym, jak dostawy pojazdów spadły o 38% od stycznia do marca.

Dyrektor naczelny Tesli, Elon Musk, w środę podwoił wojnę cenową, którą rozpoczął pod koniec ubiegłego roku, mówiąc, że producent pojazdów elektrycznych będzie przedkładał wzrost sprzedaży nad zyski w słabej gospodarce.

Firma odnotowała najniższą kwartalną marżę brutto od dwóch lat, ponieważ gwałtownie obniżyła ceny, aby zwiększyć popyt i odeprzeć rosnącą konkurencję na rynkach, w tym w USA i Chinach.

Dyrektor generalny Forda, Jim Farley, powiedział w czwartek, że Tesla jest pionierem bardziej dynamicznego sposobu wyceny pojazdów elektrycznych, za którym powinni podążać inni producenci.

Abhinaya Vijayaraghavan relacjonuje w Bangalore; Montaż przez Sonia Seema

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.