Gubernator Dżakarty apeluje o bezpieczeństwo podczas święta Eid

JAKARTA (Antara) – Pełniący obowiązki gubernatora Dżakarty Heru Budi Hardono przypomniał w piątek społeczeństwu, aby zadbali o bezpieczeństwo swoich domów podczas zbliżającego się powrotu do domu z okazji Eid.

„Musisz upewnić się, że dom, który opuszczasz, jest bezpieczny” – powiedział, wypuszczając podróżnych Eid, którzy uczestniczyli w „Programie Fun Homecoming 2024 (SOE) z podmiotami rządowymi” w Dżakarcie.

Zasugerował, aby podróżujący powierzyli bezpieczeństwo swoich domów wodzom wiosek i innym funkcjonariuszom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo.

„Istnieje lokalna agencja bezpieczeństwa i porządku publicznego (Satbol PP) oraz policja podokręgowa, która może zabezpieczyć dzielnice pozostawione przez mieszkańców po ich wyjeździe” – zauważył.

Hardono pożegnał się z pasażerami i przypomniał im, aby podczas podróży dbali o zdrowie.

„Mam nadzieję, że bezpiecznie dotrzecie do swoich rodzinnych miast” – powiedział.

Minister przedsiębiorstw państwowych Eric Dohir, który był obecny w piątek na wydarzeniu, widział, że w wydarzeniu wzięło udział 6432 pasażerów. Wygodne podczas świąt Eid.

Program jest próbą rządu ograniczenia liczby pasażerów korzystających z jednośladów.

Przytoczył dane pokazujące, że największa liczba wypadków miała miejsce wśród osób dojeżdżających do domu na motocyklach, co stanowiło 77 procent wszystkich wypadków podczas exodusu Eid.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Program bezpłatnego powrotu do domu z okazji Eid ogranicza liczbę pasażerów motocykli
Powiązane wiadomości: Ewakuacja Eid: Ministerstwo zapewnia bezpieczny transport pojazdów elektrycznych na łodziach

READ  Boulder, Kolorado, Area Wildfires: Setki utraconych domów i dziesiątki tysięcy ewakuowanych z Superior i Louisville

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *