Trzęsienie ziemi w Cianjur: rząd rozpoczyna budowę trzeciego etapu domów relokacyjnych

Samorząd regionalny zapewni różne szkolenia, w tym szkolenie przesiedlonych mieszkańców, aby mogli zostać przedsiębiorcami lub uprawiać korzystne ekonomicznie uprawy…

Cianjur, W Java (ANTARA) – Ministerstwo Robót Publicznych i Mieszkalnictwa Publicznego (PUPR) rozpoczęło trzecią fazę budowy przesiedlonych domów w wiosce Batulawang w dystrykcie Cianjur w prowincji Jawa Zachodnia dla ofiar trzęsienia ziemi w Cianjur.

Szef dystryktu Cianjur, Herman Suherman, powiedział w środę, że budowa ostatecznie się rozpoczęła po tym, jak rząd centralny zatwierdził to miejsce jako miejsce przeniesienia, a jego partia uzyskała pozwolenie na użytkowanie gruntu od poprzedniego właściciela.

„Domy te będą zamieszkane przez ludzi z dwóch obszarów – wioski Sarambat, podokręgu Kugenang, wioski Rawasina, wioski Nagrak, podokręgu Siangjur, położonej w czerwonej strefie uskoku Gujenong” – dodał.

Oczekuje, że budowa około 150 domów relokacyjnych zostanie zakończona w ciągu najbliższych kilku miesięcy, aby ofiary trzęsienia ziemi mogły natychmiast wprowadzić się do swoich domów.

Suherman ujawnił, że prawie siedem miesięcy po trzęsieniu ziemi o sile 5,6 w skali Richtera, które nawiedziło 21 listopada 2022 r., setki ofiar nadal mieszkają w namiotach i schroniskach, ponieważ nie są uwzględnieni jako odbiorcy pomocy rządowej na odbudowę domów.

Powiedział, że jego partia zwróci się do Biura Spółdzielni, Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Handlu i Przemysłu dystryktu Cianjur o zapewnienie ofiarom różnego rodzaju szkoleń z zakresu przedsiębiorczości, aby pomóc im zwiększyć ich dochody.

– Samorząd województwa zapewni różne szkolenia, m.in. zachęcenie wysiedlonych mieszkańców do zostania przedsiębiorcami lub uprawy korzystnych gospodarczo upraw, tak aby działalność gospodarcza mogła dalej biec na osiedlu mieszkaniowym – powiedział.

Ministerstwo PUPR zakończyło budowę 200 jednostek domów przesiedleńczych w ramach fazy I w podokręgu Chilakku w marcu 2023 r. I 151 jednostek w podokręgu Mande w ramach fazy II w kwietniu.

Domy zostały zbudowane przy użyciu odpornej na trzęsienia ziemi technologii mieszkaniowej o nazwie Simple, Healthy Instant House (RISHA).

READ  Elon Musk publicznie kpi z pracownika Twittera, który nie wie, czy został zwolniony

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Gubernator przedstawia użycie nazw miejsc w postępowaniu ONZ z trzęsieniem Cianjur
Powiązane wiadomości: Domy do ukończenia dla ofiar trzęsienia ziemi w Cianjur
Powiązane wiadomości: Rząd gotowy na 13,2 miliarda Rp na medresy dotknięte trzęsieniem ziemi w Cianjur

Przetłumaczone przez: Ahmad Fikri, Yu Liman
Redaktor: Aziz Kurmala
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *