Dżakarta wykorzystuje budżet na rok 2024 na projekt RDF w Roroton

Tempo.co, Djakarta – Szef Agencji Ochrony Środowiska w Dżakarcie, Asep Kuswanto, potwierdził inną opcję budżetu na budowę elektrowni na paliwo pochodzące z odpadów Roroton (RDF), z której, jego zdaniem, agencja skorzysta z budżetu regionalnego (APBD).

„Spróbujemy zastosować APBD. Chociaż komisja omawia APBD na 2024 r., dalszych dyskusji będzie później” – powiedział Asseb we wtorek, 22 sierpnia 2023 r., podczas spotkania w budynku DPRD w Dżakarcie.

Asep wyjaśnił, że środki na rozwój RDF Rorotan można pozyskać z innych pozycji budżetowych APBD na 2024 rok. Dzieje się tak, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby budżet przeznaczony na ten projekt gospodarki odpadami został przydzielony w zmienionym budżecie regionalnym na rok 2023. „Z pewnością zostanie to uwzględnione w APBD na rok 2024”.

Jak informowaliśmy wcześniej, przewodniczący DPRD w Dżakarcie, Prasetyo Edi Marsudi, odrzucił propozycję regionalnej pożyczki o wartości 1 biliona rupii dla państwowej firmy finansującej infrastrukturę PT Sarana Multi-Infrastructure na budowę projektu elektrowni RDF. Powodem jest to, że władze miasta nadal musiały spłacać pożyczki z Narodowego Funduszu Naprawy Gospodarczej (PEN) w wysokości 6,3 biliona rupii.

Jak zapisano na stronie internetowej Dżakarty DPRD w poniedziałek, 21 sierpnia 2023 r.: „Nie chcemy, aby ten dług obciążał finanse władz regionalnych i szkodził obywatelom.

W związku z tym Asep stwierdził, że Agencja Ochrony Środowiska w Dżakarcie przeprowadzi realizację budżetu innych projektów w celu uwzględnienia budżetu projektu RDF Rorotan w przyszłorocznym budżecie regionalnym. Dodał, że w stolicy panuje stan nadzwyczajny dotyczący odpadów i konieczne są pilne działania.

Mudia Yuanthisya

Wybór nauczyciela: Ministerstwo Środowiska poprzez gospodarkę odpadami dąży do zwiększenia dobrobytu społeczeństwa

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *