Główne firmy produkujące olej palmowy twierdzą, że unijne prawo dotyczące wylesiania nie wpłynie na eksport

KUALA LUMPUR, 12 czerwca (Reuters) – Nowe prawo UE zakazujące produktów związanych z wylesianiem nie wpłynie na duże firmy produkujące olej palmowy, podało w poniedziałek dwóch największych producentów surowców w Malezji.

W tym roku UE przyjęła przepisy zakazujące importu produktów związanych z wylesianiem, co prawdopodobnie wpłynie na olej palmowy używany we wszystkim, od szminki po pizzę.

Dwóch największych na świecie producentów i eksporterów oleju palmowego, Indonezja i Malezja, stwierdziło, że prawo jest dyskryminujące i ma na celu ochronę unijnego rynku nasion oleistych.

Na konferencji branżowej w poniedziałek malezyjscy plantatorzy Sime Darby Plantation Bhd (SIPL.KL) i United Plantations Bhd (UTPS.KL) powiedzieli, że nie będą mieli trudności z przestrzeganiem nowego prawa, ponieważ od lat nie uprawiają na wylesionych terenach.

„Większość dużych firm w Malezji podpisała się pod zakazem wylesiania i rozwoju torfu 10-15 lat temu. Nie mamy problemu” – powiedział dziennikarzom dyrektor generalny United Plantations, Carl Beck Nielsen.

Jednak firma jest zaniepokojona zgodnością drobnych rolników, powiedział.

Mohamed Helmi Othman Pasha, dyrektor zarządzający grupy Chaim Darby Plantation, powiedział, że drobni rolnicy, z których wielu zasila łańcuchy dostaw dużych producentów, będą mieli trudności ze śledzeniem całej produkcji oleju palmowego zgodnie z nowym prawem.

Większe firmy „nie miałyby tak dużego problemu z przestrzeganiem” – powiedział.

Prawo UE wymaga od producentów przedłożenia raportu z badania due diligence wskazującego, kiedy i gdzie ich produkty zostały wyprodukowane, oraz dostarczenia „możliwych do zweryfikowania” informacji, że po 2020 r.

Ponad siedem milionów drobnych rolników na całym świecie zarabia na życie uprawiając olej palmowy. W Indonezji i Malezji, największych producentów, drobni rolnicy zajmują 40% całkowitego obszaru produkcji oleju palmowego.

Zgłoszone przez Mei Mei Su; Napisane przez A. Ananthalakshmi; Montaż autorstwa Kanupriya Kapoor

READ  Rosenthal: Wewnątrz wymiany Shauna Murphy'ego z Braves i katalizatora umowy trzech drużyn

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *