George Santos: Nowe szczegóły powiązane z nowojorskim kongresmanem Andrew Intraterem, krewnym sankcjonowanego rosyjskiego oligarchy

Komentarz

George Santos, nowy republikański kongresman z Nowego Jorku Skłamał Jeśli chodzi o jego biografię, zgodnie z materiałami wideo i dokumentami sądowymi, biznesmen, który kiedyś miał bliskie powiązania z trustem Trumpa, ma głębsze więzi niż wcześniej sądzono i jest krewnym sankcjonowanego rosyjskiego oligarchy.

Zarówno Andrew Intrater, jak i jego żona przekazali maksymalnie 5800 dolarów głównemu zespołowi kampanii Santosa i dziesiątki tysięcy grupom powiązanym z nim od 2020 roku, zgodnie z dokumentami złożonymi w Federalnej Komisji Wyborczej. Kuzynem Intratera jest rosyjski miliarder Wiktor Wekselberg, który został ukarany przez rząd USA za swoją rolę w rosyjskim przemyśle energetycznym.

Zgodnie z osobistym oświadczeniem Santosa z 2020 r., relacje między Santosem i Intraterem wykraczały poza wkłady w kampanię, a Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła pozew przeciwko firmie inwestycyjnej z Florydy w następnym roku. Stolicą jest miasto portoweGdzie jest Santos? serwowane Ponad rok.

Zebrane razem dowody sugerują, że Santos mógł mieć relacje biznesowe z Indratorem, gdy Santos po raz pierwszy wchodzi do polityki w 2020 roku. Z akt SEC wynika również, że Intrater zapłacił setki tysięcy dolarów byłemu pracodawcy Santosa, Harbour City. , który został oskarżony przez organy regulacyjne o prowadzenie piramidy finansowej. Ani Santos, ani Intrader nie odpowiedzieli na prośby o komentarz. Prawnicy reprezentujący Intrater również nie odpowiedzieli.

kongresman, którego Wybór Przeprosił za to, co nazwał „upiększaniem życiorysu”, co pomogło Partii Republikańskiej zdobyć w zeszłym roku niewielką większość w Izbie Reprezentantów z Long Island. Odmowa oznacza jego rezygnację. Jest badany przez prokuratorów w Nowym Jorku i Rio de Janeiro.

Relacja między 34-letnim Santosem a 60-letnim Intraterem odzwierciedla sposób, w jaki Santos znalazł osobiste i polityczne wsparcie na swojej drodze do urzędu publicznego.

Chociaż Intrater jest obywatelem amerykańskim, jego firma, firma inwestycyjna Columbus Nova, historycznie miała rozległe powiązania z interesami biznesowymi jego rosyjskiego kuzyna. Jeszcze w 2018 roku, kiedy Vekselberg został zatwierdzony przez Departament Skarbu, firma potwierdziła The Post w tym roku, że jego grupa była największym klientem Columbus Nova.

READ  Jak zakwalifikować się do nowego programu wybaczania pożyczek studenckich Bidena?

W 2016 i 2017 roku specjalny doradca Robert S. Podczas śledztwa Muellera III zbadano rosyjską ingerencję w wybory w 2016 roku i możliwe powiązania między Trumpem a Kremlem.

Jak wynika z akt sądowych, firma Intratera zapłaciła prawnikowi i agentowi Trumpa za zidentyfikowanie umów dotyczących jego działalności, a oni wymienili setki SMS-ów i rozmów telefonicznych. Ani Intrater, ani Vekselberg nie zostali oskarżeni o wykroczenia w śledztwie Muellera.

W 2020 roku, kiedy Santos otrzymał od Harbour City zadanie znalezienia inwestorów w Nowym Jorku, powiedział na spotkaniu w Harbour City, które odbyło się za pośrednictwem Zoom, że firma inwestycyjna Intratera, Columbus Nova, była jego „klientem”, zgodnie z materiałem uzyskanym przez Waszyngton. Poczta.

Zrobił komentarz podczas dyskusji na temat trudności związanych z inwestowaniem w nieruchomości mieszkalne dla inwestorów płacących za 1400-metrową wieżę przy 432 Park Avenue na Manhattanie, niegdyś najwyższym budynku mieszkalnym na świecie. Intrater nie odpowiedział na pytanie, czy on lub Columbus byli zaangażowani w projekt Nova.

„Prawdopodobnie wiesz, kim oni są” – powiedział Santos na spotkaniu firmy, odnosząc się do Columbus Nova. „Wielokrotnie pojawiali się w wiadomościach. Byli aktywnie zaangażowani w śledztwo w sprawie Rosji. Niesprawiedliwe”.

„Ale to firma zajmująca się nieruchomościami” – dodał Santos. „Są legalne”.

Santos nie odpowiedział na wiadomość tekstową z prośbą o komentarz. Intratter nie odpowiedział na wysłane e-mailem pytanie, czy jest klientem Santosa lub czy dokonał wpłaty w Harbour City.

Kongresman sfałszował istotne aspekty swojego doświadczenia zawodowego. A na spotkaniach Harbour City Zoom zrecenzowanych przez The Post opisał interakcje z innymi dużymi inwestorami lub firmami, które otrzymały pieniądze, które te firmy odrzuciły.

Ale zgodnie z dowodem w skardze SEC przeciwko Harbour City, Harbour City było w stanie uzyskać depozyt w wysokości 625 000 dolarów od korporacji zarejestrowanej w Mississippi. Niedatowane zeznanie zawierało wykaz kilku firm, które według SEC dokonały płatności na rzecz Harbour City.

READ  Indonezja i Sudan omawiają przygotowania do wysłania Sudanowi pomocy medycznej w wysokości 1 miliona dolarów

Firma z Mississippi, FEA Innovations, jest zarejestrowana w Intrater, według Sekretarza Rejestrów Stanowych. Dokumenty rejestracyjne nie wymieniają żadnych innych funkcjonariuszy ani dyrektorów i identyfikują adres indorsera jako ten sam adres, z którego korzysta Columbus Nova na Madison Avenue na Manhattanie. Columbus Noah jest obecnie znany jako Stolica Wróbli.

W akcji SEC rozpoczętej w kwietniu 2021 r. organy regulacyjne Oskarżony Harbour City i jego założyciel prowadzą „klasyczny schemat Ponziego” – obiecując inwestorom wiarygodne zyski i zbierając w zamian miliony w gotówce.

Santos nie został wymieniony w skardze SEC odrzucony Jak wcześniej informował The Post, nawet jeśli potencjalny inwestor został poinformowany, że firma korzysta z oszukańczej dokumentacji bankowej, wiedział o wykroczeniu.

Założyciel Harbour City, JP Maroney, zaprzeczył zarzutom SEC wniesionym do sądu federalnego na Florydzie. Sama firma nie odpowiedziała na sąd. Maroney nie odpowiedział na smsa o rzekomej wpłacie od firmy Intratera. Dowód identyfikujący domniemany depozyt od firmy Intrater nie opisywał jego celu ani nie stwierdzał, że Intrater był świadomy wykroczenia w Harbour City.

Po zamrożeniu aktywów Harbour City, z pomocą innego byłego pracownika Harbour City, Santos stworzył organizację DeVolter w 2021 roku, która zapłaciła mu co najmniej 3,5 miliona dolarów w ciągu najbliższych dwóch lat, według Florydy. Dokumenty biznesowe I Formularze ujawnień finansowych Zgłosił się jako kandydat. Santos pożyczył swojej kampanii ponad 700 000 $, ale nie zgłosił żadnych dochodów z Harbour City. zostało zapłacone W firmie do kwietnia 2021r.

Szczegóły dotyczące kadencji Santosa w Harbour City zostały potwierdzone Pełnomocnik z urzędu Nadzór nad likwidacją majątku spółki.

Columbus był zainteresowany dochodzeniem Noaha Muellera, gdy prokuratorzy badali powiązania Intratera i jego firmy z Cohenem, który był wówczas powiernikiem Trumpa.

Według danych finansowych kampanii, Intrater przekazał inauguracyjnemu zespołowi Trumpa 250 000 dolarów i uczestniczył w inauguracji w 2017 roku z Vekselbergiem. Washington Post zgłoszone Obaj spotkali Cohena na inauguracji. Wkrótce potem Columbus Nova zaczął płacić Cohenowi w ramach umowy dotyczącej rekrutacji nowych inwestorów, donosi The Post. Akta sądowe wykazują płatności na łączną kwotę 583 000 USD.

READ  Trwa nabywanie gruntów w IKN przy wsparciu międzyresortowym

Między listopadem 2016 a listopadem 2017 Cohen i Intrater wymienili ponad 1000 połączeń i wiadomości tekstowych, wynika z akt sądowych. Intrater przekazał 35 000 dolarów na udział w zbiórce pieniędzy na reelekcję Trumpa w 2017 roku na zaproszenie Cohena, donosi The Post.

Władze federalne przesłuchały zarówno Intratera, jak i Vekselberga podczas śledztwa, przesłuchując tego ostatniego po zatrzymaniu jego prywatnego samolotu w Stanach Zjednoczonych w 2018 r., Powiedziały osoby zaznajomione ze śledztwem.

Cohen ostatecznie przyznał się do naruszeń finansowania kampanii, oszustw podatkowych i bankowych oraz okłamywania Kongresu – spraw niezwiązanych z jego kontaktami z Columbus Nova. Intrator powiedział New York Timesowi Jego pominięcie w raporcie końcowym Muellera z 2019 r. „potwierdza to, co wiem – że nie zrobiłem nic złego”.

Cohen później zwrócił się przeciwko Trumpowi, krytykując go na przesłuchaniu w Kongresie w 2019 roku i współpracując przy dochodzeniach w sprawie praktyk biznesowych jego byłego pracodawcy.

Vekselberg i jego firma Renova Dozwolony Departament Skarbu w kwietniu 2018 r. Zacytowany za czerpanie korzyści z „złowrogiej działalności prezydenta Rosji Władimira Putina na całym świecie”. W kwietniu 2022 roku, po inwazji Rosji na Ukrainę, jacht Vekselberga o wartości 90 milionów dolarów złapany Przez władze hiszpańskie na wniosek Stanów Zjednoczonych.

Columbus Nova od dawna jest opisywana jako blisko związana z Grupą Renova, rosyjskim konglomeratem kierowanym przez Vekselberga. Jeszcze w 2017 roku strona internetowa Renova Group wymieniła Columbus Nova jako jedną z jej firm, a Columbus Nova potwierdził The Post w 2018 roku, że grupa Vekselberg była wówczas jej największym klientem. Firma twierdzi jednak, że była własnością Amerykanów i nigdy nie była kontrolowana przez Renova Group ani Vekselberg.

Devlin Barrett, Emma Brown i Jonathan O’Connell przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *