Emerytura Ashleigh Barty: numer światowy 1 ogłasza, że ​​odchodzi z profesjonalnego tenisa

„Dzisiejszy dzień jest dla mnie trudny i pełen emocji, kiedy ogłaszam wycofanie się z tenisa” – powiedział 25-letni Australijczyk w podpisie Post na Instagramie w środę.

„Jestem bardzo wdzięczny za wszystko, co dał mi ten sport i wychodzę z poczuciem dumy i spełnienia. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali po drodze, zawsze będę wdzięczny za wspomnienia na całe życie, które wspólnie stworzyliśmy”.

W poście znalazł się film nakręcony z emerytowaną australijską tenisistką Casey Dellacqua, w którym Barty dalej wyjaśnia swoją decyzję.

„W drugiej fazie mojej kariery nastąpiła we mnie zmiana perspektywy, że moje szczęście nie zależało od wyników, a moim sukcesem jest świadomość, że dałam absolutnie wszystko, co mogłam” – powiedziała.

„Wiem, ile pracy potrzeba, aby wydobyć z siebie to, co najlepsze. Wielokrotnie mówiłem to mojemu zespołowi, po prostu nie mam już tego we mnie. chcę i wszystko, czego potrzeba, aby rzucić sobie wyzwanie na najwyższym poziomie, a ja po prostu wiem, że jestem wyczerpany. Po prostu wiem fizycznie, nie mam nic więcej do zaoferowania. To dla mnie sukces. ”

Dodała, że ​​o emeryturze myślała „od dawna”, a decyzja została utrwalona po wygraniu Wimbledonu w zeszłym roku i Australian Open w tym roku. Te zwycięstwa były „moim idealnym sposobem na uczczenie mojej wspaniałej podróży w tenisa” – powiedziała.

Powiedziała, że ​​decyzja była trudna, ale czuła się słuszna. „Ash Barty, osoba, ma tak wiele marzeń, za którymi chce podążać, a które niekoniecznie dotyczą podróżowania po świecie, przebywania z dala od mojej rodziny, przebywania z dala od domu, w którym zawsze chciałem być. „

Stowarzyszenie Tenisa Kobiet (WTA) potwierdziło jej przejście na emeryturę w komunikacie prasowym.

„Ashleigh Barty ze swoim charakterystycznym bekhendem, uzupełnionym o bycie najlepszym konkurentem, zawsze dawała przykład poprzez niezachwiany profesjonalizm i sportową postawę, którą wnosiła do każdego meczu”, powiedział w komunikacie prezes i dyrektor generalny WTA Steve Simon.

READ  Biden ogłasza dodatkową pomoc w wysokości 800 milionów dolarów, Finlandia może dołączyć do NATO w ciągu kilku tygodni

„Dzięki swoim osiągnięciom w Grand Slams, finałach WTA i osiągnięciu najwyższego miejsca w rankingu nr 1 na świecie, wyraźnie ugruntowała swoją pozycję jednego z wielkich mistrzów WTA”.

Barty zdobył trzy główne tytuły singli – 2019 French Open, 2021 Wimbledon i 2022 Australian Open. W sumie zdobyła 15 tytułów singlowych i 12 tytułów podwójnych podczas WTA Tour i była pierwszą Australijką, która wygrała tytuł singlowy Australian Open od 1978 roku.

Jest dopiero drugim panującym światem nr. 1 w meczu kobiet, aby przejść na emeryturę na szczycie, po Justine Henin, która odeszła na emeryturę w 2008 roku.

Barty, która rozpoczęła karierę zawodową w tenisie w 2010 roku, zrobiła sobie przerwę od sportu w latach 2014-2016, mówiąc, że „było za dużo za szybko”, zgodnie z komunikatem WTA. Miała wtedy 18 lat i chciała „doświadczyć życia jako normalna nastolatka” – powiedziała.

Wróciła do tenisa na pełen etat w 2017 roku – i zdominowała ten sport, wygrywając 25 z ostatnich 26 meczów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *