Kontrakty terminowe Dow Jones: Na razie wzrosty rynkowe nawet przy wzroście rentowności; Tesla Rywal Xpeng z kranu

Kontrakty terminowe Dow Jones zostaną otwarte w niedzielę wieczorem wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq. W zeszłym tygodniu zwyżka rynkowa nadal rosła, a kilka wiodących spółek wysyłało sygnały kupna. –
xZwyżka na giełdzie wykazała odporność w obliczu rosnących cen ropy naftowej i rosnących rentowności obligacji skarbowych. To znaczy do tej pory. Ale nie popadaj w samozadowolenie. Nieustanny wzrost rentowności obligacji skarbowych trudno jest rynkowi akcji zlekceważyć w nieskończoność, zwłaszcza jeśli chodzi o wzrosty.

Niewielki spadek byłby zdrowy dla głównych indeksów i wiodących akcji. jabłko (AAPL), a zwłaszcza akcje Tesli przydałyby się na odpoczynek. Uchwyt byłby również konstruktywny dla Nvidia (NVDA), która w ciągu ostatnich kilku tygodni wzrosła. Marriott na całym świecie (ZNISZCZYĆ) ma uchwyt, ale przydałaby się dłuższa podstawa.

Regeneron Pharmaceuticals (REGN) wyrobił sobie dobrą opinię, ponieważ handluje w strefie kupowania, oferując drugą szansę lub możliwość zakupu dodatkowego. Usługi transportowe JB Hunt (JBHT) cofnięty poniżej a kup punktale w pewnym momencie znalazła wsparcie.

Zarobki Xpeng

Tymczasem, Xpeng (XPEV) podaje wyniki za czwarty kwartał na początku poniedziałku. Chiński rywal EV Nio (NIO), która pod koniec czwartku odnotowała mieszane wyniki, w poniedziałek rozpocznie dostawy luksusowego sedana EV, ET7. To część pracowitego tygodnia dla chińskich producentów pojazdów elektrycznych, z dostawami w marcu również na bieżąco.

Akcje XPEV i Nio zostały wyprzedane w twardy piątek. Było to częściowo spowodowane wynikami i wytycznymi Nio, ale także odzwierciedlało ogólne obawy dotyczące wycofania z obrotu chińskich akcji notowanych na giełdzie w USA.

Tesla (TSLA) może również pod koniec przyszłego tygodnia opublikować globalne dane o dostawach i produkcji w pierwszym kwartale.

Akcje Tesli, JB Hunt i Nvidii są dostępne Tabela liderów IBD. Akcje Tesli, Regeneron, Nvidii i JBHT są dostępne IBD 50.

Film umieszczony w tym artykule obejmował kolejny ważny tydzień rynkowy i analizował akcje MAR, akcje REGN i akcje dnia IBD Carlisle (CSL).

Kontrakty terminowe na Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones otwierają się o godzinie 18:00 czasu wschodniego w niedzielę, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq 100.

Pamiętaj, że nocna akcja w Dow futures i gdzie indziej niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel w następnym regularnym Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują akcje akcji na rajdzie giełdowym na IBD Live


Rajd na giełdzie

Zwyżka na giełdzie wykazała w zeszłym tygodniu od skromnych do solidnych wzrostów, bazując na ogromnym zwyżce z poprzedniego tygodnia.

Dow Jones Industrial Average odnotował w zeszłym tygodniu wzrost o 0,4% handel na giełdzie. Indeks S&P 500 wzrósł o 1,8%. Kompozyt Nasdaq wyskoczył o 2%. Russell 2000 o małej kapitalizacji spadł o 0,5%.

READ  Brazylia: Ulewne deszcze, osuwiska zabijają wyniki w górskim mieście

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych skoczyła w zeszłym tygodniu o 34 punkty bazowe do 2,49%, najwyższego poziomu od maja 2019 r. To wzrost z najniższego poziomu z 1 marca, wynoszącego 1,68%. Tak szybko, jak rosła rentowność 10-letnich obligacji skarbowych, rentowność dwuletnich obligacji skarbowych rosła jeszcze szybciej, zmniejszając różnicę do zaledwie 20 punktów bazowych. Spłaszczająca się krzywa dochodowości obligacji skarbowych, w niektórych miejscach odwrócona, odzwierciedla oczekiwania, że ​​Rezerwa Federalna agresywnie podniesie stopy procentowe i spowolnienie wzrostu gospodarczego.

Kontrakty terminowe na ropę naftową w USA wzrosły w zeszłym tygodniu o prawie 12% do 113,90 USD za baryłkę.

ETF-y

Spośród najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (FFTY) wzrósł o 1,9% w zeszłym tygodniu, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (ATAK) wystrzelił 3,5%. Fundusz ETF dla rozszerzonego sektora oprogramowania iShares (IGV) spadła o 0,6%. The VanEck Vectors Semiconductor ETF (SMH) zyskał 2,3%. Akcje Nvidii są głównym holdingiem SMH.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne akcje spółek giełdowych, ARK Innovation ETF (ARKK) spadł o 1,9% w zeszłym tygodniu, a ETF ARK Genomics (ARKG) 2,8%. Akcje Tesli pozostają numerem. 1 udział w funduszach ETF Ark Invest. Ark posiada również część zapasów XPEV.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) wzrosła o 8,1% w zeszłym tygodniu. ETF Global X na rzecz rozwoju infrastruktury USA (WYBRUKOWAĆ) zyskał 1,7%. Fundusz ETF Global Jets w USA (JETS) wzrosło o 1,1%, co nie jest złe, biorąc pod uwagę gwałtownie rosnące ceny energii. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) rozbił się o 8,8% w wyniku gwałtownych wzrostów i słabych raportów dotyczących nieruchomości. Energy Select SPDR ETF (XLE) skoczył o 6,6%, a fundusz Financial Select SPDR ETF (XLF) wzrosła o 1,3%. Fundusz SPDR Select Sektor Opieki Zdrowotnej (XLV) zanurzył się o 0,5%.


Pięć najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Zapas jabłek

Akcje Apple wzrosły w ciągu ostatniego tygodnia o 6,55% do 174,72, odzyskując 50-dniową linię i pokonując opadającą w dół linię trendu wczesne wejście. Akcje zamykają się na 176,75 podstawa z podwójnym dnem kup punkt. Ale akcje AAPL rosły przez dziewięć kolejnych sesji. W idealnym przypadku akcje zatrzymałyby się przynajmniej na kilka dni, a nawet utworzyłyby uchwyt, aby zminimalizować ryzyko cofnięcia się po wybiciu.

ten linia względnej siły powrócił do rekordowych poziomów, odzwierciedlając dobre wyniki akcji Apple w porównaniu do indeks S&P 500. Linia RS to niebieska linia na dostarczonych wykresach.

Tesla Stock

Akcje Tesli wzrosły w ostatnim tygodniu o 11,6% do 1010,64, po wzroście o 13,8% w poprzednim tygodniu. Oficjalny punkt kupna to 1208,10, według Analiza MarketSmithz płytką linią trendu oferującą nieco niższą pozycję około 1150.

Akcje straciły ułamek w piątek, ale po zwyżce przez osiem sesji z rzędu. Najlepiej byłoby, gdyby akcje TSLA miały chwilę wytchnienia, tworząc przyzwoity uchwyt na głębinach podstawa kubka i niech średnie ruchome nadrobią zaległości. Linia 50 dni nadal znajduje się w trendzie spadkowym.

READ  Indonezja, Freeport Investment sfinalizuje pozwolenie na wydobycie do końca listopada – rząd

Akcje Tesli utrzymały się znacznie lepiej niż większość innych akcji z trzycyfrowym stosunkiem ceny do zysków. Ale nadal warto obserwować wzrost rentowności obligacji skarbowych.

Tesla prawdopodobnie poinformuje o kolejnym kwartale rekordowych dostaw za pierwszy kwartał, być może już w piątek 1 kwietnia.


Tesla kontra BYD: Który dynamicznie rozwijający się gigant EV jest lepszym zakupem?


Nvidia Stock

Akcje Nvidii wzrosły w ostatnim tygodniu o 4,7% do 276,92, prowadząc ożywienie półprzewodników po tym, jak w poprzednim tygodniu wzrosły o prawie 20%. W czwartek akcje pokonały krótkoterminowe poziomy oporu, oferując agresywne wejście. Dopiero w połowie drogi po prawej stronie głębokiej konsolidacji z potencjalnym punktem kupna 346,57, akcje NVDA mogą skorzystać z uchwytu. Zapasy Nvidii mogą wymagać nieco wyższego wzrostu, aby wykuć odpowiedni uchwyt, z punktem środkowym powyżej środka podstawy.

Marriott Stock

Akcje Marriotta wzrosły w zeszłym tygodniu o 0,2% do 171,52. Akcje flirtowały w piątek z wczesnym wpisem 173,54. Po wybiciu się z wieloma innymi akcjami podróży na początku lutego, akcje MAR zostały mocno wyprzedane podczas wojny rosyjsko-ukraińskiej. Odbija się w konsolidacji w kształcie litery V. Punkt kupna 173,54 znajduje się tuż nad szczytem „uchwytu”, co nie jest właściwe, ponieważ konsolidacja potrzebuje kolejnego tygodnia, aby stworzyć odpowiednią bazę. Wpis jest również bliski wcześniejszemu punktowi zakupu, który nie jest już ważny, ale nadal jest wart uwagi.

Magazyn Regeneronu

Po silnych wzrostach w poprzednich dwóch tygodniach, akcje REGN spadły o 0,8% do 680,03 w zeszłym tygodniu, budując wysoką pozycję w strefie kupna płaska podstawa. Akcje Regeneronu wciąż znajdują się powyżej punktu kupna 673,96, który po ostatniej przerwie wydaje się teraz bezpieczniejszy. Akcje REGN wyczyściły już wczesne wpisy w okolicach 636 i 645.

Magazyn JBHT

Akcje JB Hunt spadły o 2,7% do 209,19, dryfując w dół przez kilka sesji po silnym wybiciu z 6 marca. Cofnięcie było stosunkowo łagodne i nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę rosnące ceny energii w ciągu ostatnich kilku dni. Jednak akcje JBHT spadły poniżej płaskiego punktu kupna 208,97 pod koniec ubiegłego tygodnia, ale odbiły się w piątek od 21-dniowej linii, aby wrócić do strefy kupowania. Inwestorzy mogą tu kupić firmę przewozową lub poczekać, aż akcje JBHT przełamią krótki trend spadkowy, pokonując czwartkowe maksimum w ciągu dnia wynoszące 213,29.

Analiza rajdów rynkowych

Rajd na giełdzie miał przyzwoity tydzień, podczas gdy Nasdaq solidnie wzrósł, a S&P 500 odzyskał swoją 200-dniową linię. Dow Jones zbliża się do linii 200-dniowej. Russell 2000 spadł skromnie.

READ  Turniej play-in NBA wybiera kursy Hawks-Heat i Timberwolves-Lakers

To imponujące, że w szczególności Nasdaq był w stanie tak silnie zwyżkować w ciągu ostatnich kilku tygodni, pomimo gwałtownego wzrostu rentowności obligacji skarbowych w tym czasie. Trudno uwierzyć, że wzrostowe akcje mogłyby nadal rosnąć, gdyby rentowności obligacji nadal rosły w tak szybkim tempie. Ale to można było powiedzieć tydzień temu.

Mimo to, główne indeksy czasami przez jakiś czas lekceważą wzrost stóp procentowych, dopóki tego nie zrobią.

Duża część siły Nasdaq w minionym tygodniu odzwierciedlała solidne lub gwałtowne wzrosty w megakoncernach, takich jak Apple, Tesla, Nvidia i spółka macierzysta Google Alfabet (GOOGLE). Odwrót ARKK w zeszłym tygodniu, choć stosunkowo niewielki, sugeruje, że rosnące rentowności obligacji skarbowych mogą zacząć odciskać piętno na wysoko wycenianych akcjach wzrostowych.

Jedną z obaw jest to, że jeśli te megacapy stracą grunt, akcje wzrostowe gwałtownie się wyprzedają, zwłaszcza akcje typu ARKK.

Mimo to skromny spadek rynku pomógłby akcjom Tesli, Nvidii, Apple i innym uformować uchwyty i pozwolić ich średnim kroczącym nadrobić zaległości. Zmniejszyłoby to również ryzyko znacznie ostrzejszego spadku rynku.

Z drugiej strony akcje JBHT mogłyby wykorzystać pewną siłę rynkową lub być może niższe ceny energii.

Akcje energii i surowców nadal wyglądają na mocne. Kilka z nich znajduje się w strefach kupna lub w ich pobliżu, na przykład Maraton Petroleum (RPP), Civitas (CIVI), Muszla (SHEL) oraz BHP (BHP), ale w ostatnich miesiącach wiele innych sektorów zostało rozbudowanych lub opóźnionych.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co zrobić teraz

Inwestorzy powinni byli zwiększyć swoją ekspozycję w ciągu ostatniego tygodnia, korzystając z nowych okazji do zakupów. Ale inwestorzy mogą poczekać i zobaczyć, czy rynek się cofnie i stworzy nowy zbiór konfiguracji.

Pracuj nad tymi listami obserwowanych, koncentrując się na akcjach, które mogą fałszować uchwyty i inne punkty kupna.

Jeśli zwyżka na rynku będzie dalej rosnąć, będziesz w stanie skoczyć na wybicia i wczesne wejścia. Jeśli główne indeksy spadną dalej, łamiąc swoje 50-dniowe linie, Twoja ekspozycja nie będzie zbyt wysoka.

Czytać Wielkie zdjęcie każdego dnia, aby być zsynchronizowanym z kierunkiem rynku oraz wiodącymi akcjami i sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @Ibd_ecarson. do aktualizacji giełdowych i nie tylko.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ:

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

5 akcji w pobliżu punktów kupna w miarę umacniania się trendu wzrostowego

Zielony zwrot dla linii lotniczych? Przemysł zmierza w kierunku biopaliw, akumulatorów, wodoru

Zwycięzcy S&P 500 w piątek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *