Elon Musk wycofuje się z czystki „Legacy Checkmark”, ponownie sprawdza największych celebrytów serwisu

Po prawie dwóch dniach usuwania „znaków weryfikacji dziedzictwa”, CEO Twittera, Elon Musk, wydaje się machać białą flagą.

W sobotę na Twitterze niektóre z największych nazwisk serwisu, od Stephena Kinga po Chrissy Teigen, wyraziły zdziwienie, gdy ich niestabilne znaczniki wyboru nagle pojawiły się ponownie.

„Przyjaciele powiedzieli mi, że mój niebieski zweryfikowany czek został odzyskany. Nie wiem dlaczego. Nic nie zapłaciłem. Nie podałem żadnego numeru” – napisał na Twitterze Seinfelda Z Jasonem Alexandrem w roli głównej.

Pomijając problem, który nękał witrynę, odkąd Musk zdecydował się wprowadzić swój system Twitter Blue Check za 8 USD miesięcznie, Blue Checks wydawał się być przywracany tylko użytkownikom z dużą liczbą obserwujących.

W czwartek decyzja Muska, by w końcu dotrzymać obietnicy weryfikacji tylko tych, którzy zapłacili, spowodowała chaos na platformie, otwierając drzwi do popularnych fałszywych kont z masową de-weryfikacją.

W bardziej klasycznym stylu Muska, Chief Twit początkowo stara się, aby jego kapitulacja wyglądała jak epicki troll.

„Zapłacę za twój niebieski czek – mój prezent dla ciebie” – napisał na Twitterze Musk, w którym były sekretarz pracy Robert Reich odrzucił jego niebieski czek i potępił „oligarchów, którzy mają zbyt dużą władzę w Internecie”.

Musk napisał później na Twitterze: „Check mat”.

Jednak posunięcie to wydawało się bardziej dalekosiężne niż zwykły żart na krytykach systemu weryfikacji.

Od papieża Franciszka po byłego prezydenta Donalda Trumpa, wielu notabli, którzy nie utonęli w fiasku niebieskich czeków, odzyskało swoje czeki po krótkiej ich utracie.

Wiele celebrytów, którzy głośno mówili o swojej decyzji o niepłaceniu 8 dolarów od czasu odrzucenia czeków, poinformowało swoich zwolenników, że nie dokonali restytucji.

„Dobry Boże, zostałem Lebroned, rozwiązany i obwołany królem bez mojej zgody. Nie znaczy nie, chłopcy” – napisała na Twitterze dziennikarka techniczna Kara Swisher.

READ  Showtime anuluje „Three Girls”, „Let the Right One In” i American Gigolo – Deadline

Tiegen zaoferował również swoim zwolennikom porady, jak pozbyć się brzydkiej odznaki, doradzając gospodarzowi Pod Save America, Jonowi Favreau: „Zmień swoje imię i nazwisko, a to usunie znak weryfikacyjny. Ale nie mów o tym więcej, bo dostaniesz jeszcze jeden. Mówię poważnie. lol.

Od Malali Yousafazi po Charliego Sheena wielu było podekscytowanych powrotem ich walidacji.

„Nie wiem, co się stało, ale cieszę się, że odzyskałam niebieskiego kleszcza, żeby wszyscy wiedzieli, że nadal jestem Malalą” – napisała na Twitterze działaczka na rzecz edukacji kobiet.

To, co będzie dalej w sadze Elon-Twitter, można tylko zgadywać, ale jasne jest, że Musk nie jest nawet bliski poradzenia sobie z tym wszystkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *