Dyrektor generalny NBCUniversal, Jeff Schell, odchodzi po niewłaściwym związku

  • Szef NBCUniversal, Jeff Schell, odszedł.
  • „Miałem niewłaściwy związek z kobietą w firmie i głęboko tego żałuję”, powiedział Shell w oświadczeniu.
  • Zespół wykonawczy Shella zacznie podlegać prezesowi firmy Comcast, Mike’owi Kavanaghowi.

Jeff Schell, dyrektor generalny NBCUniversal, idzie na lunch na konferencji Allen & Company Sun Valley, 7 lipca 2022 r. W Sun Valley, Idaho.

Kevina Deitcha | Dobre zdjęcia

Dyrektor generalny NBCUniversal, Jeff Shell, ustąpił w niedzielę ze skutkiem natychmiastowym po tym, jak przyznał się do „niewłaściwego związku” z kobietą w Comeni, ogłosiła firma macierzysta Comcast.

„Dzisiaj jest mój ostatni dzień jako dyrektor generalny NBC Universal. Miałem nieodpowiednie relacje z kobietą w firmie i głęboko tego żałuję. Naprawdę mi przykro, że zawiodłem moich kolegów z Comcast i NBC Universal, którzy są bardzo utalentowani. Ostatnie 19 lat działalności i możliwość pracy z nimi były przywilejem. „Błogosławiony” — powiedział Shell. Oświadczenie.

Comcast zatrudnił zewnętrznego doradcę i wszczął wewnętrzne dochodzenie w następstwie skargi. Skarga została złożona przez kobietę, która miała „nieodpowiednie relacje” z firmą Shell, jak podały osoby zaznajomione ze sprawą.

Zespół Shella będzie podlegał prezesowi Comcast, Mike’owi Kavanaghowi, czytamy w firmowym e-mailu. Firma nie prowadzi rozmów kwalifikacyjnych ani nie szuka zastępstwa i nie ma takich planów w najbliższym czasie, powiedziała osoba bliska tej sprawie. Shell i inni dyrektorzy NBCUniversal już od jakiegoś czasu podlegają Cavanaghowi, a on dobrze zna ten biznes, powiedziała osoba.

„Jesteśmy rozczarowani, że możemy podzielić się z wami tą wiadomością. Zbudowaliśmy tę firmę w oparciu o kulturę uczciwości. Nic nie jest ważniejsze niż to, jak traktujemy się nawzajem. Musicie ufać swoim liderom, aby stworzyć bezpieczne i pełne szacunku miejsce pracy. Zasady, tak jak my tutaj, wymagają odpowiednich działań. Zawsze będziemy działać szybko, aby je przyjąć” – powiedział Cavanaugh i dyrektor generalny Comcast, Brian Roberts, w osobnym oświadczeniu.

READ  Banki regionalne i społeczne zbierają się, by wezwać wsparcie FDIC

Roberts będzie również bardziej zaangażowany w działalność NBCUniversal wraz z Kavanagh, powiedziała osoba.

Shell pełnił funkcję dyrektora generalnego NBCUniversal styczeń 2020 r. Nadzorował parki rozrywki firmy, usługę przesyłania strumieniowego Peacock, produkcję sportową, grupę stacji telewizyjnych oraz sieci rozrywkowe i informacyjne, takie jak NBC News.

Wcześniej pełnił funkcję prezesa NBCUniversal Film and Entertainment.

Comcast ma otrzymać zarobki w czwartek.

Ujawnienie: Comcast jest własnością NBCUniversal, spółki macierzystej CNBC.

To jest najświeższa wiadomość. Sprawdź aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *