Indonezja tymczasowo uziemia Boeingi 737-9 Max Jetliner po incydencie z liniami lotniczymi Alaska Airlines

Indonezja tymczasowo uziemiła trzy samoloty Boeing 737-9 Max po zeszłotygodniowej eksplozji samolotu Alaska Airlines, w wyniku której w boku samolotu powstała dziura.

JAKARTA, Indonezja – Indonezja tymczasowo uziemiła trzy Boeingi 737-9 Max po eksplozji samolotu Alaska Airlines, która miała miejsce w zeszłym tygodniu, w wyniku czego powstała dziura w boku kadłuba.

Uziemione loty Lion Air korzystały z innych drzwi awaryjnych znajdujących się w środkowej części kabiny niż te, które znajdowały się na pokładzie samolotu Alaska Airlines, który brał udział w incydencie, powiedziała Adita Irawati, rzeczniczka Ministerstwa Transportu.

Rzecznik Lion Air, Danang Mandala Prihantoro, powiedział, że linia lotnicza „podjęła środki zapobiegawcze” w postaci uziemienia samolotów i „przeprowadza dalsze inspekcje drzwi wyjściowych awaryjnych w środkowej części kabiny”.

W 2019 r. Indonezja tymczasowo uziemiła odrzutowce Boeing 737 Max 8 w celu sprawdzenia ich zdatności do lotu po katastrofie samolotu Lion Air tego modelu w październiku 2018 r., w wyniku czego zginęło 189 osób na pokładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *