Drugi oficer nowojorskiej policji, Wilbert Mora, zmarł po zastrzeleniu Harlemu

Komisarz nowojorskiej policji ogłosił we wtorek, że drugi nowojorski policjant zmarł z powodu odniesionych obrażeń w piątek po tym, jak strzelec otworzył ogień podczas wezwania do zamieszek w Harlemie.

Wilbert Mora, oficer policji, który został ranny w 2018 roku wraz ze swoim wspólnikiem Jasonem Riverą, 22, został uznany za zmarłego w piątek. Oficer Mora, lat 27, został przewieziony do szpitala w Harlemie na operację.

W następnych dniach policjanci i burmistrz Eric Adams spotkali się z panem. Mora został opisany jako walczący o życie w szpitalu.

Ale obrażenia oficera Mory były poważne i dwa dni po tym, jak został przeniesiony do NYU Langone Medical Center, uznano go za zmarłego. Komisarz Kiechant Sewell powiedział we wtorek, że oficer Mora był „bohaterem” za służbę w armii i oddanie organu po jego śmierci.

Rodzina oficera Mory zdecydowała się oddać jego narządy, powiedział Leonard Achen, prezes LiveOnNY, wyznaczonej agencji pozyskiwania narządów dla obszaru metra w Nowym Jorku, która zajmowała się dawstwem od oficera Mory.

W tym tygodniu poinformowano, że narządy oficera Mory są w trakcie dopasowywania do pacjentów na liście oczekujących. — powiedział Achen.

„Kiedy rodzina oficera Wilberta Mory została poinformowana o jego śmierci, jego rodzina wiedziała, że ​​ich dzielny i oddany syn, nawet po śmierci, będzie chciał ratować życie” – powiedział. Achen powiedział w oświadczeniu. „Ostateczny dar Oficer Mora, dar życia dla innych w potrzebie”.

Rafael Ramos i Wenjian Liu zostali zabici w serii strzelanin w piątek, zabijając dwóch policjantów miejskich od 2014 r. Zostali napadnięci i zastrzeleni W bliskiej odległości, kiedy siedzieli w radiowozie na Brooklynie.

„Prawdziwi bohaterowie nigdy nie umrą. Nasz brat, policjant Wilbert Mora, zostawił nas, ale od dziś będzie żył w sercu każdego nowojorskiego policjanta” – powiedział Patrick J. Lynch, prezes Patrolmen’s Benevolent Association, największe stowarzyszenie policji w mieście.

dług…NYPD, za pośrednictwem Associated Press

Funkcjonariusze policji Rivera i Mora odpowiedzieli na telefon od kobiety, która powiedziała, że ​​jej syn groził jej około 18:30. Kiedy przybyli, syn, później zidentyfikowany przez policję jako Lawson McNeill, znajdował się w sypialni w wąskim korytarzu.

READ  FTX walczy o finansowanie po upadku umowy Bankman-Fried Finance

Gdy funkcjonariusze zbliżyli się do drzwi sypialni Rivery i Mory, pan. 47-letni McNeill pojawił się i zaczął strzelać. Obaj oficerowie zostali zaatakowani; Pan. McNeil został postrzelony w ramię i głowę przez trzeciego oficera, gdy próbował opuścić mieszkanie. Pan. McNeill Zmarł w poniedziałek Jego obrażenia.

Funkcjonariusz skontaktował się telefonicznie z członkiem rodziny Mory pod numerem zarejestrowanym w niedzielę, a jeden z respondentów był przez chwilę wzruszony i odmówił rozmowy o nim.

W zeszłym tygodniu w mieście zastrzelono czterech funkcjonariuszy. Wtorek, Oficer patrolowy został postrzelony w nogę W obliczu nastoletniego podejrzanego w Bronksie policja powiedziała w czwartek: Detektyw został zastrzelony podczas wykonywania nakazu przeszukania Na Staten Island. Żadne z tych obrażeń nie zagrażało życiu.

Oficerowie Rivera i Mora zostali przydzieleni do 32. kampusu w Harlemie. Oficer Mora został przydzielony do kampusu w 2019 roku, zgodnie z profilem z Departamentu Policji. Oficer Rivera, który pełni służbę od prawie 18 miesięcy, został zatrudniony w maju.

Chelsea Rose Marcius, Troy Zamknij i Rebecca Davis O’Brien Raport wniesiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *