Indonezja uruchamia pociągi LRT o wartości 2 miliardów dolarów, aby ułatwić ruch w Dżakarcie

Djakarta. Aby zmniejszyć ruch w Dżakarcie, jednym z najbardziej zakorkowanych miast na świecie, rząd pracuje nad nowo uruchomionym lekkim transportem kolejowym, popularnie zwanym LRT.

Prezydent Joko „Jokowi” Widodo zainaugurował w poniedziałek długo oczekiwane, autonomiczne pociągi LRT. Linia LRT o długości 41,2 km obejmuje Dżakartę, Bogor, Debok i Pegasi – najbardziej zatłoczony obszar metropolitalny Dżakarty. Rząd wydał łącznie 32,6 biliona rupii (2,1 miliarda dolarów) na budowę autonomicznego projektu LRT.

„Dżakarta niezmiennie plasuje się w pierwszej dziesiątce najbardziej zakorkowanych miast na świecie. Codziennie do Dżakarty wjeżdża około 996 000 pojazdów” – powiedział Jokowi podczas inauguracji LRT na stacji Kawang w Dżakarcie.

Duży ruch w Dżakarcie – oprócz złej jakości powietrza – skłonił rząd do opracowania systemu transportu publicznego. Zdaniem Jokowiego są to m.in. szybka komunikacja masowa (MRT), LRT i linia podmiejska.

„Staramy się motywować ludzi do przesiadki z prywatnych pojazdów na rzecz transportu publicznego. Choć przyznam, że nie jest to łatwe” – powiedział Jokowi.

Dobrym przykładem jest kolej MRT, która codziennie przewozi zaledwie 80 000 pasażerów. Zdaniem Jokowiego stanowi to duży kontrast w stosunku do docelowego poziomu 180 000 pasażerów dziennie. Dzisiejsza kolej MRT rozciąga się od Lebak Bulus do ronda Hotel Indonesia.

Prezydent dodał: „Będziemy świadkami masowego napływu ludzi do LRT, aby zapobiec zatorom w ruchu drogowym, a jednocześnie zająć się problemem zanieczyszczeń”.

Nawet bez kierowcy centrum operacyjne w Bekasi nadal kontroluje LRT. LRT będzie obsługiwał wyłącznie stewardów.

Stacje LRT rozmieszczone są w następujących obszarach: Dukuh Atas, Setiabudi, Rasuna Said, Kuningan, Pancoran, Cikoko, Ciliwung, Cawang, TMII, Kampung Rambutan, Ciracas, Harjamukti, Halim, Jatibening Baru, Cikunir I, Cikunir, II, West Bekasi i Jati Mulya. .

Bilety LRT są dostępne w cenie 5000 Rs. 78-procentowa zniżka będzie obowiązywać do końca września. Rząd ustali maksymalną opłatę w wysokości 20 000 Rs od października 2023 r. do końca lutego 2024 r.

READ  Biden planuje otworzyć więcej gruntów publicznych na wiercenia

Przeczytaj także: Dżakarta rozbudowuje autobusy elektryczne do 100 pojazdów

Tagi: Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *