DeSantis mówi, że stanowi prawodawcy „formalnie unieważnią” ofertę Disneya dotyczącą zablokowania przejęcia państwa

(CNN) Stan Floryda Rona DeSantisa Walt Disney World w poniedziałek zagroził podniesieniem podatków w odwecie przeciwko firmie za sprzeciwienie się budowie więzienia lub konkurencyjnego parku rozrywki w pobliżu Magic Kingdom lub przejęciu przez państwo specjalnej dzielnicy podatkowej.

Partia Republikańska Florydy, która opracowała plan zemsty na House of Mouse, powiedziała, że ​​kontrolowany przez GOP stanowy organ ustawodawczy podejmie kroki w celu „formalnego uchylenia go”. wysiłki Disneya Aby zachować kontrolę nad dystryktem poprzez manewr ostatniej szansy.

DeSantis powiedział, że ustawodawcy wprowadzą ustawę, która „upewni się, że ludzie zrozumieją, że nie można stawiać własnej firmy ponad wolę mieszkańców Florydy”.

DeSantis na początku tego roku przejął dzielnicę Reedy Creek Development District, która przez pół wieku dawała Disneyowi kontrolę nad terenami otaczającymi parki rozrywki w środkowej Florydzie, i zainstalował swoich politycznych sojuszników w radzie nadzorczej dystryktu. Jednak Disney osiągnął porozumienie z odchodzącą grupą w lutym, co pozostawiło ciało bezsilne do kontrolowania firmy rozrywkowej. Administracja DeSantis nie była świadoma umowy przez miesiąc i obiecała zemścić się po jej upublicznieniu.

Konflikt między Florydą a jej największym pracodawcą rozpoczął się w zeszłym roku, kiedy stan uchwalił nowe prawo ograniczające nauczanie w klasach na temat orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Disney sprzeciwił się ustawie i zobowiązał się do pomocy w jej uchyleniu. DeSantis odpowiedział, kierując się na Reedy Creek Improvement District. W czwartek DeSantis powiedział, że Disney może wziąć „podwyżkę”, jeśli nie podoba mu się sposób rządzenia państwem.

Przemawiając w poniedziałek w audycji radiowej w Orlando, DeSantis nazwał umowę „wadliwą” i zasugerował, że nie została ona odpowiednio rozwiązana zgodnie z prawem stanowym. Disney powiedział, że przestrzega przepisów dotyczących spotkań stanowych. Umowa została uzgodniona na dwóch publicznych spotkaniach, które były relacjonowane przez lokalną gazetę.

READ  Rok później Kongres zastanawia się, jak upamiętnić 6 stycznia na Kapitolu

DeSantis powiedział również, że nowy komitet nadzorujący dystrykt podatkowy Disneya spotka się w środę, aby „upewnić się, że Disney zostanie pociągnięty do odpowiedzialności”. Porządek obrad opublikowany online mówi, że zarząd rozważy zwolnienie obecnych pracowników i przejęcie nadzoru nad rozwojem w dystrykcie.

Panel pięciu osób mianowanych przez DeSantis poinstruuje pracowników, aby podporządkowali się dochodzeniu prowadzonemu przez inspektora generalnego. DeSantis zarządził przesłuchanie na początku tego miesiąca.

W poniedziałek DeSantis zasugerował, że Walt Disney World może zbudować więzienie lub własny park rozrywki.

„Teraz pomyśl o tym, ludzie mówią:„ Cóż, co powinniśmy zrobić z tą ziemią? ”- powiedział DeSantis. „Może zbuduj park stanowy. Może spróbuj zrobić więcej parków rozrywki. Ktoś nawet powiedział, że potrzebujesz kolejnego więzienia stanowego. To znaczy, kto wie? To znaczy, myślę, że możliwości są nieograniczone”.

DeSantis powiedział również, że nowy zarząd nadzorujący specjalny okręg podatkowy Disneya może podnieść podatki od rozległego imperium parków rozrywki firmy. Zasugerował, że dodatkowe dochody mogłyby zostać wykorzystane na spłatę obecnego zadłużenia hrabstwa – plan, który, jeśli zostanie przyjęty, ostatecznie pozwoli państwu zakończyć na dobre. Ustawa z 1967 r., która utworzyła powiat, zabrania rozwiązania powiatu bez spłaty długu państwa.

Znaczne zadłużenie dystryktu, szacowane w zeszłym roku na 1 miliard dolarów, uniemożliwiło stanowi wprowadzenie nowych przepisów, które wyeliminowałyby dystrykt do czerwca tego roku. Stan zdecydował o utrzymaniu dystryktu na początku tego roku, ale wyznaczył osoby mianowane przez DeSantis na czele rady zarządzającej.

Tymczasem stanowy komisarz ds. rolnictwa Wilton Simpson powiedział, że popiera ustawodawstwo wymagające państwowych inspekcji parków rozrywki. Obecnie stan nadzoruje małe parki rozrywki, ale nie duże parki rozrywki, takie jak Disney, Universal Studios, Sea World i Busch Gardens.

READ  BMKG mówi, że w Wielkiej Dżakarcie nie ma szans na deszcz; Jakość powietrza jest nadal niezdrowa

Jednak DeSantis powiedział, że prawo dotyczy tylko parków w „specjalnych dzielnicach”. Inne parki rozrywki nie są zarządzane przez specjalne dzielnice.

DeSantis ponownie zaprzeczył, że jego administracja była manipulowana przez Disneya i nazwał umowę o decentralizacji „fikcją prawną”. Powiedział, że umowa Disneya z grupą wychodzącą „ma wiele wad prawnych”, a kontrolowana przez GOP władza ustawodawcza szybko przystąpiłaby do uchwalenia ustawy, aby była ważna.

„Disney w zasadzie zawarł specjalne umowy, aby uniknąć tego całego procesu, więc kontrolują grupę” – powiedział DeSantis. „Zasadniczo jest to jak fikcja prawna, którą wynegocjowali, aby dać sobie możliwość zachowania statusu samorządności”.

Wcześniej w poniedziałek gospodarz Good Morning Orlando, Simon Conway, zapytał DeSantisa, czy zgodzi się na spotkanie z dyrektorem generalnym Disneya, Bobem Igerem, w celu rozwiązania konfliktu. Iger niedawno powiedział magazynowi Time, że z zadowoleniem przyjąłby spotkanie z republikańskim gubernatorem.

DeSantis powiedział, że jeśli Disney zaakceptuje, że „nie będą żyć na innych zasadach niż wszyscy inni”.

– Jeśli tam dotrzemy, będzie dobrze – powiedział. — Ale jeszcze tam nie jesteśmy.

Kit Maher z CNN przyczynił się do powstania tej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *