Daniel Snyder rozważa „możliwe transakcje” dla dowódców z Waszyngtonu

Komentarz

Właściciel Washington Commanders, Daniel Snyder, otworzył w środę drzwi do sprzedaży swojej franczyzy NFL, ogłaszając, że on i jego żona Tanya zwerbowali duży bank inwestycyjny do „rozważenia potencjalnych transakcji” związanych z zespołem.

Z dwuzdaniowego oświadczenia zespołu nie wynikało, czy Snyders rozważa sprzedaż całej marki, czy tylko mniejszościowy pakiet. Ale rzecznik zespołu powiedział: „Rozważamy wszystkie opcje”, a decyzja o zatrudnieniu BofA Securities, oddziału Bank of America, który zajmuje się podstawową działalnością NFL, sugeruje, że Snyder przynajmniej rozważa możliwość porzucenia zespołu, którego jest właścicielem. Własność od 23 lat.

Ogłoszenie pojawia się po burzliwych dwóch latach dla marki, która rozpoczęła się wraz z wycofaniem się kontrowersyjnego pseudonimu, wielokrotnymi śledztwami w sprawie nękania w miejscu pracy i nieprawidłowościami finansowymi przeciwko Danielowi Snyderowi i innym byłym kierownikom zespołów, a ostatnio przedłużona. domowy mecz, podczas którego fani potrząsali teledyskiem Tanyi Snyder i skandowali „Sprzedaj drużynę!”

Daniel Snyder bezpośrednio zaprzeczył jakimkolwiek zarzutom przeciwko niemu, a grupa wielokrotnie obiecywała „zmianę kultury”. Jednak przed środą nie zasugerowano publicznie możliwości jakiejkolwiek zmiany statusu własności.

„Dan i Tanya Snyder oraz Washington Commander ogłosili dzisiaj, że zaangażowali BofA Securities do rozważenia potencjalnej transakcji” – powiedzieli dowódcy w swoim oświadczeniu. „Snyders zobowiązuje się do wprowadzenia najlepszego produktu na boisko dla zespołu, wszystkich swoich pracowników i niezliczonych fanów oraz do dalszego wyznaczania złotego standardu dla miejsc pracy w NFL”.

Sprzedaż grupy to tylko jedna z możliwości, ale może okazać się najbardziej opłacalną opcją.

Jak pokazała niedawna sprzedaż Denver Broncos, zainteresowanie zamożnych osób i korporacji posiadaniem franczyzy NFL pozostaje wysokie ze względu na szybko rosnącą wartość jej właścicieli, ale liczba nabywców udziałów mniejszościowych pozostaje niewielka. 40-procentowy udział w Commanders kosztowałby do 1,8 miliarda dolarów przy 20-procentowym zniżce, ponieważ nie ma uprawnień decyzyjnych. Historia konfliktów i spraw sądowych Snydera z jego partnerami biznesowymi i przełożonymi może być kolejną kwestią dla potencjalnych inwestorów.

Ponadto każda potencjalna transakcja wymagałaby zgody trzech czwartych właścicieli drugiego zespołu, powiedział rzecznik ligi Brian McCarthy w środowym oświadczeniu. Takie głosowanie miałoby nastąpić w czasie, gdy Snyder zostanie poddany intensywnej kontroli ze strony swoich kolegów w ramach dochodzeń prowadzonych przez NFL, Komisję Nadzoru nad Reformą Izby Reprezentantów oraz prokuratorów generalnych stanu DC i Wirginii.

READ  Wodospady, baseny i kurorty nadmorskie na Bali są bezpieczne dla turystów

W 1999 roku Daniel Snyder kierował grupą inwestorów, która kupiła zespół i stadion od posiadłości Jacka Kenta Cooke’a za 800 milionów dolarów. Forbes oszacował wartość Commanders w sierpniu na 5,6 miliarda dolarów. W marcu 2021 r. Snyder sprzedał swoich trzech komandytariuszy — Dwighta Schara, Freda Smitha i Roberta Rothmana, którzy posiadali łącznie 40 procent — za 875 milionów dolarów. Ta transakcja wymagała 31 jego współwłaścicieli Musi mu zostać przyznane dodatkowe 450 milionów dolarów długuJeśli jest właścicielem, musi spłacić pożyczkę do 2028 roku.

W środę NFL odmówił komentarza na temat potencjalnej transakcji. W marcu właściciele NFL zatwierdzili rezolucję uznającą różnorodność własności franczyzowej.

Jim Irsay, właściciel Indianapolis Colts, powiedział w ostatnich tygodniach On i inni właściciele drużyn NFL powinni poważnie rozważyć głosowanie za usunięciem Snyder Od prawej dowódcy.

„Myślę, że będziemy mieć coraz więcej dyskusji na ten temat” – powiedział Irsay dziennikarzom na spotkaniu właścicieli w Nowym Jorku w zeszłym miesiącu. „To trudna sytuacja. Uważam, że usunięcie go jako właściciela ma sens [Commanders]. Myślę, że to jest coś, co musimy ponownie rozważyć. Musimy przyjrzeć się wszystkim dowodom i musimy być dokładni w posuwaniu się naprzód. Ale myślę, że należy to poważnie rozważyć.

Irsay Rozwinął swoje komentarze w wywiadzie telefonicznym w piątek: „Nie wiem, jak to stwierdzenie wyjdzie. Ale to, co już wyszło, jest bardzo niepokojące i nie zgadzam się z procesem. I przeważnie nie zgadzam się, że nie rozmawialiśmy o czymś tak drastycznym, jak wyrzucenie go jako właściciela. Jak powiedziałem, nie mówię, że powinniśmy. Powiedziałbym, że należy to poważnie rozważyć.

Aby usunąć Snydera z franczyzy, wymagany byłby głos co najmniej trzech czwartych właścicieli. Kilku właścicieli powiedziało The Washington Post we wrześniu, że wierzą Można poważnie rozważyć Próbuje usunąć Snydera z szeregów franczyzowych ligi, zmuszając go do sprzedaży swojej marki lub głosując za zwolnieniem.

„On musi sprzedać” – powiedział jeden z tych właścicieli. „Niektórzy z nas muszą iść do niego i powiedzieć mu, że musi sprzedać”.

READ  Rekomendacje restauracji Jesse Mulligan w Auckland: gdzie znaleźć najlepsze indonezyjskie jedzenie; Przepraszam za krytykę

W środę nie było od razu jasne, czy jacyś właściciele namawiali Snydera do sprzedaży.

„Myślę, że będzie ruch” – powiedział we wrześniu ten sam właściciel. „Musimy zdobyć 24 głosy”.

Właściciel powiedział, że NFL i franczyzy „potrzebują, żeby to się stało, tak jak w NBA”, odnosząc się do Roberta Sarvera, właściciela NBA Phoenix Suns i WNBA Phoenix Mercury. NBA zawiesiło Sarvera na rok i ukarało go grzywną w wysokości 10 milionów dolarów po tym, jak dochodzenie wykazało, że używał rasistowskich epitetów i traktował pracownice inaczej niż ich męskie odpowiedniki, naruszając politykę ligi. Serwer ogłosił we wrześniu, że rozpoczął proces poszukiwania nabywców dla obu franczyz.

Adwokat Mary Jo White prowadzi śledztwo prowadzone przez NFL.

„Mary Jo White kontynuuje swoją recenzję”, powiedział McCarthy w środę. „Nie mamy aktualizacji na osi czasu”.

Liga rozpoczęła śledztwo w sprawie White po tym, jak była cheerleaderka i menedżer ds. marketingu Tiffany Johnston powiedziała podczas okrągłego stołu w Kongresie w lutym, że Snyder molestował ją na imprezie drużynowej, położył rękę na jej udzie i popchnął do swojej limuzyny. Snyder zaprzeczył zarzutom, nazywając je „całkowicie fałszywymi”.

W czerwcu The Post podał szczegóły Pracownik twierdzi, że Snyder dokonał na niej napaści seksualnej Podczas lotu prywatnym odrzutowcem w kwietniu 2009 r. Później w tym samym roku grupa zgodziła się zapłacić zwolnionemu pracownikowi 1,6 miliona dolarów w poufnej ugodzie. W zeznaniu sądowym w 2020 r. Snyder Twierdzenia kobiety nazwano „niezasłużonymi”.

W kwietniu komisja Izby Reprezentantów w liście do Federalnej Komisji Handlu szczegółowo przedstawiła zarzuty finansowe niewłaściwego postępowania Snydera i grupy. Okręgowy Prokurator Generalny Carl A. Republikański prokurator generalny Racine’a i Wirginii Jason S. Miares ogłosił śledztwo. Grupa zaprzeczyła jakimkolwiek nieprawidłowościom finansowym.

Biuro Racine’a prawie zakończyło śledztwo W tej sprawie planuje podjąć dalsze działaniaOsoba zaznajomiona ze śledztwem powiedziała w zeszłym miesiącu.

„Dzisiejsze wiadomości, że Dan i Tanya Snyder rozważają możliwość sprzedaży Washington Commanders, są dobrą wiadomością dla zespołu, jego byłych i obecnych pracowników oraz wielu fanów” – powiedzieli prawnicy Lisa Banks i Debra Katz, którzy reprezentują ponad 40 byłych pracowników zespołu. w oświadczeniu środa. „Będziemy musieli zobaczyć, jak to się rozegra, ale może to być ogromny krok w kierunku uzdrowienia i zamknięcia dla wielu odważnych kobiet i mężczyzn, którzy się zgłosili”.

READ  Zielona transformacja dla Indonezji nie jest wyborem; Ale to jest szansa

NFL nie powiedział, kiedy zakończy się śledztwo White’a. W przeciwieństwie do ustaleń wcześniejszego śledztwa w sprawie miejsca pracy komisji przeprowadzonego przez adwokat Beth Wilkinson, raport White’a zostanie upubliczniony, podała liga.

Oczekuje się, że komisja Izby Opublikuje swoje ustalenia w nadchodzących tygodniach. Daniel Snyder uczestniczył zdalnie w przesłuchaniu pod przysięgą z komisją przez ponad 10 godzin w lipcu. Były prezes zespołu Bruce Allen zeznawał zdalnie przez około 10 godzin na podstawie wezwania we wrześniu.

W listopadzie 2020 r. The Post poinformował, że komandytariusze Snydera otrzymali ofertę 900 milionów dolarów od Behdada Ekbali i współzałożycieli miliardera Clearlake Capital oraz żony Feliciano, Quanzy Jones. Sprzedaż zablokowana, Snyder próbował skorzystać z prawa pierwokupu, dopasowując oferty złożone Smithowi i Rothmanowi, ale nie dopasowując oferty złożonej firmie Schar, jak mówili ludzie zaznajomieni z sytuacją w tamtym czasie. Doprowadziło to do sporu o to, czy firma Snyder była uprawniona do selektywnego korzystania z tych praw.

Ekbali i Feliciano byli podobno wśród oferentów broni Broncos, które zostały sprzedane w czerwcu przez Pat Bowlen Trust grupie kierowanej przez spadkobiercę Walmartu, Roba Waltona, za 4,65 miliarda dolarów. Jest to najbardziej opłacana franczyza NFL. Właściciele Zatwierdził zakup Waltona w sierpniu.

Środowe ogłoszenie zablokowało negocjacje w sprawie publicznego dofinansowania budowy nowego stadionu Komandorów. Ustawodawca stanowy, który kierował staraniami o ściągnięcie dowódców do Wirginii, powiedział w czerwcu, że wysiłki te utknęły w martwym punkcie. Lider większości w Senacie Stanowym Richard L. Saslaw (D-Fairfax) powiedział wtedy: „Było wiele rzeczy, wiele osób mówiło:„ Sasław, to musi poczekać”.

Przed środą generałowie powiedzieli, że Snyder nie sprzeda drużyny. Po pierwotnych publicznych komentarzach Irsay rzecznik zarządu powiedział: „Kiedy będzie miał okazję zapoznać się z faktycznymi dowodami w tej sprawie, pan. Mamy nadzieję, że Irsay zdecyduje. Nie zrobią tego.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *