Członek-założyciel Modest Mouse, Jeremiah Green, umiera w wieku 45 lat | Skromna myszka

Jeremiah Green, założyciel i perkusista amerykańskiego zespołu rockowego Skromna myszkaZmarł w sobotę po tym, jak niedawno zachorował na raka.

„Nie wiem, jak to ułatwić: dzisiaj straciliśmy naszego drogiego przyjaciela Jeremiasza” – zauważyła skromna mysz napisał na swoim koncie na Instagramie. „Położył się, by odpocząć i po prostu zniknął”.

W zeszłym tygodniu frontmanem był Isaac Brock Pewny siebie Green nie wdawał się w szczegóły dotyczące swojego stanu zdrowia, mówiąc, że „jakiś czas temu zdiagnozowano u niego raka”. Podobno Green również wycofał się z trasy koncertowej Ponieważ miał raka w stadium 4 i przechodził chemioterapię.

Green, lat 45, pomógł założyć zespół post-grunge w stanie Waszyngton na początku lat 90., ale wkrótce stał się częścią mniej szorstkiej sceny muzycznej w Portland w stanie Oregon.

Ich podstawowe piosenki zostały opisane przez magazyn Spin w 2000 roku jako „o utknięciu w Ameryce w okresie boomu”, nazywając ich „niezależnymi niosącymi pochodnie”. Green i Brock spotkali się po raz pierwszy w drodze na darmowy posiłek przygotowany przez grupę zwolenników ruchu Hare Kryszna.

Magazyn opisał zespół jako „chwytliwy zespół rockowy z rozwijającej się północno-zachodniej sceny indie” – rzadkość. W artykule opisano myszy jako „cichsze niż dzwonek domowy Belle i Sebastiana”, z wyjątkiem Brocka.

„Wolałbym się ukryć, niż być w centrum uwagi” – powiedział Green magazynowi.

Jak sama nazwa wskazuje, pochodzili ze skromnych początków i ćwiczyli swoją muzykę w szopie. W 1996 roku zespół wydał This Is a Long Drive for Nobody With Something to Think About, a rok później, uznawany powszechnie za ich najlepszy album, The Lonesome Crowded West.

Dopiero w 2004 roku Modest Mouse wdarł się do głównego nurtu z dobrą wiadomością dla tych, którzy chcieli złych wiadomości. Greena nie było na tym albumie i chociaż Modest Mouse przeszedł kilka zmian w składzie, pozostał stałym członkiem.

READ  Nie wiem, co zrobić z home runem Aarona Judge za 2 miliony dolarów | Jankesi z nowego yorku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *