Burza zalewa Kalifornię, co prowadzi do powszechnych powodzi, tworzenia kopii zapasowych wody i przerw w dostawie prąduCNN

Północna Kalifornia została zalana przez rozległe powodzie i przerwy w dostawie prądu Potężna atmosferyczna rzeka Woda ratuje beczkę przez region, zmuszając do zamknięcia kilku autostrad, ostrzeżeń o ewakuacji i nakazów schronienia się na miejscu.

Pomimo problemów wilgoć jest pewną ulgą dla dotkniętej suszą Kalifornii Odnotowano najbardziej suchy początek roku Rok 2022 zakończył się podmokłymi drogami, wezbranymi rzekami i gęstym górskim śniegiem.

Jednak okaże się, jak bardzo marsz burz wpłynie na warunki suszy w Kalifornii.

Tymczasem burza, która przyniosła również silne wiatry, pozostawiła ponad 300 000 domów i firm bez prądu w Kalifornii i Nevadzie wczesną niedzielę. Rezystor.

Gdy ulice zostały zalane, a poziom rzek podniósł się, burza zmusiła mieszkańców kilku małych społeczności w Północnej Kalifornii do opuszczenia swoich domów, ponieważ w sylwestra wydano nakazy ewakuacji i ostrzeżenia.

Według National Weather Service oprócz miejskich powodzi wylało kilka rzek, w tym rzeki Cosumnes i Mogelumne oraz Mormon Slough. Sacramento. Ostrzeżenie przed powodzią błyskawiczną zostało wydane dla południowej doliny Sacramento i podnóża Sierra.

W pewnym momencie w sobotę władze nakazały mieszkańcom Wilton, około 20 mil od Sacramento. Natychmiast ewakuuj obszar i ostrzegaj, że podnosząca się woda może przelać się na drogi i odciąć dostęp do wyjścia z obszaru. Dwie godziny później mieszkańcom Wilton kazano schronić się w miejscu, gdy drogi stały się „nieprzejezdne”.

Do ewakuacji nakazano również trzy społeczności w pobliżu miasta Watsonville Biuro szeryfa hrabstwa Santa Cruz Z powodu powodzi w potoku mieszkańcy społeczności Paradise Park i Felton zostali ewakuowani, gdy poziom rzeki San Lorenzo się podniósł.

W San Ramon policja użyła opancerzonego pojazdu ratowniczego do ewakuacji mieszkańców z wód powodziowych.

„Ryzyko powodzi nadal rośnie, ponieważ deszcze te nadal powodują więcej zamknięć dróg, niż można to policzyć w tej chwili” – powiedział NWS w sobotę, wzywając mieszkańców do zachowania czujności w związku z doniesieniami o lawinach skalnych i błotnych u podnóża oraz o zamknięciach dróg w poprzek przełęczy Sierra.

READ  Nowy środek na Bali w celu wyeliminowania nielegalnych cudzoziemców

Załogi Sacramento Metropolitan Fire District były zajęte w sobotę, pracując nad ratownictwem wodnym i reagując na drzewa, które spadły na domy i samochody, a także kierowców, których pojazdy zostały unieruchomione po przejechaniu przez stojącą wodę, poinformowali urzędnicy.

Nazywając to „huraganem”. Biuro szeryfa hrabstwa Amador Udostępnił zdjęcie samochodów w wodach powodziowych aż do klamek drzwi i powiedział, że otrzymał skargi na powodzie, lawiny błotne i drzewa blokujące drogi.

Autostrada 50 została ponownie otwarta wkrótce po północy, kilka godzin po zamknięciu odcinka między Pollock Pines i Meyers z powodu powodzi z rzeki American, a inny odcinek w Echo Summit został zamknięty z powodu prac związanych z kontrolą lawin.

Według Departamentu Transportu Kalifornii, „Interstate 80 została częściowo zamknięta w pobliżu linii Nevada w sobotnie popołudnie z powodu wielu spinoutów w Donner Summit.

Autostrada US Highway 101 – jedna z najpopularniejszych arterii w Kalifornii – została tymczasowo zamknięta w obu kierunkach na południe od San Francisco – poinformował Kalifornijski Patrol Autostradowy – „z powodu uporczywych opadów deszczu i przypływów, które nie ustąpiły”.

Według tweeta z National Weather Service w Sacramento, mieszkańcom zalecono unikanie podróży w hrabstwie Sacramento i okolicach z powodu powalonych drzew i pokrytych gruzem dróg z prędkością 55 mil na godzinę.

Hrabstwo ogłosiło stan wyjątkowy, twierdząc, że szalejąca rzeka spowodowała „znaczące utrudnienia w ruchu drogowym, podnoszący się poziom potoków i rzek oraz powodzie” w rejonie Wilton.

A klimatyczna rzeka Długi, wąski obszar w atmosferze, który może przenosić wilgoć na tysiące kilometrów po niebie jak wąż strażacki.

Centrum San Francisco otrzymało w sobotę 5,46 cala, co oznacza, że ​​jest na dobrej drodze To był drugi najbardziej mokry dzień w historii regionu Krajowa Służba Pogodowa w regionie Zatoki Perskiej.

Ulewny deszcz może przenieść się na południe do południowej Kalifornii w sobotę i niedzielę, przynosząc wiatr o prędkości od 30 do 50 mil na godzinę.

READ  Horoskop na piątek 1 lipca 2022 r

Ponieważ w północnej Kalifornii występują ulewne deszcze, w górach gromadzi się gęsty śnieg.

Ostrzeżenie przed burzą zimową będzie obowiązywać do godziny 4 rano w niedzielę dla gór Sierra Nevada od Parku Narodowego Yosemite do hrabstwa Tulare, gdzie podróż będzie niezwykle trudna i niemożliwa, ostrzegł serwis pogodowy.

Powyżej 7000 stóp możliwe są nagromadzenia śniegu od 1 do 2 stóp, a powyżej 9000 stóp możliwe są pojedyncze nagromadzenia 5 stóp. Serwis pogodowy powiedział.

Laboratorium UC Berkeley Central Sierra Snow Lab poinformowało, że w Soda Springs, około 30 mil od jeziora Tahoe, spadło 7,5 cala śniegu między godziną 16:00 a 17:00. W okolicy obfity śnieg.

Obserwatorium poinformowało, że w sobotę spadło ponad 30 cali śniegu, według nieoficjalnych pomiarów.

Ośrodek narciarski powiedział, że do głównego schroniska Mammoth Mountain spadło w sobotę ponad metr świeżego śniegu. FacebookDodał, że wszystkie wyciągi są zasypane śniegiem, a „zagrożenie lawinowe jest bardzo duże”, więc prace będą prowadzone na całej górze.

Na linii stanu Nevada i Colfax, Zgłoszono CHP „Niebezpieczne i zdradzieckie” warunki jazdy spowodowały, że dziesiątki pojazdów utknęły na autostradzie I-80 i drogach powiatowych.

„Operatorzy Caltrans, CHP i Dove wyciągnęli dziesiątki unieruchomionych pojazdów w sylwestra” – poinformował Departament Transportu Kalifornii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *