Chorwacja pokonała Maroko w meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata

CNN

Chorwacja strzeliła Maroko Na 2-1 Mecz o trzecie miejsce Historyczne mistrzostwa świata 2022 afrykańskiej drużyny zakończyły się w sobotę porażką.

Chorwacja potrzebowała siedmiu minut, aby strzelić gola po główce Josko Guardioli, a Akraf Dari wyrównał dwie minuty później.

W otwartym i ekscytującym meczu Chorwacja odzyskała prowadzenie po pierwszej połowie dzięki świetnemu finiszowi Mislava Orcicia.

Pomimo dołożenia wszelkich starań, Maroko nie mogło znaleźć kolejnego wyrównania, stając się pierwszym afrykańskim krajem, który dotarł do pamiętnego półfinału mistrzostw świata w pamiętnym kilku tygodniach w Katarze.

Chorwacja zajęła drugie miejsce w Pucharze Świata po zajęciu trzeciego miejsca w 1998 roku. Chorwacja zajęła drugie miejsce w Rosji cztery lata temu.

Po meczu trener Chorwacji Zlatko Dalić powiedział, że rekord jego drużyny nie przegrał z nim.

„Jestem dumny z mojego zespołu i mojego kraju. Dla nas brąz to złoty medal” – powiedział Talic dla Bean Sports. – Rozegraliśmy bardzo trudny mecz.

„Ponadto chcę pogratulować Maroku – zagrali dobrze, wykonali niesamowitą robotę. Jestem naprawdę dumny i bardzo szczęśliwy. Nie spodziewałem się, że Chorwacja znowu zrobi coś wielkiego, ale jesteśmy małym krajem, wielkie marzenia i gratulacje dla wszystkich.Jesteśmy zwycięzcami.Chcieliśmy wrócić do domu i nie zawiedliśmy.

Zapytany o chorwackiego kapitana-talizmana Lukę Modricia, którego przyszłość w drużynie narodowej jest zagrożona w wieku 37 lat, Dalić wierzy, że powróci na kampanię drużyny na Euro 2024.

– Modrić jest naszym kapitanem, jest naszym wielkim głosem i również świetnie zagrał w tym meczu. Miał 37 lat, ale grał najwyżej jak 25-latek. Jest naszym liderem i wszyscy za nim podążają.

To mecz, w którym większość drużyn nie chce grać na mundialu.

Kilka dni po porażce w półfinale drużyny muszą zagrać ponownie, nawet jeśli wciąż mają nadzieję na zwycięstwo w turnieju.

READ  Szefowie kontra. Steelers zdobywa punkty: Kansas City pogrzeba Pittsburgh za pięcioma podaniami Patricka Mahomsa przy przyziemieniu

Ale w przypadku dwóch niespodziewanych historii turnieju – Chorwacji i Maroka – dążenie do zwycięstwa było widoczne od pierwszej minuty.

Maroko będzie chciało kontynuować swoją historyczną passę w dobrym stylu, podczas gdy Chorwacja będzie dążyć do drugiego trzeciego miejsca w sześciu występach na Mistrzostwach Świata.

Od początku obrona była na wagę złota. Wcześniej mecz na Khalifa International Stadium zakończył się bezbramkowym remisem, a obie strony strzeliły gola w ciągu pierwszych 10 minut.

Najpierw Guardiol, gwiazda młodego obrońcy Chorwacji, wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie po rzucie wolnym w siódmej minucie. 20-letni Ivan Perisic wyrzucił piłkę z powrotem w pole karne, wysuwając bok do przodu.

Jednak dwie minuty później Maroko wyrównało i gol padł po kolejnym rzucie wolnym. Po tym, jak piłka wpadła w pole karne po odbiciu, Dari był szczęśliwym beneficjentem, ponieważ udał się do domu bez chorwackiego znacznika obok siebie.

Tarry strzelił gola dla Maroka przeciwko Chorwacji.

A gra toczyła się w szaleńczym tempie, a Chorwacja miała większość posiadania i stwarzała sobie okazje.

Szanse pojawiały się i znikały pulsująco, a marokańscy fani ponownie zapewnili fantastyczną atmosferę – główka marokańskiego napastnika Youssefa N-Nessiriego z rzutu rożnego leciała tuż obok bramki.

Ale po minucie magii Chorwacja po raz kolejny objęła prowadzenie, tym razem do przerwy.

Po kilku zadziornych zagraniach na krawędzi pola karnego Maroko, pięknie podkręcone uderzenie Orcica przy słupku zapewniło europejskiemu narodowi powrót na prowadzenie.

Po przerwie szanse nadal płynęły, ale żadna ze stron nie stworzyła realnych okazji do zdobycia bramki

O godzinie Andrej Kramaric został zmuszony do zejścia z boiska z powodu kontuzji, 31-latek we łzach, gdy pomagano mu zejść z boiska.

Kramerich opuścił boisko wraz z zespołem medycznym podczas meczu z Marokiem.

Na 15 minut przed końcem Chorwacja myślała, że ​​to rzut karny, kiedy Guardiola po świetnej akcji padł w polu karnym Maroka. Jednak asystent sędziego wideo (VAR) uznał, że nie był to faul, ku wielkiemu zdziwieniu chorwackich graczy, mimo że wydawało się, że Sofian Amrabat podciął piętę obrońcy.

READ  W pojednawczym tonie SBY nalega na kontynuację dziedzictwa Jokowiego

W ostatnich kilku minutach, mimo że Maroko potrzebowało gola, to Chorwacja wyglądała na bardziej skłonną do zdobycia gola, a Mateo Kovacic był blisko.

Jednak w ostatnim kopnięciu meczu górująca główka N-Neziri przeleciała nad poprzeczką, gdy nadzieje Marokańczyków na wyrównanie wymknęły się.

Ostatecznie Chorwacji udało się utrzymać wąską passę w 1998 roku, która dorównała tak zwanemu „brązowemu pokoleniu” tego kraju.

Dla Maroka kilka magicznych tygodni spędzonych w Katarze dobiegło końca, zdobywając serca i umysły całego kontynentu dzięki swojej pionierskiej drodze do finałowej czwórki mistrzostw świata.