Chiny i MFW zobowiązują się do dalszej współpracy

Premier Chin Li Keqiang, we wrześniu br. 1 stycznia 2023 r. spotkał się z dyrektor zarządzającą Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Kristaliną Georgiewą w Wielkiej Sali Ludowej w Pekinie w Chinach. [Photo/Xinhua]

Premier Chin Li Keqiang spotkał się w piątek w Pekinie z dyrektor zarządzającą Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Kristaliną Georgiewą. Obie strony zobowiązały się do dalszego zacieśniania współpracy.

Odnotowując, że chińska gospodarka utrzymuje w tym roku stałą tendencję ożywienia, Li powiedział, że Chiny będą w dalszym ciągu wzmacniać koordynację polityki i promować wzrost gospodarczy, przestrzegając jednocześnie reform i otwarcia.

Chiny poprawią warunki wzrostu dla prywatnych przedsiębiorstw, poprawią skalę i strukturę handlu zagranicznego oraz podejmą większe wysiłki w celu przyciągnięcia i wykorzystania kapitału zagranicznego, powiedział premier.

Krajem zdolnym do promowania zrównoważonego i solidnego wzrostu gospodarczego, powiedział.

Li powiedział, że Chiny chcą pogłębić współpracę z Międzynarodowym Funduszem Walutowym i wesprzeć Międzynarodowy Fundusz Walutowy w dalszym odgrywaniu znaczącej roli w globalnym zarządzaniu. Wyraził nadzieję, że 16. ogólny przegląd alokacji MFW przyniesie znaczące rezultaty.

Miał nadzieję, że MFW przeciwstawi się protekcjonizmowi i wszelkim formom fragmentacji i zerwania łańcuchów, ochroni globalizację gospodarczą i wolny handel, utrzyma stabilny i płynny przepływ światowych gałęzi przemysłu i łańcuchów dostaw oraz wzmocni reprezentację, głos i wpływy. Rynki wschodzące i kraje rozwijające się w stosunkach międzynarodowych.

Li powiedział, że Chiny będą nadal wspierać Międzynarodowy Fundusz Walutowy w kwestiach zadłużenia i ma nadzieję, że wszystkie strony spotkają się w połowie drogi i wesprą kraje rozwijające się konkretnymi środkami.

Georgieva powiedziała, że ​​ponieważ Chiny odpowiadają za jedną trzecią światowego wzrostu gospodarczego, MFW docenia zdecydowane wysiłki Chin na rzecz promowania wzrostu gospodarczego i docenia ważną rolę Chin w pomaganiu krajom bezbronnym oraz krajom o niskich i średnich dochodach we wzroście i rozwoju na całym świecie. Rozwój ekonomiczny.

Georgiewa powiedziała, że ​​MFW jest gotowy do dalszej współpracy z Chinami. Wezwał wszystkie strony do utrzymania stabilności i płynności globalnych łańcuchów dostaw, aby zapobiec ryzyku fragmentacji, mówiąc, że MFW będzie pracował nad osiągnięciem pozytywnych wyników w ramach ogólnego przeglądu alokacji.

READ  Jameela Jameel krytykuje Met Galę po uhonorowaniu Karla Lagerfelda za „kulturę selektywnego anulowania” – Deadline

Wicepremier Chin He Lifeng spotkał się w piątek z Georgiewą. Wymienili poglądy na temat aktualnej międzynarodowej sytuacji gospodarczej i finansowej oraz kluczowych kwestii związanych z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *