Chicago wybrane na gospodarza Narodowej Konwencji Demokratów 2024 – NBC Chicago

Chicago będzie gospodarzem Narodowej Konwencji Demokratów w 2024 roku, na której zostanie wybrany kandydat na prezydenta partii, potwierdzili we wtorek urzędnicy.

Rzecznik gubernatora stanu Illinois JP Pritzker wygrał przetargi na NBC 5, Atlantę i Nowy Jork.

Komitet Narodowy Demokratów ogłosił tę wiadomość we wtorek rano, mówiąc, że Środkowy Zachód pozostaje „ważną twierdzą Demokratów”.

„Chicago to świetny wybór na organizację Narodowej Konwencji Demokratów w 2024 roku” — powiedział w oświadczeniu prezydent Joe Biden. „Demokraci zbiorą się razem, aby pokazać nasz historyczny postęp, w tym budowanie gospodarki od środka i od dołu do góry, a nie od góry do dołu. Od naprawy naszych dróg i mostów, po uwolnienie wzrostu produkcji i stworzenie ponad 12,5 miliona nowych dobrze płatnych miejsc pracy, dostarczyliśmy już tak wiele ciężko pracującym Amerykanom — a teraz nadszedł czas, aby dokończyć pracę.

Konferencja odbędzie się w dniach 19-22 sierpnia 2024 r. w United Center.

W zeszłym roku urzędnicy ogłosili próbę sprowadzenia konferencji do Chicago. Powiadomienie wideo Towarzyszyły temu poparcia czołowych Demokratów z Illinois, w tym Pritzkera i burmistrz Chicago Lori Lightfoot.

„Narodowa Konwencja Demokratów w Chicago w 2024 r. powita ludzi z całego kraju na niezapomnianym wydarzeniu, które podkreśli wizję naszej partii, aby podnieść na duchu rodziny pracujące oraz osoby często marginalizowane i znajdujące się w niekorzystnej sytuacji” – powiedział Pritzker w oświadczeniu. „Nasze wspaniałe globalne miasto i jego różnorodne społeczności, niezrównana gościnność i znane na całym świecie atrakcje prezentują to, co najlepsze w Ameryce, a jej mieszkańcy reprezentują serce naszego narodu”.

Lightfoot powiedział, że konferencja „stworzy jedyne w swoim rodzaju możliwości tworzenia miejsc pracy i rozwoju biznesu w naszym mieście”. Tymczasem urzędujący burmistrz elekt Brandon Johnson powiedział podczas wydarzenia, że ​​„nie może się doczekać współpracy z DNC w celu ułatwienia spektakularnej konwencji, która zaprezentuje zróżnicowaną kulturę Chicago, nasze piękne wybrzeże jeziora, naszą renomowaną branżę hotelarską. I nasz największy atut: nasi niesamowici ludzie ”.

READ  Chiński Xi wezwał do handlu ropą w juanach na szczycie Zatoki Perskiej w Rijadzie

Senator z Illinois Tommy Duckworth powiedział, że „przewaga pracownicza związków zawodowych, pojemność hoteli” i lokalizacja miasta odegrały rolę w jego wyborze w stosunku do innych miast.

„Jesteśmy w środku stanów pola bitwy”, powiedział NBC 5 wkrótce po ogłoszeniu.

W zeszłym roku Republikanie wybrali Milwaukee, w stanie Wisconsin, na krajową konwencję w 2024 roku.

DNC zauważyło również, że miasto „ujawni program gospodarczy prezydenta Bidena dotyczący odbudowy naszych dróg i mostów, uwolnienia wzrostu produkcji i stworzenia dobrze płatnych miejsc pracy dla klasy średniej”.

Chicago ostatnio gościło konferencję w 1996 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *