Członek Izby kwestionuje liczbę rezerw uzupełniających, Pertamina: „aby zapewnić przejrzystość”

Tempo.co, DjakartaSkrytykował członek Komisji VI Izby Reprezentantów DPR Kilmi Pertamina Dotyczy liczby udziałów spółki zależnej. Poprosił o zbadanie każdej podsekcji pertamina.

„Tak duża liczba sub-akcji spowoduje wzrost kosztów Pertaminy, a ceny paliwa gwałtownie wzrosną w porównaniu z innymi krajami” – powiedział w środę, 12 czerwca 2024 r.

Gilmy podkreślił ten problem, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że niektóre subholdingi będą niekorzystne, a inne zyskowne. „To trzeba obliczyć” – powiedział.

W odpowiedzi na to dyrektor finansowa Pertamina, Emma Sri Martini, wyjaśniła, że ​​bez udziałów spółki zależnej finanse Pertamina były zróżnicowane, a przedsiębiorstwa budowlane brakowało przejrzystości. Dlatego akcje spółek zależnych mają na celu zapewnienie przejrzystości wydatków, powiedział.

Dodał, że Pertamina potwierdziła (cenę transferową), gdyż jest corocznie kontrolowana. „To powinno być slangowe, nikomu nie dzieje się krzywda, a presja benchmarku powinna być porównywalna z rynkiem. Patrząc na nasze depozyty dla państwa, wszystko się poprawia i nikt nie traci” – powiedział.

Pod względem odnotowanego zysku netto Pertamina wzrosła z 3,81 miliarda dolarów do 4,44 miliarda dolarów w 2022 roku, co stanowi równowartość 62 bilionów rupii, przy łącznym zysku wynoszącym 72 biliony rupii. „Ekstensywny rozwój holdingu i subholdingu w Pertamina przyniósł efektywne rezultaty” – stwierdziła Emma.

Wydobycie ropy i gazu przez Pertaminę za cały rok 2023 osiągnęło 1,044 mln baryłek ekwiwalentu ropy dziennie (boepd), co oznacza wzrost o 8 procent w porównaniu z rokiem 2022, w którym wyniosło 967 000 boepd. Ponadto spożycie rafinerii wzrosło o 2 procent do 341 milionów boepów dziennie, a wolumen sprzedaży wzrósł o 2 procent do 100 milionów kilolitrów.

dobro osobiste

Wybór nauczyciela: Lista organizacji masowych odmawiających Jokowi zezwoleń na wydobycie

Kliknij tutaj do zrobienia Dostawać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *