Budowę IKN chwilowo wstrzymano z okazji obchodów Święta Niepodległości

JAKARTA (ANTARA) – Rząd planuje czasowe wstrzymanie budowy stolicy Nusantary (IKN) przed narodowymi obchodami 79. Dnia Niepodległości Indonezji, które odbędą się 17 sierpnia.

„Na tydzień przed obchodami Dnia Niepodległości planujemy wstrzymać prace budowlane, z wyjątkiem kilku mniejszych prac. Do 10 sierpnia działania mobilizacyjne z udziałem ciężarówek zostaną wstrzymane” – powiedział przewodniczący Grupy Zadaniowej ds. Rozwoju Infrastruktury IKN Dennis Sumathilaka. wspomniałem tu w sobotę.

Powiedział, że w okresie zawieszenia Ministerstwo Robót Publicznych i Mieszkalnictwa Publicznego (PUPR) nie będzie zwalniać pracowników budowlanych, lecz zapewni im inne pożyteczne zajęcia.

Jeśli chodzi o personel administracyjny i pracowników domowych, Sumathilaka wyjaśnił, że będą oni nadal pracować jak zwykle, ponieważ tymczasowe przestoje będą trwać tylko sześć dni, do zakończenia krajowego festiwalu.

„Pracownicy pracujący w pomieszczeniach zamkniętych będą pracować jak zwykle. Zorganizujemy specjalne zajęcia, takie jak szkolenia sportowe i certyfikacyjne dla pracowników na zewnątrz, aby nie mieli zajęcia. Zawieszenie potrwa tylko sześć dni” – zauważył.

Wcześniej minister rozwoju społecznego i integracji kulturalnej Muhadjir Effendi powiedział, że w pałacach prezydenckich w Nusantarze i Dżakarcie odbędzie się narodowa ceremonia upamiętniająca 79. Dzień Niepodległości Indonezji.

Zgodnie z planem nadchodzącej ceremonii w IKN będzie przewodniczył prezydent Joko Widodo. Głowie państwa podczas ceremonii będzie towarzyszył prezydent-elekt Indonezji Prabowo Subianto.

W międzyczasie wiceprezydent Maruf Amin będzie przewodniczył kolejnej ceremonii w Pałacu Prezydenckim w Dżakarcie z udziałem wiceprezydenta-elekta Gibrana Rakabuminga Raqqi.

Prezydent Widodo zauważył, że decyzja o zorganizowaniu dwóch uroczystości narodowych została podjęta ze względu na trwające przekształcenia stołeczne.

Powiedział, że Nusantara będzie wyłącznym gospodarzem Krajowego Festiwalu z okazji Dnia Niepodległości w 2025 r. po wydaniu zarządzenia prezydenta dotyczącego przeniesienia stolicy.

Powiązane wiadomości: BNPB opracowało mapę ryzyka powodziowego dla Nusantary na 25 lat
Powiązane wiadomości: Finansowanie rozwoju IKN nie stanowi problemu, pożywny obiad: Minister

READ  Rozległa sieć zasobów morskich Indonezji jest źle zarządzana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *