Brinard z banku centralnego mówi, że obniżenie inflacji jest priorytetem

Gubernator Rezerwy Federalnej Lale Brinard, kandydat Białego Domu Bank Centralny nr 2 służyć jako oficerPowiedział Kongresowi, że „najważniejszym zadaniem banku centralnego jest walka z inflacją”.

Pani, która dołączyła do Banku Centralnego w 2014 roku. Brinard był w zeszłym roku zdecydowanym zwolennikiem zapewnienia, że ​​bank centralny nie ograniczył z góry bodźca, w ramach swojego nacisku na promowanie silnego ożywienia na rynku pracy.

Jego uwagi podczas przesłuchania przed Senacką Komisją Bankową w czwartek rano były ostatnią wskazówką Jak mocno bank centralny jest pionierem Przeciw inflacji. Przedstawiciele banku centralnego sygnalizowali w ostatnich dniach, że mogą podnieść stopy procentowe na posiedzeniu w połowie marca.

Pani Brinard dodała do tych oczekiwań w czwartek, wskazując, że bank centralny kończy swój program zachęt do kupowania nieruchomości po marcu.

Komitet banku centralnego ds. ustalania stóp procentowych przewidział szereg maksimów w ciągu roku. Będziemy w stanie to zrobić, gdy zakupy nieruchomości zostaną zatrzymane ”- powiedziała pani Brinard. „Musimy sprawdzić, jakie dane są potrzebne w ciągu roku”.

Pani Brinard zwróciła uwagę na gwałtowny spadek bezrobocia. „Ale inflacja jest bardzo wysoka, a ludzie pracy w całym kraju są zaniepokojeni tym, jak daleko posuną się ich czeki płacowe” – powiedział. „Nasza polityka monetarna koncentruje się na obniżeniu inflacji do 2%, przy jednoczesnym utrzymaniu kompleksowego ożywienia”.

Popyt na towary i niedobory dóbr pośrednich, takich jak półprzewodniki, spowodowały, że 12-miesięczna inflacja osiągnęła najwyższy poziom od dziesięcioleci. Centralne ceny konsumpcyjne, wyłączając niestabilną żywność i energię, wzrosły w listopadzie o 4,7% w porównaniu z rokiem poprzednim, więcej niż cel Fed wynoszący 2%, zgodnie z preferencjami banku centralnego.

Pani Brinard powiedziała, że ​​wysokie ceny niektórych towarów, takich jak elektryczność i żywność, mogą przyczynić się do zakłóceń i innych problemów związanych z dostawami. Dodał jednak, że bank centralny jest gotów podnieść stopy, aby obniżyć inflację i zmniejszyć popyt w całej gospodarce.

READ  Ostrzeżenie przed Blizzardem o potencjalnie historycznej burzy, która może przynieść więcej niż 2 stopy śniegu - CBS Boston

„Mamy potężne narzędzie i zamierzamy je wykorzystać, aby z czasem zmniejszyć inflację” – powiedziała pani Brinard.

Pani Brinard otrzymała ponadpartyjne wsparcie, kiedy została potwierdzona na jej obecne stanowisko w Rezerwie Federalnej w 2014 roku i została wysokim urzędnikiem skarbu podczas administracji Obamy w 2010 roku. Był także doradcą prezydenta Billa Clintona ds. gospodarki międzynarodowej.

Demokraci kontrolują Senat z wiceprezydentem

Kamala Harris

Udało się przełamać remis 50-50 i oczekuje się, że pani Brinard zdobędzie zobowiązanie do swojej nowej pozycji.

Pani Brinard, 59 lat, Współpracował blisko Z Jerome’em Powellem, prezesem Banku Centralnego, podczas jego prezydentury w Banku Centralnym. W listopadzie ubiegłego roku, panie Biden, panie Powell został nominowany do objęcia kolejnej pozycji po wygaśnięciu kolejnej kadencji banku centralnego w przyszłym miesiącu. Po rozpatrzeniu przez Fed jako kandydata na prezydenta, prezydent awansował panią Brinard na zastępcę dowódcy.

Jeśli zostanie potwierdzona, pani Brinard zastąpi Richarda Clarida Jest gotowy do rezygnacji W piątek.

Jerome Powell powiedział w śledztwie potwierdzającym swoją drugą kadencję jako szef Rezerwy Federalnej, że bank centralny użyje swoich narzędzi do obniżenia inflacji. Zdjęcie: Graeme Jennings / Press Pool

Napisz do Nick Timiras i [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *