Biden nominuje trzech nowych urzędników banku centralnego

Prezydent Biden planuje mianować trzech nowych urzędników Rezerwy Federalnej, ponieważ dąży do przekształcenia banku centralnego w krytycznym momencie gospodarczym, poinformował w czwartek urzędnik Białego Domu zaznajomiony z tą sprawą.

Jeśli się potwierdzi, jego wybory skutkowałyby zupełnie innym zarządem Fed w historii firmy.

Biały Dom planuje nominować ekonomistę Lisę Cook Uniwersytet Stanowy Michigan Philip Jefferson, ekonomista i administrator w Davidson College oraz badacz różnic rasowych i rynków pracy, za otwarcie stanowisk w radzie gubernatorów banku centralnego. Pani Cook i pan Jefferson są czarni.

Praca stworzona, aby pomóc największym krajowym bankom w policji po kryzysie finansowym w 2008 roku, pani Sarah Bloom Ruskin została mianowana wiceprezesem Banku Centralnego ds. nadzoru. Biden poleciłby.

Pan. Biden był wcześniej żonaty z Jerome’em H. Powell został nominowany na drugą kadencję jako prezes banku centralnego, a Lale Brinard, obecny gubernator, jako wiceprezes banku centralnego. Jeśli potwierdzą się na swoich stanowiskach, w siedmioosobowym zarządzie Fed będą cztery kobiety, jeden czarnoskóry i dwóch białych – zupełnie inna grupa w ciągu około 108-letniego istnienia banku centralnego.

Zarząd obiecał, że bank centralny – historycznie zdominowany przez białych – będzie wyglądał jak społeczeństwo, któremu służył, a kluczowi ustawodawcy zaoferowali skupienie się na ściślejszej kontroli finansowej. Wybory starają się zapewnić te wymiary.

„Temat dotyczy różnorodności i powinien być” – powiedział Caleb Nycard, starszy partner naukowy w Yale Project on Financial Stability badający bankowość centralną, wyjaśniając, że dobór personelu był wspaniałym momentem dla pana Fidena. „To największa okazja, jaką kiedykolwiek miał, aby wysłać wiadomość o tym, na czym chce, aby rząd federalny się skoncentrował”.

Pani Ruskin, która… Pełnił funkcję prezesa Banku Centralnego Podczas administracji Obamy miał doświadczenie w propagowaniu silniejszego nadzoru bankowego, a niektórzy potężni demokraci z Kongresu prawdopodobnie stworzą erę surowszych zasad dla preferowanych globalnych tytanów funduszy.

READ  Kościół spieszy z pomocą ofiarom erupcji wulkanu w Indonezji

Jeśli potwierdzone, pani. Ruskin będzie odpowiedzialny za określenie zapotrzebowania na nowe regulacje finansowe, uchwalanie istniejących przepisów i przeprowadzanie dużych i globalnie ważnych banków poprzez ich coroczne kontrole kondycji, powszechnie znane jako testy warunków skrajnych.

Były prezydent Donald J. Randall K., który został mianowany przez Trumpa i skrytykował niektóre zasady nałożone na banki po kryzysie finansowym z 2008 roku. Pani Ruskin zastąpi Quarlesa. Jako wiceprezes pan Quarles dokonał kilku zmian w regulacji i nadzorze, które w mniejszym stopniu obciążały banki. Krytycy spierali się słabo Zasady finansowe.

Pan. Kadencja Quarlesa jako wiceprezesa zakończyła się w październiku, a z banku centralnego odszedł pod koniec grudnia.

Pani Ruskin, wyszkolona na Harvardzie prawniczka, która studiowała ekonomię jako licencjat w Amherst College, spędzała czas w sektorze prywatnym. Jest byłym zastępcą sekretarza skarbu. Gdzie się skupiła System finansowy Bezpieczeństwo Internetu m.in. Ona Dalej Spędził wiele lat jako komisarz ds. regulacji finansowych stanu Maryland. Pani. Ruskin jest żonaty z Jamiem Ruskinem, demokratą z Maryland.

Jeśli się to potwierdzi, pani Ruskin będzie musiała zmierzyć się z wieloma stresującymi problemami. Wiceprezes ds. Nadzoru nadzoruje główne kontakty banku centralnego z bankami i rynkami. Opublikuj walutę cyfrową. Wiceprezes powinien kierować nowymi technologiami, takimi jak podstawowe monety i kryptowaluty, oraz oceniać ich znaczenie dla banków.

Jest bank centralny Tworzenie scen ryzyka klimatycznego Wiceprzewodniczący nadzoru będzie bardziej zaangażowany w określanie wyników banków. A ta osoba musi współpracować z innymi kontrolerami. Rada Nadzoru Stabilności Finansowej – Aby poradzić sobie ze słabościami funduszy rynku pieniężnego i innych instrumentów finansowych narażonych na epidemię – Interaktywna grupa skoncentrowana na ochronie przed uzasadnionym ryzykiem finansowym.

Pan dla Fedu. Inne opcje Bidena wejdą do ich pracy w trudnym czasie, przy gwałtownym spadku bezrobocia i wysokiej inflacji, ale miliony byłych pracowników wciąż tracą pracę.

Bank centralny zastanawia się, jak szybko podejmie działania, aby usunąć wsparcie z gospodarki, a wszyscy prezesi będą nadal głosować nad polityką pieniężną, dając nowym wyborom możliwość wypowiedzenia się w tej sprawie.

Dr. Cook – pierwsza czarnoskóra kobieta zasiadająca w Fed – jest dobrze znana ze swojej pracy na rzecz promowania różnorodności gospodarczej, w tym z letniego programu Amerykańskiej Wspólnoty Gospodarczej. Na polu.

Studiował w Spellman College i Uniwersytecie Oksfordzkim, a doktorat z ekonomii uzyskał na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Był ekonomistą w Radzie Doradców Gospodarczych Białego Domu pod rządami prezydenta Baracka Obamy.

Niewiele mówił publicznie o swojej filozofii polityki pieniężnej, chociaż wypowiadał się o niej pozytywnie. Karmiony niezależnie od polityki. Jego opublikowane prace dotyczą różnych tematów: Jego rozprawa doktorska Carski i skupił się na rynkach kredytowych w postsowieckiej Rosji, podczas gdy widział śmierć i wyścig w niektórych z najpopularniejszych zawodów. Separacja i masakra.

Dr Cook, Julia Coronado, założycielka Macropolis Perspectives, powiedziała w wywiadzie, że Julia Coronado, założycielka Macropolis Perspectives, jest założycielką Macropolis Perspectives. Przed ogłoszeniem wyboru. „Jest jedyną osobą, która może się utrzymać w tym pokoju” – myślę.

Pan. Jefferson pracował Ekonomista ds. badań Studiował w Radzie Fed oraz na Uniwersytecie Wirginii i Wasser College. Pisał o Ekonomia ubóstwaJego badania sprawdzały, czy polityka monetarna, która stymuluje inwestycje przy niskich stopach procentowych, pomaga czy szkodzi mniej wykształconym pracownikom.

„Moje odkrycia sugerują, że w miarę zacieśniania się rynku pracy otwierają się dla nich możliwości” – powiedział w wywiadzie. Rezerwa Federalna w Minneapolis w 2018 r..

Mówił też otwarcie o swoich doświadczeniach jako mniejszości w gospodarce.

„Na studiach podyplomowych na University of Virginia byłem jedynym Afroamerykaninem, który uczestniczył w programie w pełnym wymiarze godzin” – powiedział w wywiadzie z 2018 r., zauważając, że podążał on za nim w jego profesjonalnych nominacjach. „Zawodowo to długa, samotna droga”.

READ  Pociągi najczęściej wybierane przez podróżujących w ramach Eid: Ministerstwo

Powiedział też, że gospodarka potrzebuje zróżnicowanych głosów.

„Powinniśmy siedzieć przy stole” – powiedział. „Myślę, że dla polityki publicznej bardzo ważne jest, aby słyszeć głosy reprezentujące różnorodność”.

Wraz z listą nowych kandydatów, główny organ decyzyjny w światowej gospodarce będzie bardzo różny zarówno pod względem rasy, jak i płci.

Tam Trzy dziewczyny w skrócie W grupie na początku lat 90. oraz Powrót w 2010 r.S. Bank centralny ma w swojej historii trzech czarnych członków zarządu, wszystkich mężczyzn, z których żaden nie zasiadał w zarządzie w tym samym czasie.

Nie jest jasne, w jaki sposób Redesigned Board może zmienić debatę na temat obecnej polityki pieniężnej, która wiąże się z trudnymi wyborami dotyczącymi tego, jak szybko gospodarka może zwalczyć gwałtowną inflację. Bank centralny zasygnalizował gotowość do podniesienia stóp procentowych, co mogłoby powstrzymać inflację, ale spowolnić rynek pracy i wzrost płac.

Szef Banku Centralnego, Pan Powell podkreślił, że osiągnięcie w tym tygodniu pełnego zatrudnienia – cel, który bank centralny podkreślał w ostatnich latach jako sposób na zwiększenie integracji i możliwości w całej gospodarce – zależy od utrzymania stabilności cen.

„Jeśli inflacja jest tak stabilna, jeśli ten wysoki poziom inflacji utrzymuje się w naszej gospodarce i w umysłach ludzi, nieuchronnie doprowadzi to do znacznie zaostrzonej polityki pieniężnej z naszej strony i doprowadzi do recesji i będzie gorzej dla pracowników” – powiedział Powell. Powiedział podczas składania zeznań Przed prawodawcami we wtorek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *