Pracownicy SpaceX zwolnieni za napisanie listu krytykującego Elona Muska | SpaceX

Co najmniej pięciu pracowników zostało zwolnionych przez prywatną firmę rakietową SpaceX. Elona Muska A według dwóch osób, które znają ten temat, od samego początku wzywa się to kadry kierowniczej, aby kultura pracy firmy była bardziej inkluzywna.

SpaceX nie odpowiedział natychmiast na prośbę Reutera o komentarz.

New York Times poinformował w czwartek SpaceX Powołując się na trzech świadomych sytuacji pracowników, zwolnił pracowników związanych z listem.

Nie opisuje liczby zwolnionych pracowników.

Prezes SpaceX Quinn Shotwell wysłał wiadomość e-mail, w której poinformował, że firma zbadała i zwolniła kilku pracowników związanych z listem, podał New York Times.

Gazeta zacytowała Shotwella w e-mailu, który powiedział, że inni pracownicy zostali „zwolnieni za powodowanie uczucia dyskomfortu, zastraszania i zastraszania i/lub złości, oraz że list zmusił ich do podpisania czegoś, co nie odzwierciedla ich poglądów”.

Reuters nie mógł samodzielnie potwierdzić tego oświadczenia.

Wcześniejsze oświadczenie wzywało nękanego premiera do rezygnacji.

W liście trzech próśb w liście stwierdzono: „SpaceX musi szybko i wyraźnie odróżnić się od osobistej marki Elona”.

Dodał: „Całe kierownictwo musi być w równym stopniu odpowiedzialne za uczynienie SpaceX lepszym miejscem pracy dla wszystkich” oraz „Definiować i jednolicie reagować na wszystkie formy niedopuszczalnego zachowania”.

READ  Colorado Avalanche Rally Again, Seal Sweep, aby zdobyć pierwsze miejsce w finale Pucharu Stanleya 2001

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *