BMKG ogłosiło, że w Wielkiej Dżakarcie spodziewane są intensywniejsze opady deszczu

Tempo.co, DjakartaDziś, w styczniu, w Dżakarcie, Bogorze, Debok, Tangerang i Bekasi, znanej również jako Wielka Dżakarta, należy spodziewać się deszczu. 5, krok Prognoza pogody Agencji Meteorologicznej, Klimatycznej i Geofizycznej (BMKG). Intensywność deszczu może wahać się od lekkiego do intensywnego, z burzami i silnym wiatrem.

„Należy pamiętać o możliwości krótkotrwałych opadów deszczu z piorunami i silnym wiatrem w niektórych częściach południowej i wschodniej Dżakarty po południu” – podała agencja we wczesnym ostrzeżeniu na swojej stronie internetowej w piątek 5 stycznia.

W szczególności w Dżakarcie Zachodniej i Dżakarcie Północnej prawdopodobne jest wystąpienie lekkiego deszczu rano, lekkiego deszczu po południu i gęstych chmur wieczorem. W środkowej Dżakarcie, Wschodniej Dżakarcie i Południowej Dżakarcie rano i wieczorem mogą występować gęste chmury, a po południu lekki deszcz.

Tymczasem w Tysieniu Wysp lub Pulau Seribu rano będzie pochmurno, a po południu i wieczorem lekki deszcz.

Prognozuje się, że w miastach Bogor i obszarach regencji, w tym Sipinong, Chisarua i Katok, po południu i wieczorem wystąpią bardziej intensywne opady deszczu niż w Dżakarcie. Rano pogoda będzie częściowo słoneczna.

Podobnie jak w Pokorze, w Dęboku rano jest pochmurno, po południu umiarkowany deszcz i wieczorem lekki deszcz.

Prognoza agencji: w Tangerang, Serpong i południowym Tangerang po porannych przelotnych opadach deszczu nastąpią burze po południu. W mieście Tangerang i Tigaraksha również wystąpią lekkie opady deszczu. Nocne niebo będzie zachmurzone we wszystkich trzech regionach.

Miasta Begasi i regencja Begasi (Sikarang) również będą rano częściowo pochmurne, a od południa do wieczora mogą popadać umiarkowane opady deszczu.

„Uwaga na umiarkowane lub ulewne opady deszczu z burzami i silnym wiatrem od popołudnia do wieczora w częściach Pokor Regency, Pokor City, Debok, Bekasi Regency i Bekasi City” – podkreśliło BMKG.

Ahmad Faiz Ibn Sani

Wybór nauczyciela: W południe w Wielkiej Dżakarcie należy uważać na deszcz, błyskawice i silny wiatr

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

READ  15 sierpnia Siły Powietrzne otrzymają trzeciego Super Herkulesa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *