Bawazlu stwierdził w całym okresie kampanii 204 naruszenia treści Ustawy o wyborach powszechnych

Tempo.co, DjakartaAgencja Monitorowania Wyborów Publicznych (Bawazlu) podała, że ​​w całym okresie kampanii wykryła 204 treści w Internecie naruszające ustawę o wyborach publicznych i ustawę o ITE. Członek Bawazlu Loli Suhendi zauważył, że ustalenia oparto na monitorowaniu Internetu, wyszukiwaniach przeprowadzonych przez Intelligent Media Monitoring (IMM) i analizie raportów publicznych.

„W kontekście ustawy 204 niektórzy naruszają art. 280 ust. 1 lit. c) Ustawy o wyborach powszechnych w związku z art. 28 ust. 1 i 2 ustawy IDE” – stwierdziła Lally w oświadczeniu wydanym w czwartek, stycznia. 4 stycznia 2024 r. w Dżakarcie.

Lawley zauważył, że naruszenia podzielono na trzy grupy; Mowa nienawiści, upolitycznienie i oszustwa SARA (rasa, kasta, religia i grupa).

W naruszeniu dominowała mowa nienawiści (194 przypadki), następnie SARA upolityczniona (9 treści) i mistyfikacja (1 treść).

Większość naruszeń treści została opublikowana na Instagramie (72 treści, czyli 35 procent wszystkich naruszeń), następnie na Facebooku (69 treści, X 54, TikTok 7 i YouTube 2).

„Jeśli chodzi o kierowanie, większość treści była skierowana do urzędującej pary prezydenckiej” – wyjaśniła Lally. Około 196 treści było skierowanych do uczestników wyborów powszechnych w 2024 r., 6 dotyczyło Bawazlu, a 2 – Komisję Wyborów Publicznych (KPU).

Lally dodała, że ​​Bawaslu usunął 185 treści, które uznano za naruszające prawo, w porozumieniu z Ministerstwem Komunikacji i Informacji.

Bawaslu wezwał obywateli Indonezji do zgłaszania wszelkich treści podejrzanych o upolitycznienie mowy nienawiści, oszustw i SARA związanych z wyborami powszechnymi w 2024 r.

Zgłoszenia można przesyłać na adres e-mail firmy Bawaslu [email protected], infolinię 08119810123, stronę internetową Jarimu Awasi Pemilu lub bezpośrednio na posty udostępnione przez Bawaslu.

Bawazlu powiedział, że firma zintensyfikuje współpracę z odpowiednimi stronami zainteresowanymi, aby rozwiązać ten problem.

pomiędzy

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *