Balikpapan we wschodnim Kalimantanie zdobyło nagrodę ASEAN Clean Tourism City Award

Samarinda, E Kalimantan (Antara) – miasto Balikpapan we wschodnim Kalimantanie zostało uhonorowane nagrodą ASEAN Clean Tourism City Award podczas rozdania nagród ASEAN Tourism Awards 2024, które odbyło się w Wientianie w Laosie w dniach 22–27 stycznia 2024 r.

„Mamy nadzieję, że ta nagroda wzbudzi zaufanie do miejsc w mieście Balikpapan, tak że cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród turystów krajowych i zagranicznych” – powiedziała w środę pełniąca obowiązki prezesa Biura Turystyki Prowincji Wschodniego Kalimantan, Ririn Sari Devi.

Devi zauważyła, że ​​to osiągnięcie dowodzi zaangażowania i ciężkiej pracy wszystkich stron w utrzymaniu czystości i zrównoważonego rozwoju atrakcji turystycznych w Balikpapan.

Zauważył, że nagrody ASEAN Tourism Awards, zainicjowane przez państwa członkowskie ASEAN, są formą uznania dla podmiotów z branży turystycznej, które stworzyły doskonałe i wysokiej jakości kierunki turystyczne.

„Dzięki tej nagrodzie wizja ASEAN, która stanie się jednym celem podróży, wkrótce zostanie zrealizowana” – powiedział.

Nagroda przyznawana jest w pięciu kategoriach: Nagroda ASEAN za zrównoważoną turystykę, ASEAN Clean Tourism City, Nagroda ASEAN Green Hotel, Nagroda ASEAN MICE Venue (miejsce wystawy) i Nagroda ASEAN MICE Venue (kategoria sali konferencyjnej).

Minister Turystyki i Gospodarki Kreatywnej Sandiaka Uno uznała tę nagrodę za dowód na to, że indonezyjska branża turystyczna stale zyskuje popularność na całym świecie.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że otrzymaliśmy tę nagrodę w konkursie ASEAN Tourism Awards 2024. Indonezja zawsze była dynamicznym i kulturalnym krajem z wieloma pięknymi miejscami docelowymi, co wzmacnia i podnosi reputację Indonezji jako jednego z najlepszych wyborów (turystycznych) w regionie.” powiedział.

Przewodniczący Biura ds. Młodzieży, Sportu i Turystyki Miasta Balikpapan Ratih Kusuma podziękował wszystkim mieszkańcom, którzy zdobyli tę nagrodę.

„Kontynuuj utrzymywanie czystości i piękna Balikpapan, a będzie to przyjazne dla środowiska i wspaniałe miejsce” – zauważył.

Powiązane wiadomości: Droga płatna Balikpapan-IKN Nusantara będzie gotowa do końca 2024 r.: Widodo

READ  Studenci architektury krajobrazu uczestniczyli w krótkim kursie Uniwersytetu Muhammadiyaha Makassara 2023.

Powiązane wiadomości: Miasto Semarang wybrane do projektu USAID „Czyste miasta, błękitny ocean”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *