Gibran Rakabuming odpowiada na ostrzeżenie Banku Światowego dotyczące programu bezpłatnych lunchów

Tempo.co, DjakartaBank Światowy ostrzegł Indonezję, aby uważała na pułap deficytu budżetowego Darmowy obiad Projekt zainicjowany przez Prabowo-Kibran jest w trakcie realizacji.

Przedstawiciel Banku Światowego ds. Indonezji oraz Timoru i Timoru Wschodniego Satu Kahkonen uważał, że program bezpłatnych obiadów powinien zostać w pełni rozwinięty, zwłaszcza w odniesieniu do budżetu. Powiedział, że projekt może mieć wpływ na indonezyjską gospodarkę.

Według Kahkonena rząd powinien najpierw jasno określić format i cele planu, a następnie porównać je z aktualnie dostępnymi zasobami.

„To zależy od tego, jaki projekt będzie realizowany i jaką formę przyjmie. Wszystkie plany i koszty muszą być w pełni przygotowane” – powiedział Satu Kahkonen we wtorek, 27 lutego 2024 r.

Jako przedstawiciel Banku Światowego Satu Kahkonen wciąż czeka na więcej szczegółów na temat programu bezpłatnych lunchów indonezyjskiego rządu. Szczegóły programu bezpłatnych lunchów omówiono w dyskusji na temat zasad polityki makroekonomicznej i polityki fiskalnej na rok 2025 (KEM-PPKF).

„Nadal czekamy (na szczegóły programu bezpłatnych lunchów). Mamy nadzieję, że Indonezja będzie w stanie utrzymać określony w ustawie pułap deficytu budżetowego wynoszący 3 procent PKB.,” powiedziała.

Odpowiedź Gibrana Ragabuminga Ragi

W odpowiedzi na ostrzeżenie Gibran Rakabuming podziękował Bankowi Światowemu za jego wkład. Gibran przyznał, że omawiał tę propozycję, ale na razie nie może jej podać do publicznej wiadomości.

„Dziękujemy za ocenę, zajmiemy się tą sprawą. Chcemy, aby projekt był kontynuowany” – powiedział Gibran w środę w ratuszu Solo.

Ponadto najstarszy syn prezydenta Joko Widodo również przyznał, że obliczał budżet projektu, aby uniknąć niedoboru środków.

„Porozmawiamy o tym później, jeśli społeczność wyrazi swój wkład” – powiedział, dodając, że „(deficyt budżetu państwa) zostanie ponownie omówiony później”.

Program bezpłatnych lunchów to program priorytetowy promowany przez parę prezydencką nr 2, Prabowo Subianto-Kibran Rakabuming Raka.

READ  Rząd urządza mieszkania dla pracowników rządowych w IKN

Para wyjaśniła, że ​​w swojej wizji i misji projekt ma na celu rozwiązanie problemu karłowatości i obejmie uczniów przedszkoli, szkół podstawowych (SD), gimnazjów (SMP), szkół ponadgimnazjalnych (SMA) i islamskich szkół z internatem.

Kobietom w ciąży i dzieciom w całej Indonezji zostanie zapewniona pomoc żywieniowa, aby poprawić zdrowie i wesprzeć gospodarkę rodzinną. Plan ma na celu dotarcie do ponad 80 milionów beneficjentów ze 100% pokryciem do 2029 r.

RIZKI DEWI AYU | pomiędzy

Wybór nauczyciela: 10 najlepszych krajów z największą liczbą używanych języków na świecie; Obejmuje Indonezję

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *