Badanie mówi, że długie zgony Covid-19 są związane ze znacznym wzrostem problemów z sercem i płucamiCNN

Podczas gdy naród oczekuje końca stanu zagrożenia zdrowia publicznego Covid-19, nowe badania pokazują, że niektóre grupy nadal odczuwają długoterminowe skutki choroby. W ciągu roku po zakażeniu osoby, które doświadczają przedłużającego się COVID-19, są narażone na zwiększone ryzyko szeregu niekorzystnych skutków zdrowotnych, w tym podwójnego ryzyka śmierci. Nowe badanie Opublikowano w piątek na Forum Zdrowia JAMA.

W badaniu przeanalizowano dane dotyczące roszczeń ubezpieczeniowych dla 13 435 osób dorosłych z przedłużającą się chorobą Covid-19 i 26 870 bez Covid-19 podczas 12-miesięcznego okresu obserwacji. Po uwzględnieniu czynników poprzedzających infekcję, śmiertelność wzrosła w grupie z długim covidem, przy czym 2,8% osób z długim covidem zmarło w porównaniu do 1,2% w grupie bez długiego covidu.

Osoby cierpiące na COVID-19 są dwukrotnie bardziej narażone na zdarzenia sercowo-naczyniowe, w tym arytmię, udar, niewydolność serca i chorobę wieńcową. Często występują również choroby płuc. Ryzyko zatorowości płucnej wzrosło trzykrotnie, podczas gdy ryzyko POChP i umiarkowanej lub ciężkiej astmy prawie podwoiło się u osób z długotrwałą Covid-19.

Badanie wykazało, że ryzyko było wyższe wśród osób hospitalizowanych w ciągu miesiąca od zakażenia mCovid.

„Wiemy z opublikowanej literatury, że długotrwały Covid może powodować zmęczenie, bóle głowy i deficyty uwagi” – powiedział dr Andrea Devries, wiceprezes personelu ds. badań nad usługami zdrowotnymi w Eleven’s Health i główny autor badania. „Chociaż te warunki są istotne, wyniki tego badania wskazują na bardziej niepokojące wyniki, które mogą poważnie wpłynąć na jakość i oczekiwaną długość życia osób z przedłużonym Covid-19”.

The Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom Przedłużający się Covid definiuje się jako nowe, nawracające lub utrzymujące się problemy zdrowotne trwające dłużej niż cztery tygodnie po początkowej infekcji. Według Badania przeprowadzone przez CDCJedna na pięć osób, które przeżyły Covid-19 w wieku od 18 do 64 lat i jedna na cztery osoby, które przeżyły Covid-19 w wieku 65 lat lub więcej, mogła zarazić się Covid-19.

READ  Hotel Saratoga: Co najmniej osiem osób zginęło w potężnej eksplozji w hotelu w Hawanie na Kubie.

Długi Covid jest powiązany z ponad 200 oznakami i objawami oraz 50 schorzeniami. Eksperci twierdzą, że skutki zdrowotne mogą trwać od miesięcy do lat.

„Możemy tylko zmierzyć, jak długo trwa infekcja, ale wczesne dowody sugerują, że większość osób, które doświadczają post-Covid, robi to ponad dwa lata po ich początkowej infekcji, czyli zasadniczo tak długo, jak to możliwe” – powiedział dr Mark Chesler, który napisał artykuł redakcyjny opublikowany w JAMA Health Forum.

Badania pokazują Reaktywacja covidowa znacznie zwiększa ryzyko śmierci, hospitalizacji i skutków zdrowotnych długotrwałej choroby covidowej. Na przykład ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych wzrasta z 1,6 przy jednym zakażeniu do 3,0 przy dwóch zakażeniach i 4,8 przy trzech lub więcej zakażeniach.

„To pokazuje, że to nie jest tak, że masz jeden raz Covid, a potem, jeśli nie poważnie zachorujesz lub nie rozwiniesz przedłużonego Covid od tej pierwszej infekcji, wybrzeże jest czyste” – powiedział Chesler, który nie był zaangażowany w badanie. .

Inne czynniki ryzyka Dłuższy czas trwania covid-19 obejmuje starszy wiek, bycie kobietą, palenie tytoniu, wyższy wskaźnik masy ciała i doświadczanie większej liczby objawów podczas ostrej choroby covid-19. Szczepienie podaje się przed zakażeniem jest powiązane W związku z tym zmniejsza się ryzyko przedłużającego się covidu Poprzednie badania.

Autorzy badania twierdzą, że odkrycia te wymagają dalszych wysiłków w celu zapobiegania infekcjom Covid-19 i poprawy nadzoru zdrowotnego osób po zakażeniu.

„Przedłużający się Covid to stan zdrowia, który musimy nadal badać i traktować poważnie” – powiedział DeVries.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *