Akcje Adani rosną po inwestycji GQG o wartości 1,87 miliarda dolarów; A pokazy drogowe są w kolejce

SYDNEY/BANGALORE, 3 marca (Reuters) – Akcje Adani wzrosły w piątek po zainwestowaniu 1,87 mld USD w GQG Partners Inc Group.

Zakup akcji przez amerykańską butikową firmę inwestycyjną, pierwsza duża inwestycja miliardera Gautama Adaniego w firmę, spowodował, że siedem notowanych na giełdzie spółek indyjskiego konglomeratu straciło ponad 130 miliardów dolarów wartości rynkowej w wyniku krytycznego raportu krótkiego sprzedawcy.

styczeń 24 W raporcie firma Hindenburg Research z siedzibą w USA wspomniała o wysokim zadłużeniu i rzekomym niewłaściwym korzystaniu z zagranicznych rajów podatkowych oraz manipulowaniu akcjami – czemu Adani zaprzeczył. Spadek cen akcji Adani skłonił później grupę do wstrzymania sprzedaży udziałów o wartości 2,5 miliarda dolarów.

Transakcja GQG „może potwierdzić obawy co do zdolności grupy do pozyskania środków na spłatę długów z tytułu akcji spółki notowanej na giełdzie” – stwierdzili analitycy Kodak Co.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

Dokument, do którego dotarł Reuters, mówi, że Adani zorganizuje w tym miesiącu roadshow o stałym dochodzie w Londynie, Dubaju i kilku miastach USA, próbując zwiększyć zaufanie inwestorów.

Jak wynika z dokumentu, spotkania zaplanowano na 7 marca w Dubaju, 8 marca w Londynie i od 9 do 15 marca w kilku miejscach w Stanach Zjednoczonych.

Adani nie odpowiedział natychmiast na prośbę Reutera o komentarz.

Wcześniej w tym tygodniu Adani powiedział wierzycielom, że zabezpieczył pożyczkę w wysokości 3 miliardów dolarów od państwowego funduszu majątkowego, podają źródła. W czwartek Sąd Najwyższy Indii zwrócił się do regulatora rynku SEBI o zbadanie zarządu pod kątem jakichkolwiek uchybień w publicznych normach dla akcjonariuszy lub ujawnieniach regulacyjnych.

W sumie zadłużenie netto spółek z Grupy Adani wyniosło 24,1 mld USD we wrześniu 2022 r.

„Wzmacniacz rynku”

„Wczorajszy zakup akcji był dobrym impulsem rynkowym dla akcji Adani Group, które odnotowały długoterminowe lepsze wyniki i powszechną sprzedaż” – powiedział Avinash Gorakshakar, szef badań w Profitmart Securities.

READ  Trzy najważniejsze wiadomości dzisiejszego dnia: Kraje z najsilniejszą armią na świecie – powody, dla których indonezyjscy internauci nazywają swój kraj „Konoha”

Adani Companies poinformowało w czwartek, że kupiło 3,4% udziałów w GQG Adani Enterprises Ltd (ADEL.NS) za około 662 mln USD, 4,1% udziałów w Adani Ports and Special Economic Zones Ltd (APSE.NS) za 640 mln USD oraz 2,5% udziałów w Adani Ports and Special Economic Zones Ltd (APSE.NS). udziałów w Adani Transmission Ltd. . (ADAI.NS) za 230 mln USD i 3,5% w Adani Green Energy Ltd (ADNA.NS) za 340 mln USD.

W piątek akcje Adani Enterprises wzrosły aż o 14,4%, podczas gdy Adani Ports zyskało 9,7%. Adani Green Energy i Adani Transmission wzrosły o 5%.

Notowane na giełdzie w Sydney akcje GQG spadły w piątek o 3%, podczas gdy referencyjny indeks cen akcji (.AXJO) wzrósł o 0,4%.

Prezes GQG i dyrektor ds. inwestycji Rajiv Jain powiedział Reuterowi, że firma z Florydy dokonała własnego „głębokiego nurkowania” w Adani i nie zgodziła się z raportem Hindenburga.

„Biorąc pod uwagę wcześniejsze komentarze Rajiva Jaina, jest typem inwestora, który pójdzie w miejsca, w których istnieje nierealistyczna wartość” – powiedział Shawn Lehr, analityk Morningstar z GQG Partners.

„Oczywiście nie zarządza funduszem ESG i, co ważne, jego inwestorzy są tego świadomi” – powiedział, odnosząc się do zakupu Adani przez GQG, który ma duże aktywa węglowe i dlatego nie podlega ochronie środowiska, spraw społecznych i zarządzania. Transparent.

„Będą ludzie, którzy unikają kupowania GQG ze względu na wyniki Rajeeva; będą ludzie, którzy będą chcieli z nimi inwestować ze względu na ich dobre wyniki”.

Zgodnie z indeksem porównawczym, akcje GQG zyskały w tym roku 3,58%.

Jain jest założycielem, prezesem i dyrektorem inwestycyjnym GQG. Zgodnie z jego profilem na stronie internetowej GQG, pełni on również funkcję menedżera portfela dla wszystkich jej strategii.

GQG notowana na australijskiej giełdzie w październiku 2021 r., zbierając 1,18 miliarda dolarów australijskich (794,97 miliona dolarów), co jest największym notowaniem w Australii w tym roku. Jain posiada 68,8% udziałów.

READ  Badanie pokazuje, że utrata masy ciała jest czynnikiem ryzyka śmierci u osób starszych

Reportaż Scotta Murdocha w Sydney, Nandana Mandeyama i Nishita Navina w Bangalore, Yusufa Saby w Dubaju; Dodatkowe raporty autorstwa Praveen Menon; Montaż autorstwa Christophera Cushinga i Kim Coghill

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *