AT&T odrzuca prośbę FAA o opóźnienie wydania Verizon 5G

AT&T i Verizon ogłosiły plany uruchomienia nowej usługi bezprzewodowej 5G w środę.


Zdjęcie:

Jim West / Zuma Press

AT&T Inc.

D. -0,73%

i

Komunikacja Verizon Inc.

VZ -0,56%

Odrzucił wniosek Centralnego Zarządu Transportu Opóźnienie uruchomienia nowych usług bezprzewodowych 5G Ale w tym tygodniu przedstawił kontrpropozycję, która pozwoliłaby posunąć się do przodu w ograniczonym rankingu.

Operatorzy telefonów komórkowych Powiedział niedziela w liście Zrecenzowany przez The Wall Street Journal Ich nowa usługa 5G Dostosowanie limitów nałożonych przez regulatorów we Francji na sześć miesięcy daje amerykańskim urzędnikom więcej czasu na zbadanie wpływu silniejszych sygnałów na ruch lotniczy. Firmy, które poinformowały, że planują uruchomić usługę w środę, twierdzą, że impas między branżą telekomunikacyjną i lotniczą w kwestii dalszego postępowania może się utrzymywać.

„Jeżeli amerykańskie linie lotnicze będą mogły wykonywać loty codziennie we Francji, te same warunki operacyjne powinny pozwolić im to robić w Stanach Zjednoczonych” – napisał w liście prezes.

Przedstawiciele branży telekomunikacyjnej wskazują na dziesiątki krajów, w tym Francję, które już zezwalają na usługi komórkowe na wątpliwych pasmach znanych jako pasma C. Francja jest jednym z krajów, które nałożyły ograniczenia na łączność bezprzewodową w pobliżu lotnisk, a organy regulacyjne badają ich wpływ na loty.

Wiadomości od dyrektora generalnego AT&T Johna Stankeya i dyrektora generalnego Verizon, Hansa Vestberga, były odpowiedzią na list wysłany pod koniec piątku przez sekretarza transportu Pete Boutique i prezesa Federalnej Administracji Lotnictwa Steve’a Dixona. Ponieważ władze pracują nad złagodzeniem wpływu usług bezprzewodowych na określonych lotniskach w nadchodzących tygodniach, sylwestrowy wieczór poprosił brakujących przewoźników o odroczenie planowanego uruchomienia 5G „na ponad dwa tygodnie”.

FAA i Departament Transportu nie odpowiedziały od razu na prośby o komentarz w niedzielę.

5G i lotnictwo

Więcej relacji WSJ w dyskusji o częstotliwościach bezprzewodowych i lotnictwie wybranym przez redakcję.

Napisz do Drew FitzGerald w [email protected]

Copyright © 2021 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Gorontalo chce dołączyć do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO Santiago Uno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *