Apelacja Jussie Smollett: w więzieniu Cook County rozpoczyna się 150 dni kary; aktor krzyknął „Nie mam zamiaru samobójstwa” po ogłoszeniu wyroku

CHICAGO (WLS) – Jussie Smollett pierwszy dzień spędził za kratkami w piątek po tym, jak sędzia skazał go na 150 dni lub pięć miesięcy za okłamywanie policji w sprawie fałszywego przestępstwa z nienawiści.

Smollett jest teraz w areszcie ochronnym w więzieniu Cook County, poinformowało w pisemnym oświadczeniu biuro szeryfa w Cook County. Oznacza to, że jest „umieszczony we własnej celi, która jest monitorowana przez kamery bezpieczeństwa w celi oraz przez funkcjonariuszy noszących kamerę ciała, którzy znajdują się przy wejściu do celi, aby zapewnić, że pan Smollett jest przez cały czas pod bezpośrednią obserwacją. „

„To głośny oskarżony”, powiedział analityk prawny ABC7, Gil Soffer. „A jeśli jest ktoś, kto jest bezpieczny w więzieniu, kogo władze chcą upewnić się, że jest bezpieczny w więzieniu, to jest to on”.

ZOBACZ TAKŻE | Wybuch Jussie Smollett: Czarni członkowie społeczności LGBTQ wyjaśniają, dlaczego aktor krzyczał „Nie mam samobójców”

Zgodnie z oczekiwaniami obrońca Smolletta formalnie złożył w piątek apelację. Soffer przygląda się tej sprawie i nie widzi podstaw do uwzględnienia odwołania.

„Widzisz mocne argumenty za apelacją, gdy sędzia wyraźnie wykluczył dowody, które powinny zostać dopuszczone lub dopuszczone dowody, które powinny były zostać wykluczone” – powiedział Soffer. – I nie widzę, żeby to się tutaj działo.

OBEJRZYJ | Emocjonalny wybuch Jussie Smollett w sądzie

Czwartkowe przesłuchanie zakończyło się dramatycznie, gdy Smollett wstał ze swojego miejsca i oświadczył, że jest niewinny i troszczy się o własne bezpieczeństwo.

39-latek był pozbawiony wyrazu, a jego rodzina i inni na sali sądowej byli oszołomieni, gdy sędzia Cook County James Linn wydał wyrok.

„Spędzisz pierwsze 150 dni swojego wyroku w więzieniu Cook County, a to zacznie się dzisiaj. Właśnie tutaj, teraz” – powiedział sędzia Linn.

Podczas orzekania Linn odniósł się do rozległych sporów sądowych i skrupulatności adwokatów przed, w trakcie i po rozprawie. I podkreślił, że wyrok opierał się tylko na tym, co zostało przedstawione w sądzie, a nie na dbałości o tę sprawę.

READ  22 czerwca 2022 Wiadomości o trzęsieniu ziemi w Afganistanie

„Ludzie się tym przejmują. W tym przypadku ludzie przejmują się pasją z różnych powodów, a powodów jest wiele” – powiedział Linn. – I niech mi będzie jasne: zdanie, które wygłosiłem i oddaję panu Smollettowi, w żaden sposób nie łagodzi nastrojów publicznych.

Rozważając wyrok, Linn powiedział, że „skrajna” premedytacja Smolletta popełnienia przestępstwa była czynnikiem obciążającym. Powiedział również, że aktor oczerniał doświadczenia prawdziwych ofiar przestępstw z nienawiści, nazywając go „szarlatanem” i kłamcą.

– Dostałeś się na stanowisko świadka. Nie musiałeś. Zrobiłeś. Z pewnością miałeś do tego prawo. Ale godzina po godzinie popełniałeś czyste krzywoprzysięstwo – powiedział Linn.

OBEJRZYJ | Sędzia Linn beszta Jussie Smollett za ponad 30 minut

Podczas pobytu w więzieniu, Smollett rozpoczyna również 30-miesięczny okres próbny, oprócz nakazu zapłaty ponad 120 000 dolarów odszkodowania dla miasta Chicago i grzywny w wysokości 25 000 dolarów.

Zhańbiony aktor zwrócił się następnie do sądu.

„Nie mam skłonności samobójczych” – powiedział Smollett. „Nie jestem samobójcą! Jestem niewinny! I nie jestem samobójcą. Jeśli to zrobiłem, to znaczy, że wbiłem pięść w lęki czarnoskórych Amerykanów w tym kraju przez 400 lat i lęki społeczności LGBTQ. cześć, szanuję ciebie i szanuję ławę przysięgłych, ale tego nie zrobiłem i nie jestem samobójstwem. A jeśli coś mi się stanie, kiedy tam wejdę, to nie zrobiłem tego sobie! I wszyscy musicie wiedzieć że! „

Wyrok został wydany trzy miesiące po tym, jak Smollett został skazany za pięć zarzutów o nieuporządkowane zachowanie za okłamywanie policji w Chicago.

„Nie sądziłem, że potrwa to aż tak długo, ale sędzia wyjaśnił, że widzi to przestępstwo więcej niż tylko drobne przestępstwo, widzi, że zaszkodziło to ofiarom przestępstw z nienawiści na całym świecie” – powiedział analityk prawny ABC7, Gil Soffer.

Smollett nadal głosił swoją niewinność, gdy po wydaniu wyroku został wyprowadzony z sądu.

READ  Nakaz aresztowania został wydany dla przyjaciela kobiety z Karoliny Północnej, która była na wakacjach w Meksyku

„Jestem niewinny!” powiedział. „Mógłbym powiedzieć, że byłem winny dawno temu!”

Smollett poprosił o umieszczenie go w areszcie ochronnym, a Linn podpisał nakaz tego żądania, zgodnie z dokumentami sądowymi złożonymi po rozprawie. Decyzja należy jednak ostatecznie do biura szeryfa, które zarządza więzieniem i ma szeroką swobodę w zarządzaniu populacją nieco ponad 6000 zatrzymanych.

Smollett przebywa we własnej celi, która jest monitorowana przez kamery bezpieczeństwa i funkcjonariusza noszącego kamerę na ciele, aby zapewnić, że jest pod bezpośrednią obserwacją przez cały czas, według biura szeryfa hrabstwa Cook.

„Pan Smollett nie jest przetrzymywany w odosobnieniu. Stosowanie odosobnienia zostało zniesione w więzieniu Cook County w 2016 roku, a wszelkie twierdzenia, że ​​jest przetrzymywany w ten sposób, są fałszywe. celi, która jest monitorowana przez kamery bezpieczeństwa w celi oraz przez funkcjonariusza noszącego kamerę na ciele, który znajduje się przy wejściu do celi, aby zapewnić, że pan Smollett jest przez cały czas pod bezpośrednią obserwacją. Pan Smollett ma prawo do dłuższego przebywania poza celą we wspólnych obszarach na poziomie, na którym jest zakwaterowany, gdzie może korzystać z telefonu, oglądać telewizję i kontaktować się z personelem. inni zatrzymani nie będą obecni w pomieszczeniach wspólnych. Protokoły te są rutynowo stosowane w przypadku osób umieszczonych w areszcie ochronnym, które mogą być potencjalnie zagrożone krzywdą ze względu na charakter podopiecznych, wykonywany zawód lub stan uwagi. wszystkich zatrzymanych osób, w tym pana Smollett jest najwyższym priorytetem biura szeryfa.”

Akcja nie jest ani nieoczekiwana, ani niezwykła. Osoby o wysokim statusie i inne osoby zagrożone są zwykle odseparowane od ogólnej populacji więzienia.

Wydział Szeryfa Hrabstwa Cook ocenia Smolletta oraz gdzie i jak powinien przebywać podczas odbywania kary. Jest prawdopodobne, że Smollett może służyć tylko w połowie ze 150 dni, jeśli otrzyma uznanie za dobre zachowanie.

OBEJRZYJ | Rodzina broni niewinności Jussie Smollett po wyroku

Wyrok oburzył rodzinę Smolletta, która po ogłoszeniu wyroku zatrzasnęła sędziego.

READ  Rosyjska okupacja Chersoń Ukraina odcięta przez kontrataki - Wielka Brytania

„Mój brat Jussie jest niewinny, to nie powinno być kontrowersyjne stwierdzenie, ponieważ jest to absolutna prawda”, powiedziała Jazz Smollett, siostra Jussie.

„Zawstydził mojego brata”, powiedział Jojo Smollett, brat Jussie. „Mówił o swojej arogancji. Nie wie o walce, jaką napotyka mój brat”.

Raport na temat prowadzenia przez biuro Kim Foxx sprawy Jussie Smollett upubliczniony, zasady sędziego

Tymczasem prokurator specjalny Dan Webb pochwalił sędziego.

„To był sposób postępowania, który zasługiwał na surową karę” – powiedział Webb. „Myślałem, że to właściwy sposób, aby to zrobić. I wierzę, że na podstawie wyroku, który otrzymał, sędzia Linn dokładnie zrozumiał, co wydarzyło się w tej sprawie”.

Zespół obrony Smolletta powiedział, że był oszołomiony i obiecał odwołać się.

„Nigdy nie widziałem w całej mojej karierze adwokata, a żaden z innych prawników nigdy nie widział sytuacji, w której przestępstwo klasy 4 jest traktowane tak samo jak przestępstwo z użyciem przemocy” – powiedział obrońca Nenye Uche.

Burmistrz Chicago Lori Lightfoot pochwaliła orzeczenie sędziego, pisząc: „Skazanie Jussie Smolletta w postępowaniu karnym przez ławę przysięgłych składającą się z jego rówieśników i dzisiejsze skazanie powinno być jasnym przesłaniem dla wszystkich mieszkańców Chicago, że fałszywe twierdzenia i zarzuty nie będą tolerowane. i całkowicie sfabrykowane twierdzenie pana Smolletta zaowocowało ponad 1500 godzinami pracy policji, która kosztowała Miasto ponad 130 000 dolarów nadgodzin policyjnych. Miasto czuje się uzasadnione w dzisiejszym orzeczeniu, że jest on pociągnięty do odpowiedzialności i że otrzymamy odpowiednie zadośćuczynienie za jego działania. „

POWIĄZANE: Jussie Smollett werdykt: aktor „Imperium” winny zakłócania porządku; odwołanie się od ślubów w obronie

The Sun-Times Media Wire przyczynił się do powstania tego raportu

Copyright © 2022 WLS-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *