Rząd w dalszym ciągu stara się zdobyć zaufanie Papuasów: Amin

To jest to, co nadal robimy, abyśmy mogli dać społecznościom w Papui to, czego chcą, zamiast chcieć odłączyć się od Republiki Indonezji.

JAIPURA, Papua (Andara) – Wiceprezydent Maruf Amin potwierdził, że rząd w dalszym ciągu dokłada wszelkich starań, aby zwiększyć zaufanie do polityki ludności Papui.

„Próbujemy rozwiać tę nieufność, kontynuując dialog z przywódcami religijnymi i działaczami na rzecz praw człowieka w Papui” – powiedziała wiceprezydent, która we wtorek wzięła udział w spotkaniu z papuaskimi przywódcami religijnymi i działaczami na rzecz praw człowieka w biurze gubernatora Papui w Jayapura.

Powiedział także, że rząd centralny stale angażuje strony z różnych sektorów w nadziei, że wyjaśni obywatelom Papan politykę i cele rządu.

„Wciąż to robimy, abyśmy mogli spełnić oczekiwania społeczności w Papui, poza możliwością odłączenia się od Republiki Indonezji” – dodał.

Wiceprezydent zapewnił, że rząd jest zawsze gotowy do rozmów z różnymi partiami w Papui w celu znalezienia rozwiązania problemów, poza kwestiami związanymi z żądaniem secesji.

Herman South, jeden z obecnych na spotkaniu przywódców religijnych, wyraził opinię, że problemy w zakresie praw człowieka w Papui powstały w wyniku braku zaufania części Papuasów do rządu centralnego.

„Brak zaufania wzbudził podejrzenia, co ostatecznie doprowadziło do wielu problemów. Tak naprawdę wszyscy jesteśmy obywatelami Indonezji” – powiedział.

Wyraził nadzieję, że spotkanie zainicjowane przez wiceprezydenta Amina pomoże rozwiązać problemy w Papui.

Miejmy nadzieję, że rząd utworzy w Papui sąd ds. praw człowieka, dzięki czemu wszelkie naruszenia praw człowieka w Papui będą mogły być sądzone w regionie, a nie w innych regionach – dodał.

Podczas spotkania wiceprezesowi Aminowi towarzyszyli Minister Zdrowia Budi Gunadi Sadiqin, wiceminister spraw wewnętrznych John Wembi Wetibo i pełniący obowiązki gubernatora Papui Ritwan Rudalamun.

Amin przedstawi swój program w Papui w środę (11 października), kiedy spotka się z przedstawicielami Papua Alliance of Churchs (PGG), Papua Zachodnia PGG i Papua Christian Centre.

READ  Policja w Dżakarcie przeprowadzi operację Badu Jaya 2023 od 10 do 23 lipca

Odwiedzi także Papua Youth Creative Hub (PYCH) w Jayapura i przekaże w formie symbolu zaświadczenie o pełnej formalnej rejestracji gruntów (PTSL).

Jako przewodniczący Komitetu Koordynacyjnego ds. Wielkiego Projektu Igrzysk Narodowych (DBON) będzie prowadził dialog z papuaskimi sportowcami na stadionie Papua Bangit w dystrykcie Jayapura.

Powiązane wiadomości: Przedsiębiorczość w gospodarkach rozwijających się Partnerzy rządowi: V.P
Powiązane wiadomości: Wiceprezydent Amin omawia wysiłki na rzecz budowania pokoju w Papui
Powiązane wiadomości: Oczekuje się, że STC 2023 przyciągnie inwestorów do Papui: informacja oficjalna

Przetłumaczone przez: Ardles L, Tegar Noorbitra
Autor: Sri Haryati
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *