USC QB Caleb Williams przetrwał boisko, zdobywając Heisman Trophy

Czternaście miesięcy temu rozgrywający USC Caleba Williamsa Oklahoma miał rezerwowego studenta pierwszego roku w meczu Red River Rivalry przeciwko Teksasowi, mając nadzieję, że doda blasku Sooners.

Teraz 20-latek zdobył Heisman Trophy.

W sobotę w Nowym Jorku Williams – podobnie jak w tym roku na boisku – nie pozostawił wątpliwości, że Heisman był jego, zdobywając nagrodę przyznawaną najwybitniejszemu zawodnikowi futbolu uniwersyteckiego w decydującym zwycięstwie. Williams pokonał Georgię Stetsona Bennettaz TCU Maks Duggan i stan Ohio CJ Strode za nagrodę.

Williams otrzymał 544 głosów za pierwsze miejsce. Jego 2031 punktów z łatwością pokonało Duggana, który zajął drugie miejsce. Strode zajął trzecie miejsce, a za nim Bennett.

„Być może stoję tutaj dzisiaj, ale wszyscy musicie iść na College Football Playoff” – powiedział Williams w swoim przemówieniu, zanim pozostali finaliści go zasalutowali. „Myślę, że nie możesz wygrać ich wszystkich”.

W 13 meczach w tym sezonie były pięciogwiazdkowy rekrut z okolic Waszyngtonu zdobył 4075 jardów i 37 przyłożeń oraz 372 jardy i 10 przyłożeń w pośpiechu, a także tylko cztery przechwyty.

Udało mu się to dzięki serii konsekwentnych występów i kluczowych zagrań, które wprawiły kolegów z drużyny, trenerów i fanów w podziw. Jego kreatywność i wizja prawie nigdy nie odrzucały piłki, gdy gry się załamywały, zamiast tego zamieniał przepychanki i potencjalne worki w elektryczne biegi lub cudowne podania.

Osiągi Williamsa wykraczają poza liczby i najważniejsze momenty. Po tym, jak główny trener Lincoln Riley opuścił Oklahomę i udał się do USC w listopadzie 2021 r., Williams podążył za nim i poprowadził trojanów z sezonu 4-8 do zespołu z 11 zwycięstwami.

READ  Indonezja – Kluby dziecięce FH pomagają dzieciom dorastać po katastrofie, która dotknęła Indonezji

„Chociaż jest to nagroda osobista, z pewnością rozumiem, że w tej grze ani w życiu nic nie robi się samemu” – powiedział Williams.

Z Williamsem w centrum, USC wystartowało 8-0 po raz pierwszy od 2006 roku i pokonało obu rywali UCLA i Notre Dame w tym samym sezonie po raz pierwszy od 2016 roku.

Pomimo swojego wieku Williams otrzymał ważne zadanie przejścia przez portal transferowy z Norman w Oklahomie do Los Angeles, kiedy dołączył do sztafety. Jest jednym z niewielu graczy, którzy bardzo dobrze znają styl Rileya i jego atak. W wieku 19 lat Williams został jednym z kapitanów drużyny i drugim trenerem na boisku.

Chociaż trojanom brakowało jednego meczu do zdobycia tytułu Pac-12 i awansu do College Football Playoff, przywództwo Williamsa w ciągu jednego roku dla USC pomogło trojanom stać się jednymi z najlepszych w grze. Zarówno Williams, jak i USC prawdopodobnie wejdą w 2024 jako odpowiednio Heisman i pretendenci do tytułu.

Williams dołącza Bakera Mayfielda I Kylera Murraya Trzeci rozgrywający, którego trenował Riley, zdobył tę nagrodę. Riley był także trenerem wicemistrza Heismana 2019 Jalen cierpi.

Produkt Gonzaga College High School w Waszyngtonie, Williams jest siódmym oficjalnym graczem USC, który zdobył tę nagrodę (pomimo wakatu Heismana Reggiego Busha w 2005 roku) i trzecim rozgrywającym z tej szkoły. Jest pierwszym rozgrywającym Trojan, który wygrał od czasu Matta Leinarta w 2004 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *