Londyńskie lotnisko Heathrow twierdzi, że ogranicza pasażerów

LONDYN – Lotnisko Heathrow poinformowało we wtorek, że ograniczy liczbę pasażerów do połowy września, powołując się na braki kadrowe, które doprowadziły do ​​długich kolejek, opóźnień, zagubienia bagażu i odwołania lotów w ostatniej chwili.

W liście otwartym do podróżnychDyrektor naczelny Heathrow, John Holland-Kay, wezwał linie lotnicze do zaprzestania sprzedaży nowych biletów, ponieważ krytyczne operacje na lotnisku zostały znacznie ograniczone.

„Wiemy, że spowoduje to zmianę harmonogramu niektórych letnich podróży, przekierowanie na inne lotnisko lub anulowanie, i przepraszamy tych, których plany podróży zostały naruszone” – powiedział. W ostatnich tygodniach zdarzały się okresy, w których usługi spadały do ​​„nieakceptowalnego” poziomu.

Lotnisko nie może obsłużyć więcej niż 100 000 odlotów dziennie, panie. Holland-Kay powiedział, że to nieco mniej niż 104 000, które szacował, że wystarczyłoby średnio. Poprosił linie lotnicze o zmniejszenie liczby sprzedawanych biletów, aby przywrócić liczby do 100 000.

Zapytana, w jaki sposób Heathrow wdroży limit przepustowości, rzeczniczka lotniska Hannah Smith powiedziała, że ​​będzie to nadzorowane przez niezależnego koordynatora, Airport Coordination Ltd.

Regulator lotniska powiedział w oświadczeniu, że zgodność Heathrow z żądaniem była dobrowolna, ponieważ w Wielkiej Brytanii nie ma mechanizmu, który pozwalałby liniom lotniczym na usunięcie przydzielonych miejsc na pasach startowych. Firma poinformowała, że ​​obliczy wymaganą redukcję liczby pasażerów dla każdej linii lotniczej, a linie lotnicze mogą zdecydować, które loty odwołać lub spełnić żądanie.

Virgin Atlantic, jeden z największych brytyjskich przewoźników, powiedział w oświadczeniu, że jest gotowy do zaoferowania pełnego rozkładu lotów tego lata.

„Jednakże dopóki proponowane działanie nie wpłynie nieproporcjonalnie na krajowych przewoźników na lotnisku, popieramy proaktywne działania Heathrow mające na celu zminimalizowanie zakłóceń” – powiedział przewoźnik. „Działanie powinno opierać się na wnikliwej analizie, która wskazuje najskuteczniejsze środki poprawy sytuacji i przeniesienia klientów”.

READ  Android 13 trafia na telefony Pixel

W podróżach letnich w Europie panuje chaos na lotniskach, ponieważ linie lotnicze starają się nadążyć za brakiem personelu w związku z gwałtownym wzrostem liczby podróżnych chętnych do podróży po pandemii. zeszły tydzień, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS domagają się ochrony przed upadłością Po strajku jego piloci. W całej Europie doszło również do opuszczenia przez pracowników lotnisk i linii lotniczych w związku z frustracją związaną z długimi godzinami pracy i niskimi zarobkami, które nie nadążały za rosnącą inflacją.

Inne porty lotnicze wprowadziły podobne środki. W zeszłym miesiącu lotnisko Schiphol w Amsterdamie Wprowadzony limit pojemnościLotnisko Gatwick w Londynie również podało w zeszłym miesiącu, powołując się na niedobór pracowników ochrony i wyższe niż oczekiwano zapotrzebowanie na podróże lotnicze. Ograniczy to loty w lipcu i sierpniu. British Airways zapowiedziały, że do października będą obsługiwać skrócony o 11 procent rozkład lotów.

Przewidując duże zapotrzebowanie na letnie podróże, Heathrow rozpoczął rekrutację w listopadzie, panie. Jednak w niektórych kluczowych zadaniach wciąż brakuje personelu, powiedział Holland-Kay, a linie lotnicze zlecają załadunek i rozładunek bagaży oraz dostarczanie ich po samolocie. Usługi odprawy pasażerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *