Anne Frank mogła zostać zdradzona przez żydowskiego notariusza Annę Frank

Nazwisko notariusza żydowskiego a Zespół ds. zimnej sprawy kierowany przez byłego agenta FBI Główny podejrzany o zdradę Anny Frank i jego rodziny przez nazistów.

Arnold van den Berg, który zmarł w 1950 r., został oskarżony na podstawie sześcioletnich badań i anonimowych informacji otrzymanych przez ojca Ann, Otto Franka, po powrocie do Amsterdamu pod koniec wojny.

Notatka mówi, że von den Berg, członek Rady Żydowskiej, organu zarządzającego, który zmusił Niemców do zakładania Żydów, podał kryjówkę rodziny Franków i inne adresy używane przez okultystów.

Motywował go strach o swoje życie i rodzinę, co jest polecane w jednym Dokument CBS Książka Rosemary Sullivan, Proces Franka, opiera się na badaniach przeprowadzonych przez emerytowanego detektywa FBI Vince’a Bangkoka i jego zespół.

Van der Berg początkowo sklasyfikował siebie jako nie-Żyda, ale Bancock dowiedział się, że został ponownie opublikowany jako Żyd z powodu sporu biznesowego.

Mówi się, że Van den Berg był notariuszem przy przymusowej sprzedaży dzieł sztuki wybitnym nazistom. Herman GöringWykorzystał adresy ukrytych miejsc jako formę ubezpieczenia na życie dla swojej rodziny. On i jego córka nie zostali deportowani do obozów hitlerowskich.

Anna Frank Ukrywała się przez dwa lata 4 sierpnia 1944 r. w ukrytym łączniku nad magazynem nad kanałem w rejonie Jordanii w Amsterdamie.

Młody pamiętnik został wysłany do Westerborg Traffic Camp i do obozu koncentracyjnego Auschwitz, gdzie zmarł na tyfus w lutym 1945 roku w wieku 15 lat, zanim ostatecznie trafił do Bergen-Belsen. Jego opublikowany pamiętnik obejmuje okres utajony między 1942 a 1 sierpnia 1944, jego ostatni wpis.

Mimo trwających dochodzeń tajemnica, kto doprowadził nazistów do fuzji, pozostaje nierozwiązana. Uważano, że Otto Frank, który zmarł w 1980 roku, miał poważne podejrzenia co do tożsamości mężczyzny, ale nigdy tego nie ujawnił.

READ  Jokowi zleca wykonanie kopii zapasowej danych krajowych w związku ze sprawą włamania do PDN

Wiele lat po wojnie powiedział dziennikarzowi Friso Endt, że rodzina została zdradzona przez kogoś ze społeczności żydowskiej. Podczas wykładu w Stanach Zjednoczonych w 1994 roku Miep Gies, jedna z pomocnic rodziny, została znaleziona martwa w zimnej sprawie przez zespół ds. zimnego procesu w latach 60-tych.

W 1947 i 1963 odbyły się dwa policyjne śledztwa w sprawie okoliczności zdrady Franksa. Arendt von Heldon, syn detektywa, który prowadził drugie śledztwo, wręczył śledczym zamrożonym śledztwo maszynową kopię anonimowej notatki.

Sullivan, autor nowej książki, powiedział: „Vandenberg był wówczas znanym notariuszem i jednym z sześciu żydowskich notariuszy w Amsterdamie. Notariusz w Holandii jest jak prawnik bardzo wysokiej jakości. Jako notariusz był szanowany. Współpracował z grupą pomocy żydowskim uchodźcom, a kiedy uciekli przed wojną Niemcy.

„Anonimowa notatka nie identyfikuje Otto Franka. Było na nim napisane: „Twój adres został zdradzony”. Tak więc to, co się naprawdę wydarzyło, to fakt, że van den Berg zdołał zdobyć wiele adresów Żydów, którzy zniknęli. Nie ma gwarancji, że te nienazwane adresy i Żydzi są nadal ukryci w tych adresach. Jeśli chcesz, oddał się ratowaniu swojej skóry, ale także ratowaniu siebie i swojej rodziny. Osobiście uważam, że jest smutną osobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *