Aktualizacje na żywo: Rozpoczęły się przesłuchania Ketanjiego Browna Jacksona

Wideo

Senacka Komisja Sądownictwa wygłosiła oświadczenia wstępne w rozprawach zatwierdzających kandydata prezydenta Bidena do Sądu Najwyższego.KredytKredyt …Doug Mills / The New York Times

Proces nominacji sędziego Ketanji Brown Jacksona do Sądu Najwyższego rozpoczął się w poniedziałek rano uznaniem tego, jak nadzwyczajna była to chwila, i ponadpartyjną obietnicą, że nie zmieni postępowania w rodzaj toksycznego spektaklu, który charakteryzuje współczesne rozprawy konfirmacyjne w Senacie.

Senator Charles E. Grassley z Iowa, wysoki rangą republikanin w Komitecie Sądownictwa, wysunął krzesło dla sędzi Jackson, pierwszej czarnoskórej kobiety w historii Ameryki, której rozważano zajęcie miejsca na ławce. Senator Richard Durbin z Illinois, przewodniczący komisji, powiedział: „Jesteś żywym świadkiem tego, że w Ameryce wszystko jest możliwe”.

„Ani jedna sprawiedliwość nie była Czarną kobietą. Możesz być pierwszy ”Mr. – powiedział Durbin. „Nie jest łatwo być pierwszym. Pod pewnymi względami musisz być najlepszy, pod pewnymi względami najodważniejszy”.

Ale nawet gdy Demokraci opowiadali się za rekordem sędzi Jackson, podkreślając jej doświadczenie na sali sądowej i jej zakres doświadczenia w porównaniu z obecnymi sędziami Sądu Najwyższego, pierwsze chwile łagodności ustąpiły Republikanom w komisji, którzy z goryczą wspominali osobiste ataki, które przetrwali oni i poprzedni kandydaci i zasugerowała, bez dowodów, że była bardziej związana z grupami postępowymi niż wcześniej wskazywała.

„Na lewicy jest wiele ciemnych grup finansowych, które twierdzą, że sędziowie federalni powinni podejmować decyzje polityczne w oparciu o własne wartości sędziów” – Mr. Grassley powiedział w swoim wstępnym oświadczeniu. „Mówiłem o niepokojącej roli skrajnie lewicowych grup ciemnego pieniądza, takich jak Demand Justice, które odegrały w procesie selekcji sędziów tej administracji”.

Sędzia Jackson był trzykrotnie potwierdzony przez Senat zanim.

Kilku republikanów powiedziało również, że będą uważnie badać jej pracę jako obrończyni publicznego. W ostatnich tygodniach republikanie wzięli na cel przeszłą pracę sędzi Jackson jako obrońcy z urzędu, próbując udowodnić, że ona i inni mianowani przez administrację Bidena inni wyznaczeni przez sędziów niesłusznie wyszli poza kompetentną obronę klientom oskarżonym o poważne, czasami okrutne zbrodnie.

READ  Podpisano ekskluzywną umowę z afgańskimi talibami na rosyjskie produkty naftowe, gaz i pszenicę

Według dwóch osób zaznajomionych z procesem, jaki urzędnicy Białego Domu podjęli, aby przygotować sędziego Jacksona, spodziewała się krytyki, która dotyczyła jej pracy jako obrończyni publicznego. Była ostro przesłuchiwana przez Republikanów za jej pracę jako reprezentowanie więźniów w amerykańskim więzieniu wojskowym w Guantanamo Bay.

„Jako ktoś, kto ma głęboki szacunek dla wrogiego systemu sprawiedliwości, rozumiem znaczenie poparcia dla zelotów”, Sen. John Cornyn, Republikanin z Teksasu, powiedział sędziemu Jacksonowi w swoim oświadczeniu otwierającym. „Ale wydaje się, że czasami to poparcie wyszło poza nawias, aw niektórych przypadkach wydaje się, że twoje poparcie wlało się w proces podejmowania decyzji jako sędzia”.

Sędzia Jackson uśmiechnęła się podczas pierwszych oświadczeń po tym, jak zajęła swoje miejsce pod światłami kliegów. Za nią siedziała mieszanka ludzi, którzy przygotowywali ją do jej ostatniego występu, w tym Dana Remus, prawniczka Białego Domu, która niedawno prowadziła prawie codzienne pozorowane sesje przesłuchań z sędzią Jacksonem.

W całym swoim wystąpieniu otwierającym, pan Durbin wielokrotnie podkreślała, że ​​jej nominacja przez prezydenta Bidena była historyczna i miała znaczenie. „Jesteś żywym świadkiem tego, że w Ameryce wszystko jest możliwe” – powiedział. Dodał, że jej przeszłość sądowa wykazywała znajomość faktów i odpowiednich materiałów prawnych i powinna wystarczyć do uzyskania ponadpartyjnego głosowania.

„Mogą być tacy, którzy twierdzą, bez cienia dowodu,” Mr. Durbin powiedział: „że będziesz swego rodzaju pieczątką dla prezydenta”. Pan. Durbin powiedział, że jej rekord został pobity, a jakakolwiek krytyka zignoruje jej kwalifikacje. „Mam cztery słowa: spójrz na zapis. Twój pełny zapis był sprawdzany przez tę komisję przy czterech różnych okazjach.”

Pan. Grassley był jednym z kilku Republikanów, którzy powiedzieli w poniedziałek, że nie zamierzają przekształcić procesu przesłuchań w „cyrk”, który kojarzą z politycznie toksycznymi przesłuchaniami potwierdzającymi w Senacie sędziego Bretta M. Kavanaugha w 2018 roku. W tym czasie sędzia Kavanaugh miał został oskarżony przez Christine Blasey Ford, psycholog badawczy, napaści na tle seksualnym Kilkadziesiąt lat temu, kiedy oboje byli uczniami liceum na przedmieściach Waszyngtonu. W poniedziałek kilku republikanów, w tym senator Ted Cruz z Teksasu, próbowało wrzucić te oskarżenia do teatralnych ataków osobistych: „Nikt nie będzie pytał o twoje nawyki dotyczące nastoletnich randek”. powiedział Cruz.

READ  Zyski Goldmana ucierpiały w wyniku słabego handlu i rosnących kosztów; Akcje spadają

„Nie zamienimy tego w spektakl oparty na rzekomych faulach procesu” – Mr. Grassley powiedział jej, odniesieniem do tego, co powiedział, było wielokrotne przerwanie jego wstępnego oświadczenia podczas przesłuchania sędziego Kavanaugha. „Jednakże będziemy zadawać trudne pytania dotyczące filozofii sądowej sędziego Jacksona”.

Pan. Grassley powiedziała, że ​​Republikanie z pewnością będą mieli pytania dotyczące jej pracy w Sądzie Apelacyjnym Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Columbia, głośnej ławie, do której dołączyła w zeszłym roku i która była częstym miejscem inscenizacji sędziów Sądu Najwyższego. W ciągu ośmiu miesięcy spędzonych przez sędziego Jacksona w sądzie apelacyjnym wydała tylko dwa większość opinie.

Senator Lindsey Graham, Republikanka z Południowej Karoliny, z goryczą wspominała przesłuchania Kavanaugha i powiedziała, że ​​Republikanie nie będą przeprowadzać na nią osobistych ataków.

„Nie będzie tego ciągłego ataku na ciebie, jak sędzia Kavanaugh i inne konserwatywne nominacje sędziowskie” – Mr. Graham, który poparł nominację innego kandydata, J. Michelle Childs, powiedział. „Jesteś beneficjentem republikańskich nominowanych, których życie wywróciło się do góry nogami, a to nie zadziałało”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *