BRIN mówi, że rząd uruchomi krajowe zarządzanie talentami

Jakarta (ANTARA) – Zastępca Narodowej Agencji Badań i Innowacji (BRIN) ds. Zasobów ludzkich dla nauki i technologii, Edy Giri Rachman Putra, powiedział, że rząd uruchomi program National Talent Management (MTN).

„Skoncentrowane zostaną trzy obszary: pierwszy to sektor badań nad innowacjami, który będzie koordynowany przez BRIN; sektor sztuki i kultury będzie podlegał Ministerstwu Edukacji i Kultury; a sektor sportu będzie podlegał Ministerstwu Sportu” — powiedział. powiedział.

Powiedział to podczas dyskusji zatytułowanej „Budowanie mapy drogowej edukacji w Indonezji: poprawa jakości edukacji i zasobów ludzkich” na spotkaniu absolwentów zorganizowanym przez Światowe Stowarzyszenie Studentów Indonezji (BPI Dunia) w Dżakarcie w sobotę.

Oczekuje się, że dzięki MTN wiele talentów rozwinie się, aby zrealizować wizję Złotej Indonezji 2045, powiedział.

Dodał, że w przyszłości oczekuje się, że wiele talentów będzie zdobywać medale na igrzyskach olimpijskich oraz promować sztukę i kulturę.

Powiedział, że uczelnie gromadzą miejsca dla talentów w postaci studentów i wykładowców.

„Musimy zaprosić i zgromadzić naukowców ze społeczeństwa i sektora prywatnego, a najważniejsza jest diaspora (indonezyjska)” – powiedział.

Zgodnie z wizją Złotej Indonezji 2045, Indonezja chce stać się krajem rozwiniętym do 2045 roku, w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

W dniu 10 grudnia 2021 r. Prezydent Joko Widodo wydał Dekret Prezydencki nr 21 z 2021 r. (Kebres) w sprawie Narodowej Grupy Zadaniowej ds. Zarządzania Talentami.

Misją grupy zadaniowej jest przygotowanie wykwalifikowanych i konkurencyjnych w skali światowej zasobów ludzkich.

Potrzebne dzięki kompleksowemu, zrównoważonemu i innowacyjnemu zarządzaniu oraz krajowym politykom rozwoju talentów.

Powiązane wiadomości: BRIN wspiera Game Assets Store w celu promowania branży gier
Powiązane wiadomości: BRIN współpracuje z firmami w celu opracowania odmian ryżu odpornych na szkodniki

Korespondent: Cindy Frishanti Octavia
Autor: Anton Santoso
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *