Akcje McDonald’s spadają poza mięso po procesie McPlant

Reklama McPlant Burger, roślinnej wegetariańskiej alternatywy dla tradycyjnych burgerów mięsnych, przez giganta fast foodów McDonalds 11 lipca 2022 r. w Londynie, Wielka Brytania.

Mike Kemp | Na zdjęciach | Dobre zdjęcia

Akcje Poza mięsem Spadł o 6% w porannym handlu po tym, jak powiedział JP Morgan McDonald’s McPlant zakończył amerykańskie testy burgera, który wykorzystuje bezmięsne paszteciki Beyond.

Gigant fast foodów CNBC potwierdził w czwartek, że test McPlant przebiegł zgodnie z planem. Ani McDonald’s, ani Beyond Meat nie ogłosiły żadnych planów dodatkowych testów ani ogólnokrajowego wdrożenia.

Akcje Beyond spadły w tym roku o 53%, co oznacza, że ​​ich kapitalizacja rynkowa wynosi 2,06 miliarda dolarów. Wall Street sceptycznie odnosi się do długoterminowych perspektyw wzrostu firmy, ponieważ sprzedaż artykułów spożywczych spada. Również ekscytujące partnerstwa z gigantami restauracyjnymi, takimi jak właściciel Pizza Hut Marki Yum A McDonald’s nie przeniósł się jeszcze na bardziej stałe, ogólnokrajowe oferty menu.

McDonald’s po raz pierwszy przetestował bezmięsnego burgera w ośmiu restauracjach w USA, aby zrozumieć, jak pozycja menu wpłynie na jego kuchnię. W połowie lutego To rozszerzyło McPlant do około 600 lokalizacji Aby dowiedzieć się więcej o zapotrzebowaniu konsumentów na pozycję menu.

Ankieta analityków wykazała, że ​​poza burgerami popyt jest powolny. Analityk BTIG, Peter Saleh, napisał w czerwcowej notatce, że właściciele powiedzieli mu, że sprzedaż McPlant jest rozczarowująca, osiągając prognozy lub poniżej. Analityk JPMorgan, Ken Goldman, napisał w czwartek w notatce, że niektórzy pracownicy restauracji McDonald’s stwierdzili, że burger nie sprzedaje się wystarczająco dobrze, co może zagrozić ogólnokrajowemu rozpowszechnieniu.

„Konsensus przewiduje 21% wzrost całkowitej przychodów BYND w tym roku, a następnie kolejne 25% w przyszłym. Osiągnięcie tych wskaźników nie będzie naszym zdaniem łatwe bez [McDonald’s] W Ameryce” – napisał Goldman.

READ  9 polecanych malowniczych miejsc w Dżakarcie na krótką wycieczkę

McDonald’s i nie tylko ogłosił trzyletnie partnerstwo w Na początku 2021 roku. Sieć burgerów rozpoczęła już sprzedaż burgerów McPlant na niektórych rynkach międzynarodowych, m.in. w Szwecji, Danii, Austrii, Holandii i Wielkiej Brytanii. W maju dyrektor generalny Beyond Meat Ethan Brown powiedział, że McPlant dobrze sprzedaje się w Wielkiej Brytanii i Austrii.

Oczekuje się, że Beyond poinformuje o zyskach za drugi kwartał po dzwonku 4 sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *