ACC, Pac-12 omawiają „luźne partnerstwo”, aby uwzględnić „grę o mistrzostwo” w Las Vegas

ACC i Pac-12 omówiły tak zwane „luźne partnerstwo”, które może zakończyć sezon konferencjami grającymi „mistrzostwo” w Las Vegas, potwierdzają źródła CBS Sports.

Koncepcja ta, uważana za zaproponowaną przez ACC, jest postrzegana jako sposób dla ESPN, wspólnego właściciela konferencji, na zwiększenie wartości istniejących umów dotyczących praw medialnych.

Propozycja prawdopodobnie nie będzie miała dużego wpływu, biorąc pod uwagę stały koszt ESPN z ACC, który trwa do 2036 roku. Pac-12 próbuje przetrwać po przegranej USC i UCLA na rzecz Wielkiej Dziesiątki w 2024 roku. Prawa do zespołów Pac-12 bez uprawnień kalifornijskich są obecnie warte około 30 milionów dolarów rocznie, w porównaniu z około 42 milionami dolarów na program z trojanami i Bruins.

John Canzano po raz pierwszy zgłosił Pac-12 zaproponował wtorkowe popołudnie przedyskutowanie „luźnego partnerstwa” z inną konferencją, zauważając, że oprócz „gry o mistrzostwo” może zagrać w kilka gier crossover w regularnym sezonie.

Źródła wskazują, że propozycja jest postrzegana jako ruch „siłowy w liczbach”. Podczas gdy 24 połączone zespoły ACC i Pac-12 nie mają wpływu połączonych 32 programów w SEC i Big Ten, to jednak ma. Coś Aby zwalczyć rosnącą lukę w finansowaniu między wschodzącymi superkonferencjami a wszystkimi innymi.

Wraz ze zmianą Big 12 i Pac-12, szkoły ACC są coraz bardziej świadome luki w prawach medialnych o wartości 50 milionów dolarów rocznie w porównaniu z SEC i Big Ten.

Jeśli SEC zdecyduje się na ponowną ekspansję, powszechnie spekuluje się, że pasowałaby jakaś kombinacja Clemson, stanu Floryda i Miami.

Duża 12 to Aż sześć szkół Pac-12 rozważa dodanie się wzmocnić, poinformowało CBS Sports we wtorek. Arizona, Arizona, Kolorado i Utah są głównymi zespołami docelowymi, podobnie jak Oregon i Waszyngton.

Tymczasem Pac-12 stara się pozostać rentowny. We wtorek liga ogłosiła, że ​​wcześnie wejdzie na rynek, aby negocjować prawa dla pozostałych 10 drużyn. Obecna umowa Pac-12 z ESPN i Fox wygasa w 2024 roku, chociaż Fox nie jest zainteresowany prawami Pac-12 w przyszłości.

READ  Akcje wykonujące największe ruchy na premarkecie: ATVI, CMG, FRC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *