5 najczęściej odwiedzanych plaż w Indonezji

Nie jest tajemnicą, że Indonezja ma piękne plaże.

Ale niektóre z nich oferują znacznie więcej: najbardziej różnorodne życie koralowców na świecie, smak lokalnych kultur i praktyk oraz poczucie spokoju, którego nie można znaleźć na głównych plażach. Dotarcie do nich może oznaczać pokonanie znacznej odległości, ale kiedy już tam dotrą, zwracają się z nawiązką.

Odkryj podwodny świat w bogatych w składniki odżywcze wodach wokół Misool w Raja Ampat © jokoleo / Getty Images

1. Misool, Raja Ambat, Papua Południowo-Zachodnia

Świetna plaża dla snorkelerów i nurków

Chociaż plaże w Missoula obiecują biały piasek, zielone palmy i turkusowe wody, jego urok naprawdę kryje się pod tymi wodami.

Ma kształt grotu strzały i znajduje się na skrzyżowaniu prądów Zbiornika Serum i Indonezyjskiego Głębokiego Prądu, bogatych w składniki odżywcze, które pielęgnują najzdrowsze i najbardziej produktywne obszary planety. Dla nurków i snorkelerów jest to podwodny festiwal z niezapomnianym morskim krajobrazem. Większość miejsc nurkowych oferuje rafy koralowe, nurkowanie przy ścianach, przeprawy, nawisy i zrzuty oraz menu widokowe, które obejmuje konik morski karłowaty, mantę, rekina rafowego, wieloryba, ośmiornicę błękitnoobrączkowaną, olbrzymiego granika z Queensland i delfina. Kilka nazwisk. Będziesz potrzebować grubego dziennika nurkowania, aby udokumentować wszystkie swoje podwodne spotkania.

Możesz pływać w jeziorze pełnym meduz z tysiącami meduz, odkrywać prehistoryczną sztukę naskalną lub skakać z wyspy na wyspę. Fenicja (szkuner).

Uwaga dotycząca planowania: Podróż do Mizool nie jest tania. Nie odwiedzaj w lipcu i sierpniu, kiedy fale są zbyt duże i niebezpieczne, aby się w nich przedzierać.

Seria konstrukcji krytych strzechą z wysoką centralną wieżą na skraju tropikalnej plaży
Rathenakaro © Mawardipahar / Shutterstock Poznaj lokalne tradycje w nadmorskiej wiosce

2. Plaża Ratengaro, Sumba, Wschodnia Nusa Tenggara

Najlepsza plaża dla wrażeń kulturalnych

Sumba, około trzech wysp od Bali, w dalekowschodniej prowincji Nusa Tenggara w Indonezji, staje się kolejną wielką rzeczą w świecie podróży. Wielu urlopowiczów odwiedza tę zapierającą dech w piersiach przystań NIHI Sumba, kameralny, niezwykle luksusowy kurort, resztę Sumby pozostawia mieszkańcom i kilku wymagającym surferom. Jeśli szukasz odosobnionego, prostego odcinka z perłowo-białym piaskiem, Ratenggaro jest idealne, jeśli jednak szukasz towarzystwa w wiosce przy plaży, jest jeszcze lepiej. Tutaj otrzymasz ciepłe powitanie od mieszkańców i będziesz miał okazję zanurzyć się w wyjątkowej kulturze wyspy.

READ  2022 Dynasty Fantasy Football Rookie Drafts: Jak i gdzie wybrać pakiet do biegania

Bądź świadkiem mistycyzmu, tradycji i wierzeń przodków, którymi Sumańczycy podążają do dziś. Aby przebłagać duchy i zapewnić dobre zbiory, składa się ofiary z drobiu i świń; Architektura wiejska została zaprojektowana tak, aby pomieścić duchy na wysokich sufitach; oraz festiwale walk konnych i włóczni, potocznie zwane Pasola, są częścią doświadczenia Ratengaro. Konie są częścią wyspy, podobnie jak bawoły – oba te zwierzęta pomagają nawadniać ziemię – i uzupełniają wiejski krajobraz tej odległej wyspy.

Objazd: Niestety surferzy nie mogą znaleźć tego, czego szukają w Ratengaroo. Ale będąc na Sumbie, nie przegap fali „Miller’s Right” w Bandai Tarimbang. Pięciogodzinna wyboista przejażdżka z Ratengaroo może wstrząsnąć Twoimi wnętrznościami, ale będziesz zadowolony, że pojechałeś, zanim zainteresowała się nią reszta świata.

Fale rozbijają się o brzeg, wznosząc się w górę poszarpanych skał przypominających zęby rekina
Formacje skalne w Gigi Hiu w prowincji Lampung mają niezrównane piękno © CK NG / 500px / Getty Images

3. Plaża Gigi Hiu, prowincja Lampung, Sumatra

Najlepsza plaża do fotografowania przyrody

Gigi Hiu, czyli „Zęby Rekina”, może nie jest plażą rekreacyjną w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, ale surowe piękno tego miejsca jest tak satysfakcjonujące dla fotografa przyrody, że może spędzać na jej brzegach godziny. Całe wybrzeże jest usiane rzeźbionymi formacjami skalnymi, które zostały wyrzeźbione przez wodę morską przez miliony lat niczym zęby rekina. Pozwalają one na wykonywanie oszałamiających zdjęć z długim czasem naświetlania, wznoszących się na tle lazurowych wód Oceanu Indyjskiego, wiecznie błękitnego nieba.

Podczas gdy wschód słońca jest najbardziej lubiany, gdy fale odbijają jego światło, a promienie nadają skałom odcień ochry, pora nocna ma swoje własne piękno. Bez zanieczyszczenia światłem plaża ta staje się popularnym i fotogenicznym miejscem do podziwiania Drogi Mlecznej. Pamiętaj, że jest daleko i trudno dostępny. Dla tych, którzy wytrwają, na końcu tęczy jest garniec złota.

Uwaga dotycząca planowania: Gigi Hieu znajduje się 5 km (3 mil) od zatoki Kiluan, położonej w wiosce Kiluan, gdzie można zakotwiczyć w jednym z niewielu gospodarstw. Plaże w zatoce są domem dla dwóch gatunków żółwi morskich, żółwia zielonego i żółwia szylkretowego, które często można zobaczyć pływając w czystych wodach zatoki. Podczas 20-minutowego rejsu łodzią dotrzesz blisko tańczących delfinów na otwartej wodzie.

READ  Zmiany na Twitterze natychmiast zastąpiły powszechne przestoje po przejęciu władzy przez Elona Muska

4. Plaża Lenguas, Belitung, Sumatra

Najlepsza plaża dla rodzin

Nie zawsze musisz podróżować do odległych miejsc, aby cieszyć się zacisznymi plażami z białym piaskiem w Indonezji. Niektóre są zaskakująco łatwe z Dżakarty i nadal gwarantują samotność. Wyspa Belitung najbardziej dochodowym filmem w Indonezji i pierwszym lokalnym „bohaterem” Tęczowe oddziały Tutaj nakręcono film (2008), będący adaptacją książki napisanej przez urodzoną w Belitung Andreę Hiratę. Na szczęście tak się nie stało Jedz, kochaj, módl się (2010) zrobili dla Bali, plaże Belitung pozostają nietknięte.

Lenguas, rejs łodzią z Tanjung Bandon (bezpośrednie loty z krainy Dżakarty) ma piękny biały piasek, palmy, spokojne zielono-niebieskie wody i łagodne fale na kontrastujących granitowych skałach należących do indonezyjskiego Morza Jawajskiego. Uroku dodaje Holendrom funkcjonalna XIX-wieczna latarnia morska, która miała kierować przepływającymi statkami i zapewniała piękne widoki z lotu ptaka. Byłoby szkoda, gdybyś nie wypożyczył łodzi i nie zwiedził reszty Belitung, zwłaszcza plaży Tanjong Dinghy, gdzie kręcono film. Co więcej – przeczytaj oryginalną książkę i naprawdę zanurz się w duchu odpornej grupy 10 uczniów, będąc na „planie filmowym” opartym na tej historii.

Objazd: Miasto Mangar we wschodnim Belitung, 2-3 godziny jazdy od Tanjung Bandon, słynie z kultury kawowej. Miejscowi wypełniają kawiarnie, spotykają się towarzysko, grają w szachy oraz dyskutują o polityce i życiu. Delektowanie się tą atmosferą i dobra indonezyjska kawa to ciekawa odskocznia od zwykłych zajęć na plaży.

Mierzeja na turkusowym morzu z małą łodzią rybacką
Nurdavoor to wąski pas piasku wcinający się w Morze Banda. © 81281 / Getty Images

5. Plaża Nurtawur, południowo-wschodnia regencja Maluków

Najlepsza plaża dla obserwatorów ptaków

Jeśli odwiedzisz Noordawur rano – musisz zobaczyć je w całej okazałości – możesz być pierwszym, który pozostawi ślad na piaskach z kości słoniowej tej wydmy. Jeśli odwiedzisz wyspę w środku lata, być może nie, ciszę wyspy zakłóca brzęczenie setek pelikanów migrujących z Papui Nowej Gwinei i Australii przez Indonezję.

READ  Brytyjski wywiad mówi, że Rosja sprowadza na Ukrainę więcej sił rezerwowych

Nurdavoor to odcinek dziewiczego białego piasku o długości 2 km (1,2 mil) i szerokości 7 m (23 stóp), który wcina się w morze od wyspy Warpal. Plaża pełna pelikanów jest idealna dla zagorzałych miłośników ptaków, ale nie musisz być obserwatorem ptaków, aby chłonąć piękno tej plaży. Krystalicznie czyste, lazurowe wody są idealne do pływania i snorkelingu – można tu spotkać karłowate koniki morskie, ślimaki nagoskrzelne i prawie 250 gatunków koralowców budujących rafy. Podczas przypływów, gdy mierzeja jest odcięta od głównej plaży, niektóre jej długie odcinki są zanurzone jedynie na 2 cm (0,8 cala). Chodzenie po nich przypomina chodzenie po wodzie po środku oceanu pand.

Uwaga dotycząca planowania: Na plaży Nurdavoor nie ma możliwości zakwaterowania. Możesz zatrzymać się na plaży Ngurbloat (Pasir Panjang) lub w hotelu w Langur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *