Ryzyko pożaru wzrasta, gdy pożary McKinney rozprzestrzeniają się w północnej Kalifornii

Komentarz

Zachodni sezon pożarów jest gotowy wrzucić wyższy bieg po oceanicznej i utrzymującej się fali upałów na północno-zachodnim Pacyfiku.

Meteorolodzy ostrzegają przed pożarowym systemem pogodowym, który może sprowadzić mnóstwo błyskawic i nieregularnych wiatrów do Kalifornii, Oregonu i północnych Gór Skalistych.

„Za każdym razem, gdy piorun uderza, zwłaszcza w środku lata w zachodnich Stanach Zjednoczonych podczas fali upałów, zdecydowanie istnieje obawa” – powiedział Nick Nausler, meteorolog pożarów z National Interagency Fire Center. „Sądzimy, że zobaczymy zapłony i wiele znaczących pożarów”.

W złowieszczym znaku warunków na ziemi, nowy pożar – McKinney Fire – szybko rozprzestrzenia się w pobliżu granicy kalifornijskiej i Oregonu po pierwszym ataku burzy w piątek. Rozrosło się gwałtownie w piątkową noc i sobotę z intensywnym zachowaniem ognia Olbrzymia chmura pirocumulonimbuslub burze z piorunami wywołane przez ogień. Radar Wykryto piorun Uwolniony przez burzę.

Niesamowicie, ogień już się rozrósł 30 000 do 40 000 akrów Sobotnie popołudnie, według Klamath National Forest.

Wydano obowiązkowe nakazy ewakuacji dla dużego obszaru otaczającego pożar, a w pobliżu płoną dwa mniejsze pożary.

Istnieją obawy, że pożary mogą szybko rozprzestrzeniać się w gorących i suchych warunkach w pobliżu strefy Bez niedawnej historii pożarówOznacza to możliwość zapalenia dużej ilości paliwa (suchej i martwej roślinności).

National Weather Service w Medford, Ore., wydała czerwoną flagę ostrzegającą o wysokim niebezpieczeństwie pożarowym na tym obszarze w sobotę i sobotę wieczorem. Ostrzeżenie zostało przedłużone do niedzielnego popołudnia.

READ  2023 Otwarcie ASEAN Media Partners Forum for Innovative Future w południowych Chinach

„Błyskawica i wysokie ryzyko pożaru spowodują nowe pożary. Burzowe wiatry przyczynią się do rozprzestrzeniania się ognia”, napisał. „Pomimo deszczu początkowe zasoby ataku mogą być wysokie i możliwe są pożary przetrwałe”.

Region od tygodnia pali się pod kopułą cieplną, grzbietem wysokiego ciśnienia w górnej atmosferze. Jest kopuła Przewidywanie osłabnie i przesuń się na wschód w weekend, pozwalając na niewielkie wtargnięcie wilgoci z południowo-zachodniego monsunu do następnego tygodnia. Tymczasem zbliżające się koryto lub zatonięcie w strumieniu odrzutowym będzie wytwarzać wiatry i niższe temperatury oraz działać jako wyzwalacz zorganizowanych burz.

W tym systemie burze mogą poruszać się bardzo szybko, zrzucając bardzo mało deszczu w danym miejscu, zwiększając szanse na uderzenie pioruna nad suchy ląd.

„Jest to klasyczny 1-2 krytyczne uderzenie w pogodę, po wcześniejszej długiej i intensywnej fali upałów, która przełamała grzbiet”, powiedział Brent Wachter, meteorolog przeciwpożarowy w North California Geological Coordinating Center w Redding w Kalifornii za pośrednictwem poczty elektronicznej. uderzenia pioruna prowadzą do dużych pożarów … silnych fal sztormowych i/lub zwiększonych wiatrów w linii prostej.”

Chociaż sezon pożarów w Kalifornii do tej pory nie był tak intensywny jak w poprzednich dwóch latach, może się to szybko zmienić po uderzeniu pioruna w sierpniu 2020 r. W północnej Kalifornii. Ten rok przyniósł nowoczesny rekord 4,3 miliona akrów spalonych w stanie.

Od długotrwałej, ciężkiej suszy do ciężkiej suszy, rosnące w tym tygodniu temperatury spaliły obszar Zachodu, jak pokazano na mapie komponentu energetycznego miernika, który jest miarą palności roślinności.

„Zazwyczaj miejsca, w których lokalne wartości ERC przekraczają 95 procent, przetrwają początkowe próby gaszenia ognia i staną się poważnym pożarem” – powiedział John Apatzoglou, klimatolog z University of California w Merced. E-mail. „Warto zauważyć, że staje się to jeszcze większym problemem, gdy duży obszar geograficzny doświadcza jednocześnie wysokiej intensywności pożarów i/lub gdy wiele dużych pożarów jest aktywnych, które wyczerpują istniejące zasoby gaszenia pożarów”.

READ  FTX walczy o finansowanie po upadku umowy Bankman-Fried Finance

Według Apatzoglou fale upałów mogą zwiększyć sezon pożarów, zwłaszcza długotrwałe fale upałów.

W ostatnich tygodniach we wnętrzu Kalifornii narasta upał, który mógł przyczynić się do rozprzestrzenienia dębowego ognia poza Park Narodowy Yosemite. Ogień wybuchł bez większego wiatru wśród gęstej, kandyzowanej suchej roślinności. Pożar zniszczył 109 budynków jednorodzinnych i od soboty w 52 proc.

„Chociaż czerwiec był stosunkowo spokojnym miesiącem, konsekwentnie unikaliśmy upałów, a sytuacja zmieniła się w ciągu ostatnich 3 tygodni”, napisał Apatzoglou, zauważając, że Fresno w Kalifornii może doświadczyć drugiej najdłuższej serii dni powyżej 100 stopni Fahrenheita. W następnym tygodniu.

W piątek ustanowiono rekordowy rekord z 29 lipca, a temperatury wahały się od 100 do 115 stopni w północnej Kalifornii i wewnętrznych częściach północno-zachodniego Pacyfiku. Niektóre miejsca zbliżają się do najwyższych w historii lub najwyższych temperatur w dowolnym miesiącu. Mount Shasta w Kalifornii osiągnął 106 stopni, o jeden stopień poniżej swojego najwyższego poziomu wszechczasów, a Medford osiągnął 114, jeden stopień poniżej swojego najwyższego poziomu.

A nauka Niedawno opublikowane w Journal of Climate, którego Apatzoklou jest współautorem, wykazały, że duże pożary w Ameryce Północnej są siedmiokrotnie bardziej prawdopodobne podczas kolejnych letnich upałów. Wiele badań powiązało coraz częstsze i intensywne fale upałów, a także wzrost aktywności pożarów i spalonych obszarów, ze zmianami klimatycznymi spowodowanymi przez człowieka.

Chociaż w przyszłym tygodniu spodziewane są chłodniejsze warunki, przewiduje się, że zagrożenie pożarowe będzie największe w tym stanie w sierpniu, a silne jesienne wiatry „plażowe” mogą wiać do początku września.

„Oznacza to, że drzwi są otwarte, aby zapłony zamieniły się w złożone pożary” – napisał Apatzoglou. „Szeroko rozpowszechnione suche błyskawice… a także wydarzenia związane z wiatrem są z pewnością warte oglądania, ponieważ mogą radykalnie zmienić przebieg sezonu pożarowego 2022”.

READ  Mike Lindell przegrywa sprawę arbitrażową i musi zapłacić 5 milionów dolarów

Jason Samenow przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *