22 czerwca 2022 Wiadomości o trzęsieniu ziemi w Afganistanie

Stany Zjednoczone złożyły „serdeczne kondolencje” ofiarom środowego niszczycielskiego trzęsienia ziemi w Afganistanie.

Ambasada USA w Kabulu napisała na Twitterze: „Jesteśmy zasmuceni wiadomością o trzęsieniu ziemi we wschodnim Afganistanie. Opublikowany Środa.

Po całkowitym wycofaniu wojsk amerykańskich i upadku rządu afgańskiego Stany Zjednoczone nie są obecne w Afganistanie, a ich ambasada działa obecnie poza Katarem. Nie ma oficjalnych powiązań z rządem talibów.

CNN zapytał Departament Stanu USA, czy chce udzielić pomocy w odpowiedzi na klęskę żywiołową, w której zginęło ponad 900 osób.

Premier Pakistanu Shebaz Sharif wyraził w środę swoje kondolencje w tweecie. (Anjum Naveed / AB)

Pakistański premier Shebaz Sharif wyraził w środę swoje kondolencje i wsparcie w tweecie.

„Jestem głęboko zasmucony, gdy dowiaduję się, że w Afganistanie miało miejsce trzęsienie ziemi, które spowodowało śmierć niewinnych ludzi” – napisał. „Ludzie w Pakistanie dzielą smutek i smutek swoich afgańskich braci. Odpowiednie władze działają na rzecz wsparcia Afganistanu w potrzebie.

Rzecznik indyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych powiedział w środowym tweecie: „Indie składają kondolencje i kondolencje ofiarom i ich rodzinom.

Ambasada Iranu w Kabulu powiedziała Wysyła dwa samoloty z apteczką Do Afganistanu.

Rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Wang Wenpin powiedział w tweecie ambasadora Chin w Afganistanie, że jest „zasmucony” liczbą ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi. „Afg jest przyjaznym sąsiadem Chin, a Chiny są gotowe do udzielenia pomocy humanitarnej w nagłych wypadkach w odpowiedzi na potrzeby Afg” – powiedziała ambasada. Czy napisał to na Twitterze.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Turcji Powiedział Turecki Czerwony Krzyż mówi, że „organizacja humanitarna działająca w Afganistanie wysłała pomoc humanitarną do osób dotkniętych trzęsieniem ziemi w regionie”.

Papież Franciszek powiedział, że modli się „za tych, którzy stracili życie i swoje rodziny”.

„Mam nadzieję, że zostanie tam wysłana pomoc, aby pomóc wszystkim cierpieniom ukochanego ludu Afganistanu” – powiedział Papież.

Były prezydent Afganistanu Ashraf Ghani Nazywa Międzynarodowe organizacje charytatywne i organizacje pomagające rodzinom dotkniętym trzęsieniem ziemi.

READ  Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie spadły po aktualizacji Fed przed kolejnymi danymi ekonomicznymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *